• Sor
  • Bence

Kızlar kime benzer?

annenin genimi yoğundur yoksa babanın genimi baskındır neden kız halaya erkek dayıya benzer derler yani kızlar baba tarafına benzese kime benzer... Daha Fazla

En İyi Görüş

• önemli bir soru ilişki esnasında hangisi daha haz aldıysa çocuk ona benzer mesela anne aldıysa anneye benzer ve dayıya çeker dayısı uzunsa o da uzun olur ve ilşki sırasında bazı şeyler varda onları söyleyemem :))))

• tabi tabbii ne alakaa:))

• Öncekileri Göster
    • evet karışık aman oku çok güzel bir kitap ben aştımda şimdi yanlış söylemek için bir yeri atlamışım o su değil meni haaa orayı yanlış hatırlamışım bakmadım ne zamndan beri o su meni yani söyleyim de :))

• bu nette varsa ordan okuyim

Erkekler Ne Diyor 10

• guzel kardesim boyle sacma sapa seylere inanacaginiza biyoloji, genetik,istatistik, permutasyon,kombinasyon, olasilik gibi bilimlere kafa yorarsaniz hepsinin bos laftan ibaret oldugunu gorursunuz.

• genleri araştırıyorum içinden çıkamıyorum tezim buu napiim

• :D

• Dayıma filan benzemiyorum herkesin dediği birşey ama kız halaya erkek dayıya bence insanlar ufak bir detay yakalayıp yoruyorlar...

• kime benziyosun:))

• Eşim benzerim yok benim=P kimseye benzetmiyorlar beni ailemde nedense=)

• Dominat gen kimde varsa renkli gözlülük çekik gendir renksiz göz ise donminat tır tamamen genlerle alakalı anneye benzer yada babaya tutmuyor herkeste

• ok anlaşıldı buu erkeklerin dert yandığı saç dökülmesi olayı nasıl oluyor peki

• Öncekileri Göster
    • ok dee babası kel olup kendisiolmıyan ya da babası kel olmayıp kendisi olanlar nası oluyoo sadece baba tarafına bakmak mantıklı mıı dayı noluyoo peki:))

• yooo benim saçlar halalara çekiyo ince telliii:))

• benim kızım şıp demiş benim burnumdan düşmüş huyu bile benziyor :)

• halasına da benzemiyo yani :)

• Öncekileri Göster
    • amaaaannn dimi ne gereği var elalemin oğlunun kahrını çekeceeennnn :)

• di mi

• Bu daha çok Anne ve Babanın genlerindeki Dominantlık ve ressesifliğe bağlı bir durum. Kısmet meselesi...

• anlamadım erkeklerdeki saç dökülmesi olayıı nasıl oluyo pekiii kime çekiyo

• Öncekileri Göster
    • ben duydum bi insan kendi genini kendisi de yaratabiliyomuş misal kadınlarda da saç dökülmesi oluyoo onlara bakıyosun annede halada baba anne tarafında sorun yok ama saçı feci dökülmüş bu geni kendisi de oluşturabilir netice de

• Bu değişik sebeplerden dolayı vuku bulan bir gen bozukluğundan ötesi değildir. Aynen Down Sendrom olan kişiler gibi..düşünsene Fazladan genleri oluyor...

• "ciddi cevap istiyorum benim için önemli"Yok öyle bir şey.Tamamiyle rastlantı

• peki rastlantıysa neden kız hala erkek dayı denlir erkek anne genini mi taşır kız baba genini mi

• "peki rastlantıysa neden kız hala erkek dayı denlir"
      Dediğim gibi tamamiyle rastlantı,hem anneden hem babadan hemde anne ve babanın onlara aktarılan genleri bize geçer,çok uzun bir dizilim var.
      Ona bakarsan hala dayı değilde ben sokaktaki mehmet amcaya da benzetebilirim yani kızı veya erkeği.
      Yok öyle bir şey.

• kendine benzee bee evlat kendine.. napcan halayı dayıyıı ...

• tez ödevim buuu yapcak bişi yookkk

• Öncekileri Göster
    • saçın dökülmüşmüki:)

• bilim için saçımızıda dökerizz çükümüzüde keseriz.. ( son dediğim iptal )

• bn ne anne tarafına nede baba tarafına benziorum.. cami avlsunda bulunmuş olma olasılığım muhetemel :/

• ciddi cevap bekliyorum

• Babanın tabi. Ama anneninde olabilir

• neden tabii kız genini babadan mı alır ilaa

• Evet çünkü Çocuğun cinsiyetini baba belirler. %80lık bir dilim babaya benzer geri kalanlar anneye benzemez annenin babayaı aldattığı erkeğe benzer

• :)))))))))

Kızlar Ne Diyor 8

• Ne anneme ne babama benziyorum , demek ki genellemelere dahil değilim ...

• çook şükürr:)

• evet kız cocuk halaya benzer derler...

• işte neden derler bu saçmalığı

• Öncekileri Göster
    • senin adına üzüldüm benim hala alerjim var hiç sevmem :))

• benziyen uzak ama sorunum yok teyzemede benzetiyorlarr belli olmuyor cocuk anneye benzer babaya benzer en yakın akrabalarda benzeyebiliyor.

• bu söylenenleri çoğu boştur çünkü bir insanda 46 kromozom bulunur bunların 23 tanesi babadan 23 tanesi anneden gelir baskın genler hangisindeyse ona benzersin mesela ela gözle kahve rengi gözlü birinin çocuklarının kahve rengi gözlü olma olasılığı daha yüksektir ve amca hala mevzuya gelirsek amcan babanın kardeşi olduğundan babanla benzer genler taşır sana da geçer aynı şekilde hala da öyle ya da teyze dayı içinde aynıları geçerlidir..

• kız kime benzer neden kahve rengi göz olur ela göz olmaz

• kız erkek farketmez anneye de benzeyebilir babaya da kahverengi göz geni baskındır bilemezsin kime benzeyeceğin hangi genler baskınsa

• değişiyor..halama benzerliğim var :)

• iştee neden babaya çekilşr denilince baba tarafındaki halaya çekersin de amcaya olmaz illa bayan birine mi benziycen

• :)hayır öyle bir kaide yok tabiki.

• hamileyken en çok kimi görürsen bebek ona benzer :))

• :(

• Öncekileri Göster
    • ciddi cevap bekliyodum:(

• gerçekten öyleymiş aynaya bak sana benzesin :))

• annemle babam arasında kalmışım ikisine de benzemekteyim...bu nedir yaw... Rabbim yaratmış ille de birine benzemek zorundamıyız? yada anne-baba-dayı-hala vs. benzicez diye bsey yok güzelim ;)

• genleri araştırıyorum mecbur öyle allah yaratmış demekle bitmiyo işte

• arada bitebiliyormuş-ta demek ki

• Babamın geni bnde daha yoğun

• hangisinin geni baskınsa ona benzer;dominant-resesif gen hesabıama mitokondri DNA'sını annesinden alıyormuş kızlar,öyle biliyorum

• neden hala lafıçook geçiyo kızda ya da erkekte dayı lafı neye göre söyleniyor

• Öncekileri Göster
    • o nasıl oluyo yaa kafayı yiycem biraz anlatsan

• ayıptır sorması da siz nerede okuyorsunuz,üniversite mi?

Yükleniyor...