İslamiyette erkek kadından herzaman bir adım öndedir diyor, fakat günümüzde bu böyle değil siz ne düşünüyorsunuz?

heyzcanlı
evet arkadaşlar sorumda da acık olarak ifade etmis olduğum üzere dinimizde erkek kadından bir adım öndedır mantığı var fakat günümüzde her zaman eşitlik diyede bı kavram var sizce de kadın erkekten bir adım arkada olması gerekmıyormu... bence normal olan tabıkı erkek olanın bı tık daha söz hakkında baskın olması lazım bu demek olmuyorkı kadının söz hakkı yok tabıkı var bana göre kadın erkek eşitliği fıtrata ters bı durum örnek vermek gerekirse kadın ve erkeğin aynı iş koşullarında çalıstırılabılırmı hayır , erkekler yaratışlışları geregı kadınlardan daha güçlü yaratılmıstırkı kadınlara bakabılsınler ve unutmayalım kı kadınlar erkeklere Allahın emanetıdır...
İslamiyette erkek kadından herzaman bir adım öndedir diyor, fakat günümüzde bu böyle değil siz ne düşünüyorsunuz?