Ayakkabı vurmasına çözüm nedir? Ayakkabı ayağıma vurdu ve çok feci bir yara var ayağımda, ne yapabilirim?

Yazlık ayakkabı ayağımı çok fena vurdu, ayağımda açık yara oluştu, ben mikrop kalmasın diye kolonya sürdüm, acısından havalara uçtum, yara bandı... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı dertten tam 2 ay çektim.Öncelikle yara bandını çıkarki hava alsın.Acıdığı için cıkarmak istemiceksin o yüzden makasla yara bandını yaranın uzak bir yerinden ikiye kes ve suyun içinde beklet sonra.yarım saatte ufacık dokunmanla çıkacaktır.Sonra mümkünse terliksiz veya yarana değicek yeri olmayan bir terlikle gez.Bir kaç gün sonra yaranın nasıra dönüştüğünü göreceksin.O zamanda ılık suya bir miktar tuz atıp bir yarım saat dinlendir sonrasında nasır törpüsü veya ponza taşı ile çok bastırmadan ama tamamen geçinceye kadar törpüle.Ertsi sabah hiç birşeyin kalmamış olucak.Benim gibi 2 ay boşuna çekme..

• tşk ederim, bu akşam yara bandını mümkün değil çıkartamam ama yrn dediklerini deneyecem

• Öncekileri Göster
    • Yara ıslanırsa sonu kötü olur. Bandın çıkarılması gerekli bu doğru ama bence yara bandınına pamukla zeytinyağı sürmek ve biraz beklemek yara açısından daha uygun yöntem olur.

• Aslında doğru diyorsun ama bende aynı mantıkta hareket etmiştim.Sonra yaranında yara bandına yapıştığını gördüm mecbur kaldım.Birde vurma olduğu için nasır oluşaktır illaki o yüzden çokda önemi kalmıyor.Çıksında nasıl çıkarsa çıksın diye düşünüyor insan o haliyle.