Kız gibi olmak hakaret midir?

pemberuhemici
"Kız gibi" benzetmesi yüzyıllardır birçok farklı coğrafyada hakaret olarak kullanılıyor, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir kız çocuğuna "erkek gibi" demek sadece basit bir hakaret hatta çoğu zaman iltifat olarak algılanırken "Kız gibi" olmak neden küfür olarak algılanıyor sizce?

Güncellemeler
+1 yıl
Görüşlerin yarısından fazlasında "erkekler için hakarettir" denmesi bile konuyu anlamadığınızın kanıtı...
Güncellemeler
+1 yıl
Ben vazgeçiyorum cidden. Bu topluma bir şeyler anlatmak gerçekten çok zor. Kalıplaşmış doğrularınızın dışına çıkıp gerçekleri görecek kadar cesur değilsiniz...
Kız gibi olmak hakaret midir?