• Sor
  • Bence

Gerçek arkadaş nasıl olmalı size göre?

Gerçek arkadaş dost nasıl olmalı? Sizin fikirnize göre ama kötü günde yanında olan cevabı değil onu biliyoruz hepimiz, başka türlü gerçek arkadaşınızla aranız nasıl, onun için neler yaparsınız? Gerçek arkadaşlıklar nasıl olmalı?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Uzatmayacağım kısa ve öz yazıp geçmek istiyorum.Hatta şöyle bir örnekle tarif edeyim ama yazıyı okurken sahneyi gözünüzde canlandırmaya çalışın. Bir uçurumun kenarında olduğunuzu hatta düşerken ellerinizle uçurumun kenarına tutunduğunuzu düşünün. sözde arkadaşınız (göstermelik)gelip ellerinizden tutacaktır ve sizi yukarı çekecektir.. yüzünüze gülümseyip arkasını dönüp gidecektir.. siz halen uçurmun kenarındasınız ufacık bir rüzgar bile sizi aynı konuma getirmeye yetecektir öyle ki bu arkadaşınız, siz kendi çabalarınız ile o durumlardan kurtulduğunuzda bile bunu kendisinin yaptığını söylemekten çekinmeyecektir. Hatta ''ben olmasaydım''la başlayan cümleler kurmaktanda çekinmeyecektir.Aynı durumda gerçek arkaşınızın yapacağı hareket; ellerinize basmak olacaktır ve yalandan da olsa yüzünüze sert bir bakış atacaktır. düşmeniz için elinden geleni yapmaktan çekinmeyecektir. Bu yüzden ondan nefret edeceğinizi düşünse bile onun istediği sizin poh pohlamanız değil gerçek iyiliğinizdir. Sizin aşağıya düşmenizi sağladıktan sonra nasıl olduğunu anlayamadığınız halde sizi aşşağıda tutmayı başaracaktır ve işte o zaman yüzünde gerçek bir gülümseme ile sizinle beraber o uçuruma bakıp kolkola uzaklaşacaktır..Artık bildiğiniz bir şey vardır o yanınızda olduğu sürece uçurum ardınızda kalmıştır.

• Guzel yazmissin ama artik gercek anlamda arkadaslar kalmadi sanirim(

Erkekler Ne Diyor 10

• Gercek arkadaş kaldı mı ki ?

• Sanirim hayir:(

• Öncekileri Göster
    • Aglama . yine gercek arkadaş vardır. ama bulamazsın onları. gizlenirler. gizlenmezlerse o sahte arkadaşlara benzerler.. onları bulman zor. ama bulamazsın diyemiyorum...

• Artik gecti ama blunmaz haklisin mesajina cevap veremiyorum,sadece arkadaslark:)

• arkadaslik kavrami siradanlik gibi biraz senin sormak istedigin sanirim Dostla ilgili.. dost dedigin istegini ikiletmez.. dost dedigin yasadigin aciyi kendi acisi gibi benimseyen yasayandir.. dost dedigin imkani oldugu halde dostu ac diye oda ac kalandir.. dost dedigin güvendir.. dost dedigin kavramina göre asktir.. dost dedigin kardestir.. hatta bazen kardesten bile ötedir.. dost beni gördügünde mutlu olan benim onu gördügümde mutlu oldugum kisidir...

• tonlarca arkadasim vardi ama biraz uzak kalinca hicbirinin kalici olmadigini anladim insanin tek dostu kendisidir

• Aynen bende bunu simdi ogrendim..;(

• gerçek arkadaş senin gerçekten iyiliğini düşünen her zaman yanında olan senin için fedakarlık yapan hatır bilen kişidir ama maalesef bu zamanda zor bulunuyor

• arkadas dedigin sülük gibi olcak sen istesende o gitmicek

• # beni kıskanmamalı# Her ihtiyaç Duyduğumda yanımda olmalı..# olduğu gibi olmalı, benle zaman geçirmeli, eğlenmeli# Sevmediğim şeyleri kabullenmeli# Sır paylaşmayı bilmeli..# Dürüs ve kendine güvenmeli

• arkadaş dediğin her an yanında olur. sana herhangi bir zarar gelse kendine zarar gelmiş gibi olur, seni kollar, ailenden farkı yoktur senin için. ve onun yanında kendini huzurlu hissedersin, hissettirir yani.

• Yeni profil mi?:)

• :)

• az ve öz olmalı

• mezarına gelip bi toprak ta o atmalı...

• Öldüğümde bile tabutumu omuzlayabilecek olandır dost bana göre. Her şeyi paylaştığım adamlardır. Yeri geldiğinde deli gibi kahkaha atıp güldüğüm, yeri geldiğinde çilingir sofrasında dertleşip hüzünlendiğim adamlardır. Çok şükürde o şekilde 3 4 tane dostum arkadaşım var.

Kızlar Ne Diyor 2

• arkadaş dediğin arkadaş gibi olmalı sözde arkadaşlara ne hacet sonra arkandan kuyunu kazıyorlar.samimi,dost canlısı,dürüst kısacası seni tanımlayacak özelliklere sahip olması gerekir.hem ne demişler bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

• Gerçek arkadaş annen gibi olmalı senin hep iyiliğini istemeli karşılıksız sevmeli gurur duymalı ama öyle bir arkadaş olamayacağına göre gerçek arkadaş yoktur. Herkes seni bir gün sırtından vuracak potansiyele sahiptir o yüzden kimseye tam anlamıyla güvenmemek gerekiir.Benim gerçek bir annem var yetmez mi ?

Yükleniyor...