Çocuğuma Dokunma !!! Bu konuda bilinçli misiniz?

DaNGeR1905
https://i.imgur.com/60X2yCq.jpg

Bu kuralları okuyun ve yorumunuzu yazın. Kız çocukları değerlidir. Onların değerini bilin erkekler.. Onların namusuna göz dikmeyin !

1) Dudaklarından öpmeyin kuzularınızı,
2) Garson amca kızar şimdi , bak teyze kızacak şimdi diye herkes sana kızabilir bağırabilir imajı yaratmayın
3) Kalabalık araçlarda otur teyzenin kucağına, sıkış amcanın yanına diyerek yabancılar ile arasında bağı kuvvetlendirmeyin.
4) Akraba dahi olsa çocuğunuzu kimse ile tuvalete yollamayın.
5) Kendini öptürmek istemiyor ise "öpsün bir kere" demeyin ona kızmayın.
6) Utana sıkıla modern olacağım diye çocuğunuz ile banyo yapmaya çalışmayın. (dikkat bebeğiniz ile demiyorum)
7) Vücuduna o istemedikçe kimse dokunamaz bunu ona öğretin
8) Yol boş diye kırmızı ışıkta çocuğunuz yanında karşıdan karşıya geçmeyin
9) Yol boş diye üst geçit yerine trafiğin arasından karşıdan karşıya geçmeyin
10) Litre litre kola içip kola çok zararlı demeyin (inandırıcılığınız ölüyor)
11) Kitap , dergi, gazete okumuyor iseniz çocuğunuz okumuyor diye onu aşağılamayın. Gökten inmiyor okuma alışkanlığı.
12) Sen yapamazsın değil, denemek ister misin deyin...
13) Anne- baba olun arkadaş değil...
14) Cıssssss demeyin, ona olabilecek zararı anlatın. Anlayacağı cümleler ile bilimsel gerçekler ile değil
15) Göz teması kurun
16) Bolca sarılın (unutmayın sizden ihtiyacı olan sevgiyi alan çocuk dışarıya daha az yönelecektir.)
17) Aşağılamayın, yargılamayın, utandırmayın ve asla kıyaslamayın (unutmayın her çocuk özeldir. Tektir.)
18) Korkutarak değil açıklayarak öğretici olun.
19) Sorduğu kadarına yanıt verin destan yazmayın
20) Çocuğunuzu etiketlemeyin, olumlu-olumsuz etiketler baskı yaratır. Ona isim takmayın, el şakası yapmayın...
Güncellemeler
+1 yıl
21) Eğer eşinizden ilgi alaka görmüyorsanız bu tatmini çocuğunuza aşırı temas göstererek kendinizi yalancı tatmin etmeyin.
22) Çocuğunuz bir şeyler anlatmak istediğinde ona bir büyüğü dinlermiş gibi kulak açın. "O çocuktur." deyip kendine olan öz güvenine bir balta saplamayın.
Güncellemeler
+1 yıl
23) Bir markete gittiğinizde veya gitmeden önce "Bugün hangi yemeği yapmamızı istersin?" gibi sorularla onun fikrine açık olduğunuzu, onun fikrinin değerli olduğunu ve onun aynı kendiniz gibi ev içinde önemi olduğunu hissettirin.
Güncellemeler
+1 yıl
Görmeyenler için güncelliyorum herkesin yorumunu bekliyorum
Çocuğuma Dokunma !!! Bu konuda bilinçli misiniz?