Panik atak tedavisi görüp başaran var mı?

Arkadaşlar benim sıkıntım panik atak 18 yaşımdan beri bu illeti çekiyorum gitmediğim doktor içmediğim ilaç kalmadı ilaçları kullanırken çok iyiyim bıraktıktan sonra çok gergin oluyorum enson 2,5 sene kullandıktan sonra geçen hafta ilaçları bıraktım ve şuanda çok gerginim gölgemle kavga ediyorum nerdeyse birisi selam verse sanki bana küfür ediyor, sizden ricam benim gibi olupta tedavi olan varmı nasıl başardınız birde bu gerginlik için doğal sakinleştirici neler tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürederim...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sen ilaç içme diyenlere bakma.Böyle durumlarda ilaç tedavisi şart çünkü beyin hormonlarında azalma oluyor.Ben de çok aşırı kötüydüm,depresan içmiyordum bi türlü motive olamıyordum ama ilaca başlayınca düzeldim,ama ilaçlar atakları engellemede yardımcı olmuyor, doktorlar heyecan için dideral veriyor genelde.

• Şart zaten o yüzden 2,5 sene aralıksız içtim. Dediğin gibi çok aceleci ve telaşlıyım hemen heyecanlanıyorum bunu engelliyemiyorum. Teşekkürederim ilgilendiğin için...

• Ne demek o illet bende de var malesef.

Kızlar Ne Diyor 5

• ilaçların yanı sıra bilişsel tedavi de görmen lazım. korkularınla gerektiğinde yüzleşme cesareti, tezcanlılığını kontrol altına alma, bir olayı düşünürken çok öte sıçramalar yapmaya engel olma konusunda kendini eğitmen ya da eğitilmen lazım. evet panik atağı hizaya sokan birkaç arkadaşım var bu arada.

• İlaç asla kullanma sen kendinin doktoru ol sana bağlı bu illeti yenmek Allah yardımcın olsun sakinleştiren bitki çayları var onlardan kullan arada geçmiş olsun

• Teşekkürederim çaylardan kullanmayı düşünüyorum inşallah iyi gelir...

• Öncekileri Göster
    • Yapmıyorum zaten bu kötü olur Teşekkürederim..

• :)

• Melisa çayı tüket, yalnız kalma, kasma kendini kafandan at bu düşünceyi.

• Yengem yaşamıştı bu rahatsızlığı, ilaç kullanmayı istemedi zira tekrarlıyor ilaç tedavisi birsüre sonra. Hipnoz tedavisi uygulandı ve şuan %95 başarılı durumda. Geçmiş olsun.

• Teşekkürederim. Hipnoz hakkında biraz daha bilgi verirmisin nasıl oluyor.

• Öncekileri Göster
    • Teşekkürederim umarım iyi gelir...

• rica ederim. denemekte fayda var.

• ilaclari hop birden mi birakion..bundan olabilir..ilaclari yavas yavas dozunu azaltarak birakmalisin..ve madem ilac kullanirken iyisin neden birakionki ?

• ilaçları birden bırakmıyorum azaltarak bırakıyorum ama yinede bıraktırkan sonra çok etkileniyorum..

Erkekler Ne Diyor 6

• doktorların hepsi traşkendin düzeltecen kendini

• Yüzde yüz doğrusun ama panik atak geçiren birini gördünmü hiç?

• meditasyona başla ..

• 15gün

dostum sana ve diğer panik ataklılara süper bir çözüm önericem ondan önce diğer cevaplar hakkında biraz konuşmak istiyorum hipnoterapi yaptıranlarda bir iki sene sonra tekrar nüksediyo genlede en son faceden birisine denk geldim o da öyle dedi bir iki sene sonra nüksetti dedi ben panik atağı hacamatla yendim sen de hacamat yaptır emin ol hiç bir sıkntın kalmayacak ve ilaca da hiç gerek yokpanik ataktan tamammıyle kurtulusrsun hacamatı basından yaptıracaksın hacamat başındaki toksinleri alır baktın ki hala sıkıntı var o zaman uygun bir yerden emdr terapisi al ben faceden emdr terapisi alan biriyle görüştüm o nüksetmedi dedi işini yapan bir terapistle çalışırsan tamamen kurtulabilirsin dedi ama ben hacamatla kurtuldum su anda hayatımı herhangi bir kısıtlama yaşamadan normal yaşıyorum panikken dolmuşa binememe tek balına bir yere gidememe hiçbiri kalmadı şimdi süperim

• hipnoz işine hiç girmeni önermem. sen gevşeme egzersizlerini biliyormusun?

• Bilmiyorum ama myzentv izliyorum bazen...

• myzentv nedir hiç duymamıştım... senin sorununun tedavisi var ama ilaç kesin çözüm değil, ilaç yardımcı olabilir bu hastalık için sadece, kesin çözümü psikoterapi yardımı alırsan olur ama bir klinik psikologtan.. Daha önce bikaç kişinin bu tarz sorunlarını çözmüşlüğüm var ama uzman olduğumu söyleyemem ondan dolayı bi klinik psikoloğa görünmelisin kesin çözüm için benim tafsiyem. önce gevşeme egzersizleri ve bazı pratikleri öğrenmen gerekir. Kendi beyninle çatışıyosun bu hastalıkta, çok küçümseme

• ilaç çok ta iyi değildir.sağlam bir karadeniz tatili iyi gelecektir.

• lustiral-paxsil-depakin vb. kullandım 2 sene oldu çok şükür tamamen atlatım.

• ataklar başladığında doktor zanax vermişti o şekilde ilk tedaviye başlamıştı son dönemde tek bir ilaç içiyordum paxera ismi 2,5 senden sonra bırak tım devamlı ilaç içmek insanı çok yıpratıyor.

• Öncekileri Göster
    • olur arkadaşım ver bana numarayı bir deneyelim artık bıktım çünkü çaresizlikten...

• çaresi var doktorlar bana bu kalıcı hastalık dedi benim kuzenlerimden atlatanlar var teyzem atlattı kardeşim atlatmak üzere 6aydır hiç panik olmadı en önemlisi ben atlatım 2 senedir hiç bişeyim yok dahada olmaz öyle iyi hissediyorum bu hastalıgı araştırmıcan bide bu hastalık adamı öldürmez bundan emin ol bu hastalıktan ölen yok:)özelden sana numarayı verecem

Yükleniyor...