• Sor
  • Bence

Içimde yaşama isteği yok. Ne yapmalıyım?

21 yasındayım. iyi bir üniversitede iyi bir bölümde okuyorum. ama hayattan sıkıldım. iyi okullarda okudum , iyi yerlerde oldum ama hiçbirini kendim... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Demek sen de dünya hayatının ne kadar çok boş ve anlamsız olduğunu anladım kardeşim ? Buna sevindim . İnancını bilmiyorum ama Müslüman olduğunu farz ediyorum. Eğer değilsen yorumumu kâle almazsın. Artık sen de Allah için dünya hayatına sabredip ahiret ile ilgili planlar yapabilirsin. İman açısından eksik olan yönlerini gider ki hem dünya zevk verir hem de mutlu ve iyi bir insan olursun.

• hemen eksimi ver zaten hemen ver :((

• Öncekileri Göster
    • Namaz dinin direğidir ve namazı düzgün kılan adam huzurla dolar ve namaz diğer günahlardan da adamı alıkoyar. Allah şimdiden kabul etsin kardeşim. Kılamadığın namazlar içinde kalben tevbe etmeyi untumamanı dilerim. Allah'a emanet ol. . .

• yardımın için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Kızlar Ne Diyor 10

• aynen ben de öyleyim kardeş

• kurtulmak için ne yapıyorsun?

• Öncekileri Göster
    • benim okb rahatsızlığım da var

• geçmiş olsun. şimdi baktım biraz sıkıntılı bir duruma benziyor

• psikiyatra git

• çok şükür hiç bir engelin yok,dşarıda ne zorluklarla mücedele eden insanlar var,senn böyle düşünmene yaşadığın bir şey yada biri etkili olabilir mi?

• tasavvufa dal..

• psikiyatra görün. bunun dışında bir hedefler belirle 21 yaşındasın ve yapmak istediğin mutlaka bir çok şeyler vardır, bunları bulmaya çalış.eğer hiç bir şey yapma isteği yoksa içinde gerçekten depresyonda olma ihtimalin yüksek.

• ben kendimi bildim bileli böyleyim. debresyon bu kadar uzun sürer mi?

• Öncekileri Göster
    • ben de depresyondayım ancak bundan kurtulmak için elimden geleni yapıyorum. yaşamak böyle sıkılacak zevk alınmayacak bir şey olamaz. 21 yaşındasın bu süreç uzun sürer ancak eninde sonunda değişirsin, sonunda en enerji dolu yaşlarını iyi değerlendiremediğin için çok pişman olursun.

• enerji dolu değilim hem ileri yaşlarda da nu durum devam ederse asıl o zaman yanarım. böyle hayat çekilmiyor. sabah uyanmak istemiyorum gece de uyumak. yediğim yemekten içtiğim sudan hiçbir şey anlamıyorum.

• az cok seni anlayabiliyorum insan bi bosluk icinde oluyorr hic bisey zevk vermiyor insana gezmek dolasmak konusmak bile yani kalabalagin icinde yanlizlik cunki kimselere guvenmedigin iicn seni anlayan dinleyen biri olmadigi iicn boylesindir belkide

• bence rahat batıyor.

• Ya sacmalama ya sen alttakilere bakma herkes senin gibi hissediyor hayat guzel gez eglen bugunlerde gecicek dostum

• hayatın neresi güzel söyler misin zaten 60 yıl yaşıyoruz gezip eğlenmenin anlamı nedir. şimdi evde uzanıyorum boş boş bursada oturuyorum söyle nereye çıkayım ne yapayım?

• Öncekileri Göster
    • valla yok ne yapalım ben de böyleyim

• inanmıyorum buna yaa

• Haliç seni çağırıyor :((

• Cık cık cık adamı neye teşvik ediyor ya -1

• Öncekileri Göster
    • Allah razi olsun abi sizede saygılar

• Ağabeyimiz iyidir ya bulaşmazsak olmaz

• dine yönel derim.aynı durumu ben de yaşadım.namaz kıldım,kuran okudum o kadar iyi geldi ki,öyle bir huzurlu oldum ki anlatamam

• peki bunun dışında ne değişti hayatında? yani içeriden huzur buldun ama dışarıda ne oldu?

• Öncekileri Göster
    • yok olmadı.zaten onlardan yana bir sıkıntım yoktu.sadece hayattan tat almıyordum.inşallah sen de en kısa zaman da istediğin huzura kavuşursun

• inşallah

Erkekler Ne Diyor 11

• sana reçete yazıyorum...kız bul kendine...gerçi bulamadığın için bu soruyu sormuşsun belliki ama yinede pes etme...asosyal birisin belliki...dışarı çık eve kapanma

• kızla alakası yok. asosyallik de yok üniversite öğrencisiyim çok arkadaşım var ama boşluk geçmiyor

• anladım o durum bendede var iş güç sahibi olana kadar geçeceğini sanmıyorum

• rahat batıyo aga işte ya allah bilir para sıkıntında yok dimi?

• katılıyorum.

• Öncekileri Göster
    • ben de çalıştım meyve sebze sattım fabrikalarda çalıştım ağır işte de çalıştım ama çalışmayla alakası yok

• bi yandanda dini yönden kendini tamamla bence bide ailenle biarz bütünleş bence onunda etkisi olru ama ruhen boşluklar var yani...

• seninle ramazandan sonra bir gün içmek istiyorum

• alkol kullanmıyorum

• Öncekileri Göster
    • o bende de yok. belki düşündüğüm zaman ben de istemiyorum yaşamak ama annem var. o gider, belki bi kızım olur. falan böle teselli oluyorum ben de. ara sıra bişeylere ilgin olur ya illaki, o düşüncelerden biraz vazgeçmeye çalış, bulursun bi yol

• inşallah

• seni anlıyorum kendimden biliyorum..bence hayatımızdaki eksik şey sevgi olabilir..belki aileden göremediğimiz ilgi..gerçekten sevdiğin bir şey bul kendine okul dışında..ona sıkıca bağlan..bak ben mesela şimdi müzik eğitimi alıyorum..aynı dertten muzdaribim ama atlatmaya çalışıyorum..bir de kız arkadaşın olsun başta anlamıycaksın ama o bile senin bakış açını değiştirecek zamanla..dine yönelmek de iyi bir yol ama kafa bozuk olunca insanın dine yönelmekte zorluk çekebilir..

• aile konusunda haklısın. annem babam geçimsiz ben de sevgisiz büyüdüm. anneme göre babamın babama göre annemin çocuğuyuz diye ne anne ne baba sevgisi gördüm. kardeşlerim de aynı şekilde yetişiyor

• Öncekileri Göster
    • anne baba sevgisi telafi edilemez. bir daha çocuk olamam. sen de bana ölene kadar bir şeylerle oyalan diyorsun yine de teşekkürler

• sana şu an ne desem anlamsız geleceğini biliyorum..ama yine de dene .. inan ki bazı şeyleri keşke o zaman deneseymişim diyor insan..dene bak gör

• yaşama hevesi kaçmış elemanın

• İşe girip ilk maaşını aldıktan sonra gelir yaşama isteği sen kafanı yorma, öğrencilikte olur öyle.

• o zaman senden kötü durumu olan insanların hayatlarını incele mesela karton toplayan bir adamın yerine koy kendini.şu an mesela dışarı çıkıp karton toplayabilrmisin.

• uzun dönem askerlik yap

• Abi git abdest al namaz kıl huzura ruhen huzura er derim ben bir başlasan on numara hem okuyomuşsun okumayanlar var aramızda hasret kaldım okumaya

• aman rmzn bulaşma wakabayashiye :((

• waka iyi de bide kızmasa bana ne iyi olurduuuu :))

• Dediğin gibi haklısın rmzn

• İstanbul'da Oturuyosan Bogaz Köprüsü Derim...

Yükleniyor...