Ayakkabı vurmasına çözüm nedir? Ayakkabı ayağıma vurdu ve çok feci bir yara var ayağımda, ne yapabilirim?

Yazlık ayakkabı ayağımı çok fena vurdu, ayağımda açık yara oluştu, ben mikrop kalmasın diye kolonya sürdüm, acısından havalara uçtum, yara bandı yapıştırdım ama hala çok acıyor. Tehlikeli midir, başka ne yapabilirim?Not: o yarabandını acısından açabilmem mümkün değil:(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Aynı dertten tam 2 ay çektim.Öncelikle yara bandını çıkarki hava alsın.Acıdığı için cıkarmak istemiceksin o yüzden makasla yara bandını yaranın uzak bir yerinden ikiye kes ve suyun içinde beklet sonra.yarım saatte ufacık dokunmanla çıkacaktır.Sonra mümkünse terliksiz veya yarana değicek yeri olmayan bir terlikle gez.Bir kaç gün sonra yaranın nasıra dönüştüğünü göreceksin.O zamanda ılık suya bir miktar tuz atıp bir yarım saat dinlendir sonrasında nasır törpüsü veya ponza taşı ile çok bastırmadan ama tamamen geçinceye kadar törpüle.Ertsi sabah hiç birşeyin kalmamış olucak.Benim gibi 2 ay boşuna çekme..

• tşk ederim, bu akşam yara bandını mümkün değil çıkartamam ama yrn dediklerini deneyecem

• Öncekileri Göster
    • Yara ıslanırsa sonu kötü olur. Bandın çıkarılması gerekli bu doğru ama bence yara bandınına pamukla zeytinyağı sürmek ve biraz beklemek yara açısından daha uygun yöntem olur.

• Aslında doğru diyorsun ama bende aynı mantıkta hareket etmiştim.Sonra yaranında yara bandına yapıştığını gördüm mecbur kaldım.Birde vurma olduğu için nasır oluşaktır illaki o yüzden çokda önemi kalmıyor.Çıksında nasıl çıkarsa çıksın diye düşünüyor insan o haliyle.

Erkekler Ne Diyor 9

• Bir ayak fetişisti bul ve ona öptür. O zaman çabucak geçer eminim :)))

• Site ne güne duruyor:)

• Öncelikle yara bandını çıkarman lazım. Yara oksijen almalı. Günde 2 defa batikonla temizle ve birkaç gün ayağına kapalı birşey giyme. Ayakkabıları da kalıba soktur. Geçmiş olsun.

• ayakkabıyı giyerken vuran yerine pamuk koy :))

• buz bas. başka birşey yapmana gerek yok. yarabandını ihtiyaç oldukça değiştir

• vuran ayakkabınızmı var ayakkabının vuran yerıne sirkeli bol sirkeli bez koyun bakın bı daha vuruyomu sonuç gozle gorulecek (kokusu nolcak demeyın özel spreyler var ondan sıkıcaksın sonra kokuda kalmıcak)

• ayakkabının vuran tarafını varsa badem yagıyla yoksa zeytinyagıyla ovala bir süre...sonrada cekiçle yavas yavas vura vura yumusat ... bi daha vurmayacaktır. ayagına gelince yara bandını cıkar, bepanthene kullan cabuk iyileşir... selamlar

• yarabansınıın üzerine bolva alkol yada kolonya dök...yani çok kalsik bir yöntem ama pamuk koymayı yada ayakkabı içine konan özel malzemelerden lkullanabilirsin

• hiç bir sey olmaz Allaha şükür et ki küçük bir yara birde kaza geçirseydin Allah korusun olumlu düşün lütfen.

• yarabandını hızlıca çek aç ve yaraya hiç birsey sarma bu yaranın hava almasına ayrıca çabuk iyilesmesine neden olur sakın mikrop kapar diyede korkma ve cıt kırıldım olarak mikrop kaparım diye düşünme sen normal 2 -3 gün terlik giy yeter not: mikroplara söyledim sana kesinlikle zarar vermezler .

• onun acısından ölürüm ya:S

Kızlar Ne Diyor 4

• Annem bu durumda suda biraz bekletirdi ayaklarını.Ardından da küçük bir pansuman yapmanı öneririm.

• ayakkabıyı fırlatıp atmayı dene.. kaliteli markalardan alacagın ayakkabıların böle sorun çıkarmayacagına eminim, çıkarsa bile hakkını savunma fırsatın olur en azından.. Bi süre sonra yara bandını çıkarda yaran hava alsın kabuk baglasın

• ya ben bir yeni yara bandi kesf ettim, kauçuk'ta yapilmis hic bisey hissetmiyorsun kendiliginden geciyor compeed markasi turkiyede varmi bilmiyorum eczanelere sormak lazim

• ya benim birde sonradan kızarıyor diğer tarafları yara da oluyor benim annem bir kovaya tuzlu ılık su yapar onun içinde duruyor biraz sonra şampuanla yıkıyorum buzla kompleks yapıyorum sonra kremliyorum canım çok iyi geliyor

• tamam canım biraz daha geçsin deniycem bu dediklerini ama şu an acısından ölüorum

• bunları hemen yap derim ben ki geçer inş canm

• ya ben bir yeni yara bandi kesf ettim, kauçuk'ta yapilmis hic bisey hissetmiyorsun kendiliginden geciyor compeed markasi turkiyede varmi bilmiyorum eczanelere sormak lazim

Yükleniyor...