• Sor
  • Bence

Bir ilişkinin aile istememesi yüzünden bitirilmesi doğru mu?

Erkek arkadaşım ailesi istemediği için beni terketti. O subaydı ben öğrenciydim. Ailesi memur istemiş, herneyse bir şekilde bitti yani...Ya da ailesi beni beğenmedi, bilmiyorum sebebi tam olarak. Sizce erkek arkadaşımın beni bu sebepten terketmesi doğu mudur? Yorumlarınızı bekliyorum...

Güncellemeler:
ağladı hatta ailemi karsıma alamam üzgünüm dedi ve gitti gidiş o gidiş:(((
evlilik düşünüyorduk hatta bana dedıkı aılemın sana olumsuz bakıcagı aklıma gelmezdı beklemdıgım tepkıyı aldım dedı. ben zaten şoooook oldum nasıl yani dedim üzgünüm bıtsın dedı.bu nasıl bır karakter dogrumu yaptı sızce ALLAH askına ya:(((
ufffffff ya çok özledım gelde bana sorun bide:(((( dıştan bosver demesı kolay hıc yoktan yere bıttı beraberlıgmız içim yanıyor:(((

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• fikrime göre yanlış yapmışşşsonuçta evleneceği kadını ailesi seçecek değil ama erkek arkadaşın buna izin vermişama böle devam ederse ailesi herşeyine karışırbence bir erkek verdiği sözün arkasında durmalı sana bir söz vermiş ama arkasında durmamışseni bir başına bırakmış eminim sen kendini değersiz hissetmişsindir ben ne yaptım onlara diye dşünmüşsündürseven insan sevdiğine bu haksızlığı yapmamalı benceama sonuçta gitmiş gidenin arkasından ağlanmaz yaniii

• tam benım duydularımı anlatmıssın arkadasım.aynen öyle kendımı cok degersız hıssetım ben ne yaptım dıye düşündüm:((( o kendı utansın aslında verdıgı sözlerı tutmadı...

• Öncekileri Göster
    • arkadasım öyle bir hayal kırıklıgı yasadımkı ancak yaşayan bılır.hiç ama hiç beklemezdim bunu.aılem istemedı bıtsın dedı 1ay her gece agladım... arada msj attım cevap dahı vermedı bılıyormusun. sabahları uyandıgımda kalbımde acıyle uyandım hep daha yenı yenı düzeldım.kabulsar gördüm.cok etkılendım bu yaşadıgım olaydan.ben evlılık hazrılkları yapıyordum ne bılıyım mesela gıdıp eşya fıyatları soruyorum vs vs... ne kendısıne ne aılesıne karsı hıc bır zmaan saygsızlık etmedım kalplerını kırmadım.

• neyse ya anlattıkca üzülüyorum:((( ALLAH bılsın kul degıl.

Erkekler Ne Diyor 16

• bence yanlış erkek arkadaşın seni gerçekten sevmemiş anlaşılan sanada boşvermek ve yeni seni seveni bulmaktan başka bişey düşmez unut onu yeniye bak acı ama öyle

• abi senin bu avatardaki resmin aynısı bizim berberin camında var. Ne diyeceksin? .)

• Öncekileri Göster
    • ama her berberde saç kataloğunda da var bu resim. Yiyiyo musun bizi nedir? :)

• çok meşhur olduğum içindir:))

• Yanlış yapmış.. Subay zaten tayincidir ailesinin yanında durmaz ki hiçbir zaman..

• aile istemiyosa dogrudur .. her şey yapılır ..

• eğer belli bir yaşa kadar aile desteği ile yaşadıysa karşısına alamayabilir.. ama ekonomik özgürlüğü elinde ise ve ailesinden ayrı yaşıyorsa kimseyi tınlaması lazım.. şahsen ben öyleyim.. 17 yaşımdayken üniv okumak için evdem ayrıldım.. 8 yıldır yalnız yaşıyorum.. ve bana kimse karışamaz..

• burda adama da kızamazsın ki,sonuçta ailesi yani,ve ailesini karşına almak öyle kolay bişey de değilidr...

• ailesini karsına alsın demedım bende istemem ama o dırek ayrılmayı sectı. benım duygularım yok mu? aılesını dınlesin tamam amenna saygıszlk yapmasın ama insan bırazda karsısındakını düşünür. kaç geceler agladım msj cektım cevap bıle vermedı vijdansız.tam evlenıcektık bütün planları yaptık beraber herseyı konustuk ve sonuc bıtsın.

• 1ay

aynısını ben yaşadım , ailem istemedi kız arkadaşımı , ben arkasında durdum kız arkadaşımın , onlara çok bagırdım , ama kız arkadaşım bir kere beni istemiyorlar tribine girdi , çıkaramadım. sürekli kavga etmeye başladık , artık her buluşmamız kavgaya dönüşüyordu , lanet olsun bıkmıştım bu kavgalardan ve yeter artık dedim bitirdim. sonradan çok pişman oldum ama. geri dönmek istesem de kabul etmedi. bu ilişkinin bir sonu yok dedi.

• adam seni sevmiyormuş..o kadar

• Bir evlat ne ister ailesinin saygı duyacağı ve onaylayacağı bir eş ister tabi ki aile kavramı önemlidir. Her ne kadar aile evleninceye kadar anne baba evlendikten sonra eş çocuklar olsa da bir erkek onaylanmak ister ayrıca uzun sürecek huzursuzluklar, sıkıntı bunlara değmeyeceğini ailesini karşısına almaktansa sevebileceği başka birini bulmanın daha kolay olacağını düşünmüş olabilir. Sonuç olarak o başka birini bulmayı göze alıyorsa sen de almalısın. Bence seni asıl üzen ayrılmanızın yanında onları sana tercih etmiş olmasının verdii hayalkırıklığı onun ilacı da zaman...

• tabiki doğru değil...ama insanlarda öğrenci olmadan,diplamayı almadanda memur filan olmuyor...aslında sizinde geleceğiniz karanlık değil...ailesi istemedi demek bence kaçak güreşmektir.kendi düşündüğü fikire kılıf bulmaktır..yani ''ben yapmadım,o yaptı '''mantığı..o isteseydi her zeminde ve herkese karşı sizi savunmalıydı...savunamadıysada boş verin isabet olmuş zaten ondan iyi bir kocada olmaz mış...

• karakter buysa bu kişiyi istemen çok anlamsız

• Aileni karsına almak iyi değil tabi.Şahsen öyle birşeyle karşılaşsam inatla sevdirmeye çalışırım. Türlü şeyler falan. Olmadıysa tavır alırım. Kabul ederler sonunda sanırm.

• Bu durumda, aile hiç ..iklenmez. Çünkü nasıl olsa, evlenseniz bile illa barışılır bir zaman sonra.Erkek adam, kıza sorar ''ailem önemli değil, sen istiyormusun bu evliliği'' diye. kız evet derse, kapıya araba ile yanaşılınır ve itina ile kız ''götürülür'' (kaçırmak değil bak, kro style olmasın) Sağda solda bekleyen, peşinize düşen kuzen falan varsa fazla acıtmadan dövülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.Bunu yapması gerekirdi. Ama olgunlaşmamış demek ki daha.

• gidelim ya

• Aileye bak. Devlet dairesi gibi. Kpss paunına falan bakıyorlar mı?

• evet baraj 70 :))))

• Kız arkadaşım vardı. Benim kollarmda dövme var 1 yıla yakın birlikte olduk. Ailesinden hiç bahsetmedi. Bir gün görüşürüz tanısırız muhabbetleri açıldı ama o fikir belirtmiyordu.Ben ısrar ettikçe cevap vermedi. Yapımda ısrarcılık yoktu ama her kızın istediği şeyi o neden istemiyordu diye sorgulamaya başladım. Sorun benim dövmelerim ve ailesinin tutuculuguydu. Bitti... Herşey ailesi nedeniyle bitti. Karşısına alamadı ailesini. Almasını istermiydim? Hayır kabullendirmesini isterdim ailesini bana karşı, ama olmadı.Kimisi ailesini sever. İyi davranır ailesi aşık olur annesine babasına, o kadar ilgili ve iyilerdir ki, kimseyi karşısına alamaz. Kimisi sevmez ailesini kaçmak ister tutunamaz ailesi ile sorunlar problemler vardır.Kimisinin ailesi umursamaz hiçbirşeyi verir kızını..Tamamen aile ile cocukları arasındaki bağa ve kişiliğe bağlı bu durum.

• pekı hıc aradımı senı ayrıldıktan sonra bıdaha?

• Aradı ama olmayacak dua ya nasıl amin diyebiliriz. Ben biliyordum ama bırakamadım bağlanmıştım. Anladım bi noktadan sonra ama işte olmayınca olmuyor.

Gittiği yere kadar götürseydim keşke. İstemeseydim ailesinin araya girmesini belki daha uzun sürerdi. Belki annesi babası bİri vefat ederdi dediğim bile oldu.

• yanlış kaçırırım valla:D

• yorumunu cevabımın altına neden yazmıyosun ki...:)

• ya bebeymiş işte daha. Konunun genelinin farkında olup, en baştan başlatamamış evlilik tandansını. Boşver.

Kızlar Ne Diyor 13

• Aileler istemeyince o işte hayır olmuyor gerçekten.

• Ailesi memur istemiş.. Neden bütün maaşını onlara mı harcayacaktın? Boşver hayırlısı ne ise o olsun.. O da artık ailesiyle tanıştıracağı zaman cv ister.

• Eğer ileride evlilik düşünüyorlarsa doğru,yoksa yanlış.

• nasıl yanı ılerde evlılık ? bız evlılık düşünyorduk.

• Evleneceğiniz zaman sadece kocanla ilişkin olmuyor sonuçta.Adamın ailesinin sana karşı tavrı da çok önemli özellikle bir de aynı şehirlerdeyseniz ve de sıklıkla görüşüyorsanız.Gene aynı şehirdeyseniz bile adam ailesinin ağzına çok bakmıyorsa aslında bu konu hakkında bir kere daha düşünülebilir.Ama insanoğlu bu beşer şaşar gene ailesinin lafına bakar.Yani evin iç meselelerine senin ailenin ya da onun ailesinin karışması doğru değil.

• Okulunu bitir, memuriyet sınavını kazan ve memur ol. Bundan sonra iliskilerinde de ailesiyle biri tanıstırdığında mutlaka mazmut ev kızı ol.Maalesef bir evlilikte ailelerin düsünceleri önemlidir.

• yaa varyaa cokta inatci olsalar tasda olsalar sizin ikinizin aski onlari yola getirebilirdi...hicbisey imkansiz degil canım... seni boylece birakmasi acimasiz olmus, uzucu... ama yanlis yapmis bana gore.

• Bence bahane arıyormus bulmus.. Yahu subay diyorsun zaten ailesiyle kac defa görüsüyor. Benim kuzenimde subay.. Yılda 1 defa görüyoruz yüzünü bir de bayramda bayrama ..

• benimde sevgilimi ailem istemiyor ama biz yinede birbirimizden vazgeçmiyoruz umudumuz var ailemde önemli ama sevdiğim için canımı veririm ben ya ölüm olur yada o sonum olacak benim için

• en güzeli...insan sevdıgınden vazgecer mı ya:((( yazık ettı bıze..

• yani gerçek aşklar imkansız olanlardır bence yazık olmuş sana

• allah askına eger bunu okuyasan bana ulas aynı kişiden bahsediyo olabiliriz lütfen

• ne oldu?

• Öncekileri Göster
    • sana bunu yasatan kişinin adı A.K dimi ? gercekten o dönemde neler yasadıgı benden daha iyi kimse anlayamaz cok zor iğrenc bişey bu

• yok ya A.k. degıl vallahı.

• neden bilmiyorum ama subay vb aileleri çocuklarını aşırı sahipleniyor.hiç bir gelin adayını doğru dürüst beğenmiyorlar:)ama erkek arkadaşın seni gerçekten isteseydi ailesine kabul ettirirdi sonuçta hiç bir aile çocuğunun mutsuz olmasını istemez.demekki seni nekadar çok istediğini ailesine anlatamamış yada anlatmak istememiş.ama bu durum senin için hayırlı bence zorla kabul etseler bile senin her hareketin ailesinin gözüne batardı ve evliliğiniz yavaş yavaş sarsılmaya başlardı.malesef buna benzer çok örnekler var.bana kalırsa bu durumu fırsata çevir hırsını doğru kullan.çok iyi bir kariyer yapabilirisn bu sayede.sonuç: onlar ne kaybettiklerine üzülsün ;)

• ben annem yuzunden terkettım ayrıldık bır hafta oldu cok pişmanım

• annen bitir dedi sende bitirdin mi?

• Erkek kafaya koysun ,dünyayı karsına alacağını bilse bırakmaz

• senin adına en doğru kararı o almış bence. şu anda canın çok yanıyor ancak tüm ömrünü hayati konularda dahi inisiyatifini kullanamayan biriyle geçirmek istemezdin inan.

• ailesinin böyle bir neden sunup böyle bir etkide bulunmaları saçma sana hak veriyorum fakat sana bir sorum olcak senin ailen onu istemeseydi ya biz ya o deseydi sen ailene restmi çekerdin yoksa onun gibimi davranırdın?

• ben onun gıbı yapmazdım herseyden önce sevdiğim için ve sevıldıgım için... aılemı ıkna etmeye calısrdım cok ii biri tanıyınca cok seveceksınız derdım bi şekilde ıkna ederdım... ama ondan vazgecmeyı düşünmezdim.sonucta aılem ıllakı daha önemlı ama oda benım aılem olacak evlenınce...orta yolu bulurdum yanı kısacası. neyardan gecerdım ne serden.

Yükleniyor...