Otobüste, dolmuşta tacize uğradınız mı hiç?

Sevdiceğimle kavga etmiştim ben, yanıma oturmasın diye tekli koltuğa oturmuştum. O da yandaki ikili koltuğa oturmuştu, yanına gelirim belki diye. Sonra duraklarda otobüs dolmaya başladı. Sonunda bir baktım benimkinin yanına bir kız oturmaz mı, fıttırdım! :D

Sonra hemen kıza pardon yer değiştirebilir miyiz dedim, o da kabul etti. Benimki de gülüyordu tabi pislik :D Bende sus sus, dön önüne dedim. O cam kenarındaydı, ben de yanındaydım işte. Bir çocuk geldi, 19-21 yaşlarında biri. Resmen iğreniyorum anlatmaktan ama ya! Nasıl anlatıcam cidden bilmiyorum..

O ayakta, benim omzuma, çok afedersiniz dayıyo yani resmen kaç kere. Ben anlamamazlıktan gelmeye çalışıyorum, sevgilim var diye. Ben de sevgilime doğru kaydım hemen. Daha da üstüme düştü, korktum ve inmek istedim ama bir şey de diyemiyorum. Sevdiceğime bir şey olmasını istemedim elin pisliği yüzünden.

Neyse ondan 1-2 ay önce de dolmuşta bir çocuk 23-24 yaşında biri elini bacağımın altına koydu ve resmen dirseğinide üst bölgeme değdirdi. Sonra ben de "naptığını sanıyosun ya, resmen taciz ediyosun pis sapık" diye bağırdım. Dolmuşçuya da bekler misiniz şunu polise vereyim dedim. Dolmuşçu ben bekleyemem dedi. Çocuk da kaçtı gitti. Dolmuşçuya da o çocuğa da çok fena kaydım, indim, gittim.

Böyle olay yaşayanlarınız var mı ve varsa böyle durumlarda ne yapmak gerekir? Ben doğru mu yapmışım sizce?


0|0
11|32

En İyi Erkek Görüşü

 • Bilindiği gibi cinsel taciz ülkemizde Türk Ceza Kanunu'nun 105'nci maddesi 1'inci fıkrasında suç olarak düzenlenmiştir. Bu maddeye göre "Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikayeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur."

  Bu suçta önemli olan mağdurun veya mağdur reşit değilse vasilerinin şikayetçi olmasıdır. Ülkemizde malesef birçok bayan ya toplumdan ya da uzun süren adli aşama ve alınacak cezanın azlığı sebebiyle böyle densizlikleri sineye çekmektedir. İlk kez bu suçu işleyenlere mahkemeler genelde alt sınırdan ceza vermektedir. Bu demek ki 90 gün ceza alan hayvan şu sebeple-bu sebeple indirilen cezası ortalama olarak günlük 20 TL'den hesaplanınca en fazla 1.200 TL oluyor. Evet malesef mahkemede çekilen eziyete değmiyor. Ama gereği yapılmalıdır ve o hayvan cezalandırılmalıdır.

  Sen ilk olayda sevgilini korumak için tercihini yapmışsın. İkinci olayda ise adam dolmuş şöförünün hayvanlığından faydalanarak kaçmış. İkinci olayda dolmuşta hiç insan evladının çıkmaması da ayrı bir rezillik.

  5|0
  • Şikayet

   hepsi ayrı bi rezillik evet. ben şikayet etçektim diğerinde ama kaçan adama napiim.yalnız bende mahkemeyle uğraşmak istemezdim.ama elbet cezasını görürdü.yüzü kızarsın en azından.rezil olsundu.

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   toplum değişmeli... :(( daha ne diyebilirimki..

  • Şikayet

   Kamu davası gerektiren durumları kast ederek söyledim. Gerçi bildiğim kadarıyla o zaten hastaneye veya karakola gidince kendiliğinden gelişen bir süreç oluyor, ama bir kadın olarak, benim hakkımın korunacağından hiç umudum yok. Ayşe Paşalı'nın olayı aklıma geldikçe deli oluyorum...