Nişanda neler yapılır?

nişanlanırken erkek tarafı kız tarafı ne vaparlar elbiseler yüzükler. salon parası kime aittir arkadaşlar

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kız tarafının evinde sessiz sakin efendi efendi yüzük takılır güzel şekil şemal bir pasta yaptırılır ( link link link gibi) kesilir olur biter tantanaya gerek yok

Kızlar Ne Diyor 9

• Kızın evinde çok yakın aile dostları toplanır yüzükler takılır , güzel bir pasta eşliğinde sohbet muhabbet kutlanılır .Adam olana çok bile ...

• Nişan kız tarafına ait ee doğal olarak salon parası onların. Ama artık böyle şeyler kalmadı ortak yapılıyor her şey.

• Nisanı ve kınayı kız tarafı yapar.Dügünüdee erkek tarafıı yapar..Dügün nisandan hemen sonra olucaksa nisanı dügün salonunda yapmaya gerek yoktur evde olması kafidiir.Eger dügün nisandan bir kac yıl sonra olucaksaa akrabalara duyuruluur ve dügün salonunda dügün gibi egleniliir..

• Anlamam bu işlerden ama nişanı kız tarafı yapıyor genelde.Nişan bohçası falanda varda ayrıntıyı bende bilmiyorum.

• nişanı kız tarafı çeker düğünü erkek tarafı.bizim burda adetler böle ama ben nişanla falan uğraşamam.düğünle de uğraşamam ama olması gerek(sanki bi aday var da evleniyorum gibi oldu ama öyle değil :D)

• Nişan kız tarafına aitttir çocugun yüzüğünü kızın babası kızın yüzüğünü damat tarafı alır tatlı salon falan herşey kız tarafına aittir. damat tarafının durumu iyiyse onlar üstlenmek ister nişanıda.

• Nişan kız tarafına aittir, öyle olur.

• Yöre yöre değişir.Ancak genel olarak, nişan kız tarafına aittir, salondaysa salon evdeyse evdeki masraflar.. Kıyafetler, yüzükler, bohçalar karşılıklı alınır, sen onunkileri, o seninkileri.. Bu dediğim gibi yöreden yöreye fark eder..

• Kesinlikle öyle ah eski adetler ah hep sürüp gitcek :)

• nişan kız tarafına ait ama ince ayrıntıları bilmem

Erkekler Ne Diyor 5

• nişanı kız tarafı yapar. Erkek tarafı sadece kıza yüzük alır bir de çiçek alırsın tamam gerisine karışma (:

• Adetlere göre değişir.

• hiç masrafa girme kaçır gitsin :)

• Kadın tarafına aittir diye bilirim ben. Tek taraflı yüklenmemekte yarar var esasında. Sonuç olarak hayat müşterektir unutmayalım -_-

• Keşke öyle olsa da yük hafiflese +1

• Olsun napalım :)

• totalde damat'a giriyor hepsi nişan düğün diye ayırmayalım

• Hayatında kaç kere evlendin acaba

• 2 :)

• Intihar ettiler dimi biliyodm :))

Yükleniyor...