• Sor
  • Bence

Kuşlarım yumurta yapmış. Kuş yumurtası nasıl korunur?

arkadaşlar benim 2 tane kuşum var 2 side cennet papağanı. bu sabah yumurtalarının olduğunu farkettim.yumurtanın sert zeminde durması yumurtayı... Daha Fazla

En İyi Görüş

• bende cennet papağanı besledim ve yavrulattım zamanında. kuş folunun içine talaş koymalısın yumurtalar zarar görmesin. evin sessiz sakin bölümüne al ve mümkün olduğunca fazla rahatsız etme yumurtaya bakmak gibi eline almak falan asla. yavrulatması kolay bir hayvandır muhabbet kuşları kadar hassas değillerdir. benim yaptığım yanlışı söyleyim kuşlar kendi ihtiyacını görmeye başladığı anda (yürüme yeme gibi) hemen başka kafese al yoksa erkek yavrulara zarar verir.

• ne kadar bır surede doguyorlar

• Öncekileri Göster
    • 3 yumurta vardı 2 si tuttu biri erkek biri dişi yumurtadan çıktılar. küçük bir kuş yuvalığı vardı kafeste aslında orta boy yeterlidir tam olarak. dişi zaten yuvadan sadece yemek yemek için çıkar artık yani yumurtaları ısıtır o işini bilir kafana takma hiç.

• çok teşekkurler bilgilendırdgnız ıcın

Erkekler Ne Diyor 8

• Sap samanla yuva yap dişi kuşun onu sıcak tutması gerekir sert zeminde durmasın elini değdirmeden yaptığın yuvaya yerleştir

• anne kuş yumurtadan kuş cıkıp cıkmayacagnı anlarmı yani kuş olmadı mesela bunu anlarmı

• 1 hafta sonra eline küçük fener al yumurtayı önüne koy içinde çekirdek (cenin) varsa döllenmiştir. Zaten ışığı tuttuğunda görünür. Sen yuva yap 1 hafta bekle

• Çık dışarıya kuru ot ince sap v.s. topla kafesin bir kenarına bırak sakın yumurtaya dokunma o yumurtası için bir alan hazırlayıp oturacaktır üstüne.

• yumurtaları kendileri korumazlar mı?

• korurlarda zemın sert yumusak bıseyler koymak lazım degılmı yanı

• Öncekileri Göster
    • şu anda kafeste yuva var mı?

• zemine hamster talaşı koyabilirsin ben böyle yaptım ve ayrıca dişi kuş zemini hazırlar zaten yerinde durmaz o artık, ona malzeme ver (a4 kağıdı,karton ne geliyorsa aklına işte) o düzene sokar bi şekilde emin ol.

• yuvarlanıp sağa sola çarpma durumu yok ise bişey yapmana gerek yok

• Sen elini sürme yoksa yumurtaları kırar. Yumurtalar kendiliğinden kırılırsa sonra yuvaya kuru ince ot olabilir, talaş olabilir veya gazete kağıtlarını parçala koy.

• yumurtaların altına pamuk koy :)

• hiç dokunma dişi kuş üstüne yatarsa çıkar yatmassa mefta

• sıcak kalması gerekyo yanı demı

• evt sıcak biyere koy

Kızlar Ne Diyor 1

• Pamuk falan koy sen kafese papağan lazımsa zaten alır onu korur o kendisi:)

• tesekkurler

Yükleniyor...