Otobüste, dolmuşta tacize uğradınız mı hiç?

Sevdiceğimle kavga etmiştim ben, yanıma oturmasın diye tekli koltuğa oturmuştum. O da yandaki ikili koltuğa oturmuştu, yanına gelirim belki diye.... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Bilindiği gibi cinsel taciz ülkemizde Türk Ceza Kanunu'nun 105'nci maddesi 1'inci fıkrasında suç olarak düzenlenmiştir. Bu maddeye göre "Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikayeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur."

Bu suçta önemli olan mağdurun veya mağdur reşit değilse vasilerinin şikayetçi olmasıdır. Ülkemizde malesef birçok bayan ya toplumdan ya da uzun süren adli aşama ve alınacak cezanın azlığı sebebiyle böyle densizlikleri sineye çekmektedir. İlk kez bu suçu işleyenlere mahkemeler genelde alt sınırdan ceza vermektedir. Bu demek ki 90 gün ceza alan hayvan şu sebeple-bu sebeple indirilen cezası ortalama olarak günlük 20 TL'den hesaplanınca en fazla 1.200 TL oluyor. Evet malesef mahkemede çekilen eziyete değmiyor. Ama gereği yapılmalıdır ve o hayvan cezalandırılmalıdır.

Sen ilk olayda sevgilini korumak için tercihini yapmışsın. İkinci olayda ise adam dolmuş şöförünün hayvanlığından faydalanarak kaçmış. İkinci olayda dolmuşta hiç insan evladının çıkmaması da ayrı bir rezillik.

Soran beğendi
    • hepsi ayrı bi rezillik evet. ben şikayet etçektim diğerinde ama kaçan adama napiim.yalnız bende mahkemeyle uğraşmak istemezdim.ama elbet cezasını görürdü.yüzü kızarsın en azından.rezil olsundu.

• Öncekileri Göster
    • toplum değişmeli... :(( daha ne diyebilirimki..

• Kamu davası gerektiren durumları kast ederek söyledim. Gerçi bildiğim kadarıyla o zaten hastaneye veya karakola gidince kendiliğinden gelişen bir süreç oluyor, ama bir kadın olarak, benim hakkımın korunacağından hiç umudum yok. Ayşe Paşalı'nın olayı aklıma geldikçe deli oluyorum...