Abim babamdan miras kalan tüm malvarlığına tek başına sahip olmaya çalışıyor. Ne yapabilirim?

Seneler öncesinde babam abime dükkan açmıştı. Dükkana tüm eşyaları babam alır harcamaları babam yapar abimse babama harçlık verir gibi para verirdi. Ve utanmadan etrafta kızları benim paramla okutuyor diye konuşuyordu. Asıl babamı zor durumda bırakan kendisiydi ve bizim üstümüzde hiçbir hakkı yok. Hayatı boyunca kardeşlerini kendisine rakip görerek kardeşlerinin ilerlemesini dahi hazmedemedi. Babam emekli olduğu için abim dükkanı babamın üstüne yaptı daha az vergi ödemek için ve babamın üzerinden kendini sigortalı olarak gösterdi. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra dükkanda babamla tartışmış babamın yakasından tutacak kadar ileri gitmiş, babam o günden sonra dükkanla tüm ilişiğini kesmişti. Tabi babam bu durumu hazmedemedi birkaç yıl geçmedi ki kalp krizi geçirdi. Ve geçen yıl babamı trafik kazasında kaybettik...

Etrafa şu an en çok üzülen en hayırlı evlat izlenimi vermeye çalışıyor. Her ne yapılacaksa da tüm masrafları bizden çıkarıyor ve kendisi yapmış gibi gösteriyor. Memlekette tarlalarımız ve evimiz var. Ev için bazı eşyalar gönderip gönderme parasını annemden ya da bizden alıyor. Ev için küçük bir harcama yapmış 15 gün önce ve kapının kilidini değiştireceğini söylemiş.

Geçenlerde ben de babamın başında kuran okuyabilmek için memlekete gitmiştim daha 2 gün olmuştu ki annemin üstüne yürüdü bir bahaneyle sanki dövecek biz olmasak annemin şeker ve tansiyon hastalığı var annem ağlamaya başlayınca haliyle şekeri de tavan yaptı. Ben de abime annemin şekeri çıktı sen ne yapıyorsun dedim benim üzerime yürüyüp bana tokat attı ben de ona vurdum. Bunun üstüne o da bana. Yakasından tuttum vs herkes aramıza girip bizi ayırmaya çalıştı.

Neyse o gece evden gittiler. Bazılarına anlattığımda o anneni öldürmeye çalışıyor diyorlar. Ama ben neticede bayanım annemi bir yere kadar koruyabilirim şiddete başvurmadan bunun önlemini nasıl alabilirim ve çok da üzgünüm. Zamanında bizim hakkımızı da yediğine dair belgelere ulaşabili rmiyim babamla dükkanda çalışırken ev aldı 2 tane araba aldı. Ben okula bir simit parasıyla giderdim oysa babamı soyup soğana çevirirdi. Bana yardım edin.


0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

 • Gücünüzün yetmediği bu tür durumlarda mutlaka başka bir aile büyüğünden, mesela varsa amcanızdan yardım alın. Amca demek baba yarısı demektir.

  Haksızca edindiği mallar asla yanına kar kalmaz. Mutlaka bir şekilde, ya aman vermez bir sağlık sorununa yakalanır ve haksızca edindiği malların daha fazlasını tüketir ya da çoluk çocuğu olursa özürlü olur.

  Başınıza gelen tüm olayları özellikle vurma, öldürmeye teşebbüsle alakalı olanları bir dilekçe şeklinde yazıp savcılığa verin. Siz tırsıp kabuğunuza çekildikçe daha çok üzerinize gelir, mücadele vermeniz gerek.

  0|0
  • Şikayet

   amcamla babam yıllardır dargındı taakii babamın kazasında yani babam hayata gözlerini yumduğu anda geldi.o da gerçekleri göremeyecek kadar kör, kör olmasa dahi amcayı dinleyeceğini de sanmam.dilekçeye gelince şuan bana vurduğunu kanıtlaycak bir çizik yada morluk yok bende gözümün altında tırnak izi vardı o da geçti 3 günde :(( bir çözüm olmalı ama neee...