Hafız kardeşler ve anlama yeteneği üstün arkadaşlar dalga değil bi bakar mısınız?

Benim ümmetimin ömrü 1400 seneyi geçecek ama 1500 seneyi pek geçmeyecek hadisi şerifini nasıl anlamalıyım? size basit gelebilir ama beni uzun zamandır meşgul ediyor?

Anket Sorusu

• 1400 seneyi geçer 1500 seneyi kesinlikle geçmez A seç
  • 1400 seneyi geçer 1599 seneyi bulabilir B seç
  • Diğer yorumlarınız C seç

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Peygamberimiz “Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim.” buyuruyor. Diğer bir hadisinde ise “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek.” buyurmuş. Günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 6000 - 7500 yıl arasında olduğu ortaya çıkar. Diğer bir meşhur hadis rivayetinde ise bu açıkça ortaya konmuştur: “Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.” Görüldüğü gibi bu üç hadis birbirini teyit etmekte ve tamamlamaktadır. Muhbir-i Sadık olan Peygamberimizin (s.a.v.) ahirzamanla ilgili verdiği haberler bir bir çıkmaktadır.

• anket şıklarından hangisidir

• Öncekileri Göster
    • onu da yapardım ama şimdi yapamam sebebini söylersem tartışma çıkar

• benden baska okuyan oldugunu düsünmüyorum her durumada saygiliyimdir yinede tercihin kardes istemezsen eyvallah :)

Kızlar Ne Diyor 2

• bence sahih le olmaz ki arkadasimm kaynagi ne mesela buhari falan mi

• fiziki olarak okuduğumu hatırlamıyorum ama sanal olarak link bu sitede bulunuyor, bu siteyi uzun bir süre takip ettim ne mantıksız bir konuyla karşılaştım ne de verilen bilgilerin aksinin ispatlandığına rastladım

• hadis sahih mi o önemli.

• bence sahih

• Bu ifadenin hadis olduğuna dair kuvvetli deliller mevcuttur. (Kaynakları: Suyuti.el-Keşfu an Mücavezeti Hazihil Ümmeti el-Elfu,el-havi lil Fetavi,Suyuti. 2 / 248,tefsiri Ruhul Beyan. Bursevi.(Arapça) 4 / 262, Ahmed bin Hanbel.İlel.sh.89.)

• alintidir cok bilmisligimden degil :)

Erkekler Ne Diyor 1

• 1400 her kişi1500 bazı kişi geçer diyor hacı

Yükleniyor...