Abim babamdan miras kalan tüm malvarlığına tek başına sahip olmaya çalışıyor. Ne yapabilirim?

Seneler öncesinde babam abime dükkan açmıştı. Dükkana tüm eşyaları babam alır harcamaları babam yapar abimse babama harçlık verir gibi para verirdi. Ve utanmadan etrafta kızları benim paramla okutuyor diye konuşuyordu. Asıl babamı zor durumda bırakan kendisiydi ve bizim üstümüzde hiçbir hakkı yok.... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

  • Gücünüzün yetmediği bu tür durumlarda mutlaka başka bir aile büyüğünden, mesela varsa amcanızdan yardım alın. Amca demek baba yarısı demektir.

    Haksızca edindiği mallar asla yanına kar kalmaz. Mutlaka bir şekilde, ya aman vermez bir sağlık sorununa yakalanır ve haksızca edindiği malların daha fazlasını tüketir ya da çoluk çocuğu olursa özürlü olur.

    Başınıza gelen tüm olayları özellikle vurma, öldürmeye teşebbüsle alakalı olanları bir dilekçe şeklinde yazıp savcılığa verin. Siz tırsıp kabuğunuza çekildikçe daha çok üzerinize gelir, mücadele vermeniz gerek.

    • amcamla babam yıllardır dargındı taakii babamın kazasında yani babam hayata gözlerini yumduğu anda geldi.o da gerçekleri göremeyecek kadar kör, kör olmasa dahi amcayı dinleyeceğini de sanmam.dilekçeye gelince şuan bana vurduğunu kanıtlaycak bir çizik yada morluk yok bende gözümün altında tırnak izi vardı o da geçti 3 günde :(( bir çözüm olmalı ama neee...