Kavga konusunda hiç cesaretim yok, ne yapmalıyım?

Arkadaşlar parkta oturuyordum sigara içip gitcektim sonra bi adam geldi benim yaşımda benim boyumda sigara ver lan dedi bende nie dedim verlan işte dedim yok vermicem dedim bana yaklaştı seni si... dedi sonra o lafı duyunca verdim korktumdanmı yoksa kavga etmek istemedimden orasını bilmiom yani resmen adama sigarayı verdim. hiç cesaretim yok kavga konusunda ama kendimi ezdirmem tabiki ama böyle bişe olursa kendimide savunnamıom nasıl cesaret toplarım yani orda başka biri olsa o adamı orda azını burnunu kırması llazımdı ama ben yapmadım yapamadım :( cesaret olmadıgından cesaretimin olması için naapmam lazım ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar kavga edemiyorum lütfen yardım edin yahu bide böyle bişe olursa kendimi savunup onu dövmek istiyorum lütfen yardım videoda gönderin oda olur.
Arkadaşlar kavga etmek iyi birşey değil bende öyle okkalı bi dayak kimseden yemedim kimseylede dövüşmedim çünkü sakin ve hep sevilen biriyim ama o kişiye bir tane sigara vermeseydim kavga çıkardı benim korktum şey o adamda bıçak ne bileyim silah felan çıksaydı bana saplasaydı hayatım herşeyim giderdi sadece olayı büyültmek istemedim için o sigarayı verdim ha sevgili ayrı şey sevgilime öyle bişey yapacak olsa ölümüne dövüşürdüm ama bi sigara için ölümüne dövüşmek çok s*lakca.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kavga etmek, dayak yesen de atsan da özgüvenine etki eder. Çok ciddiyim bak. Orada dayak yeseydin bile kendine güvenin gelirdi. Kavgada yumruk sayılmaz, bir tane vur beş tane ye. Ama yeter ki pısırık olma. Bu çok kötü birşey bak.

Birgün kız arkadaşımı evine bıraktım. Kapının önünde kız öptü beni. Ben de gülümseyip "iyi akşamlar" dedim. Tam arabama binecektim ki: "şşş, gel bi gel" dedi birisi. Baktım; karşı kaldırımda ufak bir elektrik trafosu var. Trafonun yanında üç tane çocuk. Saçları dikmişler, paçaları ölümüne daraltmışlar, donları da dizlerinin biraz üstünde. Bildiğin serseriler yani. Hemen süzdüm çocukları. Benle hemen hemen aynı yaştalar. Birinin elinde kolye gibi bir zincir vardı. İşaret parmağında sallıyordu. Herneyse arabanın kapısını kapattım ve ağır adımlarla gittim çocukların yanına. "gel bi gel" diyen çocuğun gözüne bakmaya başladım. Çok geçmeden: "Sen ne ayaksın gardaş? Bu saatte eve kız bırakmak ayıp olmuyo mu?" dedi atarlı bir şekilde. Yani bende şimdi İskitler çocuğuyum bana ters böyle atarlar. Çocuğun tam şakağına yumruğu bir indirdim. "küt" diye ses geldi. Elimde baya acıdı. Çocuk yıkılır gibi oldu. Yanındakiler gevşek gevşek oturuyorlardı. Ben vurunca irkildiler, doğruldular hemen. Ve geri geri uzaklaşmaya başladılar. Dediğim tek laf: "sizi bir daha bu trafonun yanında görmeyim".. Çocuklar da hiçbişey demediler. Ama yumruğu yiyen çocuk kinci bir şekilde baka baka gitti. Ben orada bu şekilde davranmasaydım yarın o çocuklar kızı da rahatsız ederlerdi. Beni de orada tokatlarlardı. Arabama da zarar verirlerdi. Ne gerek var? En azından kavga bari etsem yiyeceğim birkaç yumruk. Onları da gözüm kestiği için durmadım vurdum.

Bence sen de artık kendine gel ve artislik yapana acıma. Erkek dediğin cesaretli olur, dayılık yapana yeri geldiğinde haddini bildirir. İleride karınla çocuğunla gezerken bile karşına çıkar böyle böyle tipler. Şimdiden aş bu durumları.

• 2ay

Helal olsun aynı benim gibisin kardeş "FitneFesat"

• Ben Arnold gibi bir tip değilim. 1.77 boyunda 66 kilo normal bir herifim. Sen yeter ki yüreğine ve bileğine güven.

Rica ederim..

• çok haklısın teşekkürler bundan sonra daha dikkatli olacam kendime bi özgüven geldi gerçekten çok teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen en dogrusunu yapmissin..

• Karateye git karateye

• Kavga etmemek en iyisi.

• geçen sene okulda bi erkeği eziyor diye üst sınıftan bi erkekle ben kavga etmiştim soonrada hocadan oğlan fena bi dayak yemişti bi de bana takık çocuğun arkadaşları dövmüştü. savunduğum çocukda çok mahçup olmuştu ya gülmüşlerdi :) az cesaretli ol madara olursun valla

• tabikiii :)

• :D ablalik yapmisin helal

• yarın birgün adam yanına gelip sevgilini istese onuda mı vericeksin.Sigarasına sahip çıkamayan sevgilisine nasıl sahip çıkacak ağır belki yazdıklarım ama belki bu seni kendine getirir..

• Adam gibi konuş.senınle konusmuyorum ben şu anda.Dıger arkadasla konusuyorumm.Her zıkkımı üstüne alınmaa bana burdan cıkısacagına sıgara ısteyene cıkışsaydın.Bana cevap yazma..

• ya sen nediosun ne saçmalıyorsun sigara nerde sevgili nerde

• Ingiliz yargic, gece yarisi parktan gecen kizi korkutan adama 7 yil 7

gun hapis verince, sasiran gazeteciler sormuslar:

"Adam kiza elini bile suremedi.Kacan kizin cigliklarina yetisenler de, adami yakaladilar. Bu 7 yil, 7 gun cok degil mi"

Yargicin yaniti hukuk tarihine gececek duzeydedir:

"Kizi korkutmanin karsiligi 7 gundur. 7 yil, Ingiliz kizlarinin gece yarisi parkta dolasma ozgurluklerine saldırmanın cezası.Burası ingiltere .

burasıda türkiye:

link

• Öncekileri Göster
  • korkma sende aynı şekilde karşılık ver tırsar gider ama seni pısırık görürse dalar sana

• geçti bitti sonrakilere sakla :)

• hayır bi tane verdim sigarayı bişe yapmadan gitti ya ben gururuma yediremem böyle şeyleri nasıl o adama sigara verdim hala aklım almıyor yaaaaaaaaaaaaaaa

• Bence doğrusunu yapmışın,adamın bıçağı falan olsaydı ya da dövüş sporlarını biliyor olsaydı nasıl kıracaktın ağzını burnunu?Tabi hiç bir şey söylemeden gidebilirdin de.

• evet dogruda derler :)

• haklisin o konuda.. sanirim kaybedecek cok seyi olunca insanin durum farklidir kesinlikle..

• yok estf. ne kusuru.. malesef henüz ailem olmadi :) bu yönden bakinca mantikli geliyor :) bilmem ilerde o düsünceye varirmiyim ama şu an icin düsüncemde sabitim.. bu insanlari amacindan bezdirmekte bir bakima mecbur yani.. bilmiyorum ya simdiye kadar kimsenin lafinin altinda kalmadim hatta zebellah gibi insanlar tepkimden cekindi sivisti kimi zaman :) ama sanirim yuvam olunca daha dikkatli olurdum herhalde kimbilir..

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 20

• 1ay

bu cesaret işi cok farkli. 2 senelik kick boxcu kariyerim var 1 tane il 3.lugu 1 tanede il 1.ligim var ama kavga etmeye korkarim. tartisma kavgaya dogru ilerlemisse elim ayağım buz keser. ama o ringe ciktigimda aslanlar gibi dövusur madalyami alırım. bircogunuz inanmayacak haklisiniz başka biri yazsa bende ınanmazdim

• Doğru yapmışsın bir sigara için deymez.Hatta sana iyilikte yapmış sigara kötü bişey.İçmeni engellemiş.Ama sınırı aşmadıkça kavga çıkarmak mantıksız

• atar koyucaksın dayak yıceksın 5-6 kere bı sure sonra ınsanların senı dovdugu gıbı sende kapıstıgın kısılerı dovmeye başlıyosun o adamı bıyerde gordunmu gıt sıgara ıste kufret bı guzel dayak ye daha gun gelınce doversın o cocugu

• valla kardaş bende korkuyordum şimdi hala korkuyorum sana sadece sunu diyorum küçük gördüğün insanlarla büyük mevzular yapma sadece büyük birşey olursa et yoksa adalet olmaz bende angaralıyım çok kavgalar geçirdim sadece sana dediğim kelime bu KÜÇÜK GÖRDÜĞÜN İNSANLARLA BÜYÜK MEVZULAR YAPMA ha bide ölümden korkma korkarsan o korku seni alır götürür birdaha kendine gelemezsin kardeşim allaha emanet bi canıımız var o bugün alır ha yarın sevdiğin annen baban ailen vardır onları göze alarak kavga et çünki eğer çok büyük kan davası veya büyük küfür yoksa etmene lüzümde yok bende bak kavga çok ediyorum vede şuan 17 yaşındayım 70 yaşında adamın yaşadiğini yaşamısımdır ve şu an sözlüyüm sadece birazcık ne derler yürek delikanlı yani sözünün eri lafının eri ol ettiğin lafın arkasında ol kimseye birşey dedirtme sadece bunu düşün hadi eyw (Kedi Hasan) ANGARADAYIM beklerim kardeşim misafir etmek isterim

• 2ay

Küçük gördüğün insanlarda büyük mevzu yapmassan gelecek zamanlarda o küçük kimseler büyüyerek boyunu aşacak şeyler söyler sen yanlış yoldasın

• Arkadaşım sende özgüven yok bak ben 19 yaşındayım ama. kendimden çok güçlü kişilere kafa tutuyorum bu kavga tecrübem çok olduğundan kaynaklanıyor dövemesen bile sağlam 2 tane geçirip. kaç git ilk kafanda yapacağın hamleyi tasarla birde ağır hasar verecek yerlere. yoğunlaş vurur ken. boyun yanı baldır testis kalp sırt boşluğu falan baktın adam ile karşı karşıyasın adam sana vuracak birşey yapamıyor sun agzinda tükürük getir tükür illaki siler o silene kadar vur vurduğunu sağlam geçir. kaç git sonra kendinde cesaret bulmak icin önce git biraz. çalış. yumruk atmayı döner tekme falan atmayı öğren çok işine yarar

• Kardeşim bak benim boks salonuna giden kardeşim var önüne geleni yıkıyor. türkiye birinciliği var ama benimle baş edemiyor sokak kavgalari ile salondakiler farklıdır salonda sana savunmayı öğretiyor lar. en iyi savunma unutma saldırıdır boks salonlarında gidip kendini biraz gelistirmende yarar olur ama yine de böyle bir durumda karsidaki adamı etkisiz hale getirebileceğin. kesinlesmez

• bizim hemen yakınlarda box var oraya yazılacam ne dersin özgüvenimi artırırmı ?

• Kendini savunman lazım /watch?v=f9Zd0wfXgbA&feature=related

• İşin zor senin o zaman gelse biri paranı istese onuda verirsin. İlk dayak yemeye alış arsız ol kavga da edersin. Savun kendini hakkını ara her zaman.

• Hakkını hiçbir zaman yedirme ama kavga etmemek en iyisi. Açıkçası ben olsam alttan almazdım da sen aslında doğru olanı yapıyorsun. Adamı dövsen sadece egon tatmin olur . Bu yaşadığın olay için değil genel anlamda söylüyorum. En iyisi sakin bir yapıya sahip olmaktır. Sen de zaten kendini ezdirmiyormuşsun burası önemli işte. Eğer kavgacı biri olursan hepsini hesabı ahirette sorulacak, boynuzsuz koyun boynuzlu koyundan hakkını alacak. Efendilikten zarar gelmez boşver.

• saol kardeşim ...

• En iyisi aynı yere git bi sigara daha yak o çocuk bakarsa bi göz kırp gelip dayılanırsa hiç konuşmadan çenesinin altına yumruk at sarsılacaktır o anda bacak arasına bir tekme at ki ömür boyu sana karışamasın.! (biraz yavaş at kısır bırakabilicek kadar acıma fazla vurma öldürürsün adamı)

• Ayrıca sigarayı bırakmanı tavsiye ederim

• /watch?v=f9Zd0wfXgbA&feature=related bunu izle

• bir iki taktik gösterm

• Öncekileri Göster
  • valla iyi birsey degil tabiki kavga etmekte sahsen ben vermez gerekirsede dayak yerdim... sonucta neden taviz vereyimki böyle adi yapili insanlara ben taviz versem yarin gider baskasina musallat olur sonuc ne olur anca türerler etrafta cogalirlar.. belki böyle bir durum oldugunda dedigim dedik yapisina bürünsen hatta diyelim dayakta yesen bu seni bu konuda acabilir :)

• Kaybedecek şeyi olmayandan korkacaksın derler ya:)

• Duruma göre davranmak en iyisidir her zaman,ailen olunca belki daha iyi anlarsın.Düşün ki sana bir şey olsa o masumlara kim bakacak,kıyamazsın yani.

• Düşün ki ailen var,seni bekleyen çocukların var.Haberlerden duyuyoruz alenen adam öldürüyorlar,senin de başına gelmeyeceği ne malum.Hem ben sana dövüşme demedim ki,kendine güveniyorsan dövüş dedim.Erkeklerin gururlu olması çok güzel ama bu kadar gurur fazla bence(yanlış anladıysam k.bakma).

• Öncekileri Göster
  • Eğer kendine hakim olmasını biliyorsan tabanca al :)

• video da gönderin... . şakamısın sen kardeşim

• güçlülük yürektedir bilekte değil

• ya videoda nasıl kendini savunursun adamlara karşı die videolar va onları kastettim

• o adama ne kadar medeni davransan da anlamaz giriş konuşması faal kavgadan ne olursa olsun uzak dur zararlıda çıkabilirsin karlıda ama riske girme ne olursa olsun kavgadan uzak dur tabiki kendinide ezdirmeyeceksin ama adam senden sigara ver lan diye istediyse ver gitsin 10 krşlk zehir için kendini harcatma kardeş ver gitsin... allahından bulsun hadi selametle ayrıca o kavga etmek istemediğindendir kafana takılmasın ;)

• kardeşim sana ve ailene maddi manevi zarar vermedikten sonra. alttan almak en iyisi.

• insanın içinde olucak biz dövüşü anamızın karnında öğrendik 2 yumruk çakmayıda mı bilmiyorsun

• Fazla cesaret iyi değil. Bunu rahatlıkla söyleyen adam yanında mutlaka silah ya da kesici delici alet taşıyordur. Kavga edip kendimi ezdirmeyeceğim diye canından olabilirsin..

• seni si... diyen herkese istediğini verirsen işin zor dostum. ama bir sigara için de kavga etmeye değmez.. o lafı işitirsen iş değişir tabi.

• body + herhangi bir dövüş sporu

• Erkek oldugunu unutma,anlamadıgım bana böyleleri niye denk gelmiyor,allahım inşallah böyleleri denk gelir banada görür ebesinin nargilesini..

• iyi yapmışsın.sigara ver gitsin. Allah korusun bir kavga çıksa onu öldürsen yada o seni öldürse sonuçları ne olur.

• hahaha misal güzeldi cöpcü efsanemiz artik ya :) patlarsam iyi patlarim diyorsun.. aslinda dogrusun beladan uzak durmak en güzelide ben yapamiyorum kendimi kullanilmis yada enayi gibi hissediyorum ve orda tepki göstermeden dediklerini yapsam yemin olsun kac gün kafamdan cikazdi hatta o gün uyku haram olurdu kafama takmamdan :)

• sigara ver diyince paketi verir uzaklaşırdım. çok üstelemesi lazım dövmem için. kavga ederken aşırı abartıyorum. başıma bela almamak adına uzak duruyorum bu davranışlardan. çok zorbenden birinin dayak yemesi. Olum bak git videosundaki çöpçü gibiyim:)

• tartisma olaylari trafik gibi bunlar simdi farkli durumlar en güzeli sulh yapmaktir elbette.. ama simdi parkta oturucam gelecek iki zibidi sigara ver lan ardina yok degince küfrederek zorlicaklar sahsen yerimde durmazdim..

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...