Okumak istemiyorum, aileme nasıl anlatabilirim? Okul sorunu yardımcı olun :S

Gençler, Ben okumak istemiyorum ama ailenin tek çocuğu olduğum için ailem benim okumamı istiyor. Devamlı bana baskı yapıyor oku oku diye ama ben normalde çalışmayı daha çok seviyorum, okumayı sevmiyorum. Şu an lise 4 deyim zaten oraya zar zor geldim! :S

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yarın bi sevgili bulduğunda parfümüdür,ayakkabısıdır,elbisesidir öyle ucuz şeylerle gidemezsin..kız acıktığında ona simit ayran mı yedirecen ha ? biri hastalandığında arabanla çabucak gitmek varken otobüsü mü bekleyecen ya da birilerinden yardım mı isteyecen? yardım isteyeceksen boşuna isteme etmezler sen kimsin ki etsinler..liseden arkadaşlarınla karşılaşacan ya da görecen adam almış bmw araba.. sen de bisiklet üstündesin o an yerin dibine kaç bin kilometre dalış yapacan söylesene ? kaliteli insanlarla takılmak istiyorsan kaliteli olmalısın..ne demektir kaliteli olmak? kendine güvenen , eğlenceli hayattan zevk alan, kültürlü ve KARİYER SAHİBİ bir adam olmak !kariyerin olmazsa hayattan zevk alamazsın , hayattan zevk almazsan bişeyler okumak, araştırmak için hevesin olmaz, cahil olursun...ha ben bu kadar yazdım sen benim ya da arkadaşların yazdıklarıyla fikir mi değiştireceksin YÜZDE YÜZ eminim ki hayır...umarım kötü yola düşmezsin ..hayatta başarılar...ve son sözüm lütfen okuluma giderken otobüste karşılaştığım amcalar gibi '' biz okumadık siz okuyun ,sizin yerinizde olsam...''' vb. cümleler kullanma sinir oluyorum..NOT : bu yazı sana hakaret değil bir eleştiridir olgun bir insan gibi karşılayacağından eminim.

Kızlar Ne Diyor 3

• Okumazsan hayatta kalman çok zor para yoksa açsın para yoksa geleceğin yok mutsuzsun bu kadar basit.

• Lise mezunlarına günümüz Türkiye'sinde iğne deliği kadar iş olanağı sağlanıyor.Bence aileni dinle.Ben lisede daha çok zorlanırdım.Üniversite daha kolay.Ayrıca artık kalma derdi bitti.Uzatabilirsin istediğin kadar.

• Pardon kalma derken,atılma demek istedim.Yanlış olmasın

• ayy kardesim :)) guldurdun beni dio "zaten oraya zor geldim" :)) lise donemlerinde okumamamk istemiyor olman o kadar normalki...ha bi tek okuyarak mi kendine iyi bi gelecek saglayabilirsin? hayir.. bi yetenegin olmali o halde.ona yogunlas.. ama yinede ailen hakli. sen is sartlarinin zorluklarini gormemissin...gorunce ahh okusaydimm diceksin;)

• zaten ben babam sayesin de lise 4 de kadar geldim yok 9 da terk :D :D

• ilk ayet neydi? OKU idi... ilim yada bilim oku da oku iste :))

Erkekler Ne Diyor 9

• eğitim şart iş hayatına girince o kadar faydasını hissedeceksin ki birde bunun askerliği var 1 gün bile fazla durmamak için askeriyede 4 yıl okunur.Birde unv hayatı gibisi yoktur yaşa derim

• ne iş yapacaksan yap ama kenarda 1 diploman olsun diploma eşittir etiket.şimdi farketmezsin ama yarın öbürgün bir şirkete girersin öbür adam muhendıstır mımardır uzmandır alır 7-8000tl maaş hiç eli kolu bıle yorulmaz sen butun gun kosturursun ter gelır heryerınden 700-800tl ye calısırsın işte o gun artık geri dönüş yoktur.bak ne iş yaparsan yap mesleki tavsiyede bulunmuyorum sadece simit bile satacaksan kenarda diploman olsun ilerde bi gün yükselme imkanın olsa bile diploman yoksa yerindesayarsın bununla birlikte ülkemizde bir çok şirket artık lise mezunu almıyor işe.bunu da ek bilgi olarak vereyim.zamanında profilo dan babama iş teklıfı gelmıstı kendısı suan 40 yıllık torna ustası bundan 15 sene once orıfilodaki muhendısler babama gelıp çizip iş yaptıırıyorlardı sonra profiloya çağırdılar ama iso kuralları gereği en az lise mezunu olması ıstenıyordu ki babam ortaokul mezunuydu.şimdi tamamen üniversiteye kaydı olay,aklını başına al oku.

• okumazsan pişman olursun abi tavsiyesi..

• Okuma bence. Bir insanın içinde olucak arkadaş. Ciddi anlamda usta-çırak ilişkisi senın ıcın daha mantıklıı..Okula ayırdığın vakiti bir iş öğrenerek geçirmelisin.

• oku guzel bir bölüm bir sene kendını kas gerı kalan hayatında kendını kasmaz rahat edersın...yoksa iş işten geçtıkten sonra sürünürsün daha dönüşünde olmaz o zaman keşke dersin ama her şey daha kötüye gider...

• Liseyi bitirmene çok az kalmış biraz sabret. Yoksa çok pişman olursun. Nacizane önerim, eğer yakınlarında üniversitede okuyan tanıdıkların varsa rica et o ortamı bir gör derim. Bu eminimki tetikleyici olur senin için. Tabiki üniversite herşey değildir fakat insanın vizyonuna önemli ölçüde katkı yaptığı kesin. Annen ile babanı dinle derim.

• Bence üniversiteyi de halletmelisin; açık öğretim olabilir mesela; hem askerliğini 18 ay yapmazsın, hem de kalifiye eleman olarak iş bulur, şimdiki durumuna göre daha iyi maaş alırsın.

• Allahm bayılıcam yaa. Arkadaslar ama ınsanın kendı ıstegınde olması gerek ben lıseyı bıtırdım lıse harıkaymıs meğer... hiç özlemicem diyodum o kadar cok ozleyip o kadar cok orayı mumla arıyorum ki... Universitedeyim şuan. iki yıllık halkla ilişkiler ve tanıtm... Ama okuldan hiççç memnun değilim ve gitmek kayıt aldırmak ıstıyorum anneme dedim kaytımı aldırm okumk ıstemyrm nolur dıe yok diyor neden benm hayatıma karısıyo nedn.! açık öğretm ya da uzaktn eğitimde olur yeterki annemı ıkna edım off yaa!

• Hereksin kendine göre okuma veya okumama nedeni vardır. Kendi ilgilendiğin ve hoşlandığın bir işin varsa kendini geliştirmek istiyorsan ne ala, güzel bir tercih. Üniversiteyi bitiren çok kişi gördüm fakülteyi bitirip eğitim görenleri bilgi yok ve sevmedikleri bir iş.Not : Kişiden kişiye değişen göreceli bir hayat :)

Yükleniyor...