Ablamın kocası beni taciz ediyor, ablama söylemeli miyim, ne yapmalıyım?

Lütfen yardım edin. Bu olay yaklaşık bir aydır devam ediyor. Önceleri şakayla karışık başladı. Baldız falan deyip ufak dokunuyordu, sonra abartmaya başladı. Bir şey deyince de alınganlık yapıyorsun falan dedi. Ablama söylemeye çalıştım ama o kadar aşık ki kocasına, kesin beni suçlar, asla inanmaz. Bir de kocamı elimden almaya çalışıyorsun falan der.Ne yapsam karar veremiyorum. Nasıl davranmam gerek, lütfen yardım edin.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ablanı bu adamdan kurtarman lazım biliyorsun degil mi?

• bence sonuna kadar git o çok korkuyor ondan yapıyor onu hırpala tehdit et ve onu sömür maddi kazanç elde et ve onu herşeyde kullan o tırsın ve kaçsın biraz cesaretlendir ve sonra onu kullan

• cirkinliğe çirkinlikle karsılık vermek olayları sarpa saran bir seydir. gerek yok. yapması gereken kadarını yapsın yani ablasın boyle bir heriften kurtarsın yeter

Erkekler Ne Diyor 13

• Kritik bir durum. Dikkatli ol ki sonunda daha çok üzüleceğin şeyler olmasın. Abalanı sen bizden daha iyi tanıyorsun. Bu yüzden eğer seni yanlış anlayacaksa başka çözümleri denemelisin. El kol hareketlerinden rahatsız olduğunu ciddi olarak belirt. Sana alınganlık yapıyorsun derse "sen sapıklık yapıyorsun" diyebilirsin, bu konuşmadan sonra ise eniştenin evde olmadığı zamanlarda ablana gitmeye özen göster. Enişten gelince izin iste kalk. Enişte ile olan aynı ortamda bulunma durumlarını yanınızda ablan bile olsa minimuma indir ve el kol mesafesine asla girme.

• kanıtlayıcı bir video çek savcılığa ver ablanı da uyar

• doğruları söyleyen 9 köyden kovulsa da haklılığı mutlaka ortaya çıkacaktır. Sen mutlaka ablana durumu açıkla ama bu açıklamayı yaparken elinde gizli kamera görüntülerin olmazsa o zaman ablanın tepkisi kocasını desteklemek olacaktır. Bu durumda ailede kötü kişi sen ilan edilirsin. Önce suçu tespit et. Sonra ablana açıkla. Ablan da ona göre kararını versin.Sen bu olaya sessiz kalırsan o karaktersiz şahsiyetin tacizleri tecavüz boyutuna kadar gidebilirBu yaptığı onun yanına kalmamalı. Bunu onun yanına bırakmamakta sadece senin elinde.Önce gizli kamera ile durumu tespit etsonra o şahsiteye git seni ablama söyleyeceğim de ve 1-2 gün bekleo adam bu arada tutuşacak ve panik yapacak sana karşı tavırları değişecektir. Sonra ne olursa olsun o görüntüleri ve gerçekleri ablana açıkla.Özür af hiçbirşeyi kabul etmeçünkü o karaktersiz o panik ile özür dileyecek pişmanım diyecek ve sen açıklamazsan sonra yeniden tacizlerinin boyunu arttırarak devam ettirecektir.

• baldız baldan tatlıdır ... herife bak lan sen vay be... ben olsam gizli kameraya çekerdim sonra da ablana gösterirdim.

• Sana bunları yapan adama illaki başka bir durumda ablanı aldatır. yani kendini enişte beyden uzaklaştırsan bile onu değiştiremeyeceğin için zarar gören her daim ablan olacak. o yüzden bi şekilde bunu ablana açıklamak zorundasın diye düşünüyorum. en iyi yoluda ispat olurdu

• çok haklısın, ben de senin gibi düşünüyorum.

• Vur ağzına bir tane.Dayak hep kesin çözüm!

• Canın nasıl davranmak istiyorsa öyle davran, bu senin hayatın belki güzel bir gün geçirirsin...

• 19saat

selam bende de o duygular var arzu edersen dertlese biliriz seviye li şekilde olum lu ya da olumsuz döner misin rica etsem 0553 532 13 68

• söyle gizli kamera falan koy bir yere kanıtla.

• ses kaydediciyi aç telefondan video yap dışarda başkasına yapabilir bide işin içine çocuk girerse çok zor olur en kısa zamanda bu işi hallet kız tarafı

• bence de videoya çek

• ablana ya da annene söylemelisin bence ama enişteni son defa ciddi ciddi uyar, ayağını denk almasını aksi taktirde onun için çok kötü olacağını söyle.bu aşamadan sonra tekrar devam ederse bir yolunu bulup tlfnla kameraya çekip ablana göster.münkün olduğunca onunla aynı ortamda bulunmamaya ve başbaşa kalmamaya çalış.

• inanamıyorum... inanmak istemiyorum... son derece zor ve kötü bir durum... ancak bunu anlatmaman seni dahada zor duruma düşürür ilerde... sanki sende istemişsin de bazı şeyler yaşanmış durumuna düşme... ablana anlatman o nun evliliğini çıkmaza sokacaktır ama böyle bir haltı yiyen adamlada evli kalmasının ne anlamı var? çocukları varmı ?

Kızlar Ne Diyor 11

• ciddi olduğunu düşünerek cevap veriyorum..durduğun hata ne yapıyorsa anlat ama şöyle de önce abla ben el şakalarından hiç hoşlanmam eniştem taktı bana çok sinir oluyorum bak gelmem evine de ve bir daha gitmemeye özen göster ki ciddiyetini anlasınlar. baktın devam ediyor irşekilde gerçekleri önce ablana sonra ailene açıkla ve elinde bir kanıt olursa ii olur eminim kimse inanmayacaktır:(

• gitme yanlarına ablandan çekiniyorsan annene yada babana mutlaka söylemelisin olcak bişey değil saçmalık...tersle sakin yanlız kalma ayyyy nasıl sınır oldum bu duruma ya...

• Bu tür durum ve davranışlarda çok dikkatli olmak gerekir.. Sonu felaketle sonuçlanabilecek olaylar yaşanması muhtemeldir.. O nedenle, önce tacizin kesin çizgileriyle gerçek olup olmadığını belirlemen gerekir.. Bu durum, kişiden kişiye, aileden aileye değişkenlik gösterebilir.. Bazı aileler vardır, enişte baldız ilişkileri çok güçlü ve samimi duyular içerir.. Yani, enişte ve baldız bir birlerini öz kardeş derecesinde sevebilir ve bir birlerine öyle bakarlar.. Davranışlar da, aynı şekilde kardeş davranışları ile benzerlik gösterebilir.. Bu duruma, dışarıdan bakan başka biri ise, çok farklı gözle görüp, değerlendirebilmektedir..Senin eniştenle aranızdaki samimiyet bağı ne şekilde bunu bizler bilemeyiz.. Bunu en iyi bilecek olan sensin.. Sana göre bu yapılanlar, samimiyet sınırını aşacak bir davranış ise, yani taciz diye nitelenebilecek bir eylem diye söyleyebiliyorsan, hiç beklemeden ablana açık ve net bir dille anlatmalısın.. Ablan eğer bu duruma inanmadığını söylerse, kocasının durumunu gözlemesini iste.. Gizlice sizin birlikte olduğunuz anları gözetlesin, bunu bir kamera aracılığı ile yapması mümkün..Yine de seni suçlamaya kalkarsa, o zaman da ablana söyleyecek söz kalmıyor demektir.. Ablan kendisinin aldadılmasına da rıza gösterecek demektir.. O takdirde o evden uzaklaşmaktan başka çare kalmamış demektir..Son bir soru; Ablan eniştenle evlenmeden önce veya sonra, senin eniştene karşı onun yanlış anlayabileceği şekilde, ona ilgi duyduğunu gösterir duygusal bir eğilimin, ilgin oldu mu..?

• durumu münasip bir lisanla ablana izah etmende fayda var, bir de enişten ile arana net bir mesafe koysan iyi olur. bir de eğer bu tür bir sorunda sana destek olacağını düşünüyor ve güveniyorsan annene de bilgi ver.

• bence sonuna kadar git o çok korkuyor ondan yapıyor onu hırpala tehdit et ve onu sömür maddi kazanç elde et ve onu herşeyde kullan o tırsın ve kaçsın biraz cesaretlendir ve sonra onu kullan

• Başıma küçükken gelen benzer bir olayı anlatayım. Analog olsun.On üç yaşımda bir çocuk iken eniştem(o sıralar elli küsür yaşında dedeydi) dudaklarımı ısıra ısıra öpmüştü, boğacak gibi sarılmıştı, memelerimi acıta acıta çimdiklemişti. Şoke olmuştum.Tepki olarak da "enişte ayıp ya, ben daha çocuğum!" demiştim (keşke bir güzel dövseymişim). O günden sonra eniştemin evine hiç gitmedim. O bize ziyarete geldiğinde de odama saklandım. Aradan beş sene geçtikten sonra bu tacizi ebeveynlerime anlattım. Bana inanmadılar. Ben de tavrımı koydum. Yıllardır akraba ziyaretleri yapmıyorum. Taciz, ispatlanması zor bir suçtur. Bu yüzden yalnızca kendine inan; imkanın varsa bu tacizin video ya da ses kaydı al. Ailene bu tacizden bahset. İnanmazlarsa sen de tavrını koy, ablanı da o lanet enişteni de bir daha ziyaret etme.Sakın tacize boyun eğme. Çünkü bugün taciz eden yarın tecavüz etmeye kalkışır.

• allah belalarını versin 13 yaşındaki bir çocuktan ne beklenebilirki bunu onun yanına kar burakmamalıydın sinirlerim tavan yaptı okuyunca ya :((

• ortada kesin bi şey yokken suçlayamazsın durumu kesinleştirecek bir şey olması lazım.

• Hemen eniştenin en sık oturduğu yere doğru minik bir kamera yerleştir.Ve ablan bunu kendi gözleriyle görsün.Eğer sen söylersen senin de dediğin gibi inanmayacaktır.Hatta seni suçlayacaktır.Böylelerine pabuç bırakma.Evlilikleri bitecek diye de sakın korkma.Ablanı ve seni hiçe sayan bir adamla ablanın evliliğe devam etmesi hiç sağlıklı olmaz zaten...

• Bence ablana şöyle o kocasıysa sen kardeşisin unutma. Oda olmadı annene şöyle elin adamı için hergününü zehir etme kendine o rezil olsun..

• böyle durumlarda alicengiz oyunları işe yarar.önce enişteni uyar onunla konuş bu konuşmalarıda ses kaydına al.anlaşılsın.hatta bu da yetmez.belli bi süre sonra evin bi yerine küçük bi kamera koy kamerayı ister komşundan al ister kirala.ama küçük olmalı cidden görmemeli.ve atıyorum mutfağamı koydun şarkı söyle et enişten yine dokunuşlarını yapsın ve sen tepki vermekten kaçınma.bu kamera olayı böyle 1 hafta falan devam etsin.elbeteline birşeyler geççlektir.kamera çekimi yaparken sen herşeyi konuş onuda öttür.onun nasıl ötçeğini sen daha iyi bilirsin.ve topladığın delilleri alcaksın abla sana birşey döylicem diceksin sana inanmadımı diyelim bana inanmicaını biliyordum çünkü eşine çok aşıksın o yüzden bunları ispatlicak şeyler yaptım.bana inan abla ben senin kardeşinim seni karşılıksız seven biriyim de ve oynasın video ablan onları seyrederken sende ablanın yüzündeki ifadeleri verdiği tepkileri izle.ona göre yapacağı davranışı yada byanlış birşey yaparsa diye engellemek için ondna daha atak olursun.delilsiz yola çıkma.ve hatta bi erkek arkadaşı edin kendine ister formaliteden ister gerçek.bi süre yanında olmalı 2 ay mesela.böylece üzerindeki şüphelerde azalır.

• Kosarak annene veya varsa baska ablana gidip durumu tam olarak izah ediyorsun...Gercekten saka yapmadigindan eminsen olayi anlattiginda sana hak verecekler ve gereken uyarilari yapacaklardir.Sen de fazla ayak altinda dolasma, biraz suratsiz dolanirsan fazla firsat bulamaz.Bir iki sinirli cikis onu frenler.

Yükleniyor...