Gerçek arkadaş nasıl olmalı size göre?

Gerçek arkadaş dost nasıl olmalı? Sizin fikirnize göre ama kötü günde yanında olan cevabı değil onu biliyoruz hepimiz, başka türlü gerçek... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Uzatmayacağım kısa ve öz yazıp geçmek istiyorum.

Hatta şöyle bir örnekle tarif edeyim ama yazıyı okurken sahneyi gözünüzde canlandırmaya çalışın. Bir uçurumun kenarında olduğunuzu hatta düşerken ellerinizle uçurumun kenarına tutunduğunuzu düşünün. sözde arkadaşınız (göstermelik)gelip ellerinizden tutacaktır ve sizi yukarı çekecektir.. yüzünüze gülümseyip arkasını dönüp gidecektir.. siz halen uçurmun kenarındasınız ufacık bir rüzgar bile sizi aynı konuma getirmeye yetecektir öyle ki bu arkadaşınız, siz kendi çabalarınız ile o durumlardan kurtulduğunuzda bile bunu kendisinin yaptığını söylemekten çekinmeyecektir. Hatta ''ben olmasaydım''la başlayan cümleler kurmaktanda çekinmeyecektir.

Aynı durumda gerçek arkaşınızın yapacağı hareket; ellerinize basmak olacaktır ve yalandan da olsa yüzünüze sert bir bakış atacaktır. düşmeniz için elinden geleni yapmaktan çekinmeyecektir. Bu yüzden ondan nefret edeceğinizi düşünse bile onun istediği sizin poh pohlamanız değil gerçek iyiliğinizdir. Sizin aşağıya düşmenizi sağladıktan sonra nasıl olduğunu anlayamadığınız halde sizi aşşağıda tutmayı başaracaktır ve işte o zaman yüzünde gerçek bir gülümseme ile sizinle beraber o uçuruma bakıp kolkola uzaklaşacaktır..Artık bildiğiniz bir şey vardır o yanınızda olduğu sürece uçurum ardınızda kalmıştır.

• Guzel yazmissin ama artik gercek anlamda arkadaslar kalmadi sanirim(