Ben evlenemiyorum neden?

yine bir ilişkim hayal kırıklığınla son buldu .gencim güzelim alımlıyım okumuşum iş sahiibiyim ama neden hala evli değilim .bu durumdan çok bıktım herkesin evlenmiyor musun ?ne zaman demesindende bıktım .akraba olsun konu komşu olsun gördüğü yerde yapıştırıyor lafı .ben nerde yanlış yapıyorum anlamadım .o kadar alttan alıyorum sevgililerimi ama hiç biri evlilik düşünmüyor aksine düşünceleri başka .laflarıma hareketlerime hep dikkat ediyorum ama kimse benle evlilik düşünmüyor .neden allahım neden çok bunaldım .

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Once daha onemli oldugu icin evlililk ilgili dusuncelerin hatali oldugunu belirtmeliyim,sadece ve sadece seni seven ve sevdigin kisili ile evlenmeyi dusunmelisin,eger cevre baskisini yenemezsen korkunc bir hata yaparak berbat bir evlilik yapabilirsin bunun sonuclari senin icin cok agir olabilir.Gelelim ayrilik olayina ve yasadigin uzuntuye eger yasadigin iliskilerin muhasabesini yapmaz isen hatalari bulmaz isen hep genelde ayni hatayi yaparsin ve hatali secimlerin neticesi senin karsi karsiya oldugun durum ortaya cikar.Oturakli sorumluluk sahibi bir hayati devam ettirecek zorluklari senle birlikte gogus gerebilecek kisiler yerine havali ,akli bir karis havada ,kisiler kesinlikle dusunmemelisin.Sonucta senin karsi karsiya kaldigin durumu kisaca sen yaratiyorsun.Sectigin kisileri soyle gozunonunde bir gecirirsen hepsini birbirilerinin huylarinin dahi bezdegini gorursun neden bu kisileri sen seciyorsun bunun cevabi en iyi sen bilirsin.HICBIR SEKILDE ALTTAN ALMAN GEREKMIYOR bire bir esit durumdasiniz neden altan alacaksin ki Sunu hicbir zaman unutma karsindaki kisiyle birlikte karar vereceksiniz.HAYDI evleniyoruz dese hemen kabul mu edecektin,evlenme kararini o mu verecekti?Evlilikte mutlu olmadiktan sonra ve mutlu edilmedikten sonra yanliz olarak mutlu bir hayat yasayabilirsin iskence cekmekten kesinlikle iyidir emin ol.Tabii bu senin karakter gostermene bagli sen onlari ve ucuncu kisilerin neden senin hayatinla ilgili yorum yapmalarina musade ediyorsun ikinci anlamadigin nokta bu Neden?Bu senin hayatin senin mutlugun sen eger yagmurdan kacarken doluya tutulursan onlar cok mu mutlu olacak ve senin hayatina bodoslama dalmalarina yorum yapmalarina neden izin veriyorsun?ikinci cevaplaman gereken soru bu karakter goster biraz.Kafanda evlilikle ilgi yanlis olan diger dusunce evlilik bir sonuc oldugu dusunuyorsun halbuki evlilik her yonuyle bir baslangictir,cok iyi dusunulmesi gereken bir baslangic.saygilarimla

• valla canım ben sevmeden asla evlenmem zaten .ki çok zor sverim .eğer sadece evlenmek için arasaydım yüz kere evlenmiştim .ama herkese ısınamıyorum .tercihlerim yanlış ama kimsenin alnında yazmıyor

Erkekler Ne Diyor 20

• senin yaşadıklarının tıpatıp aynısını ben yaşadım.inatçılık çok ise erkelerde antipatik oluyor.ben evlenip ayrıldım.az sürdü.keşke diyorum başını omzuma koyan bir kız olsa ne kadar memnun olurdum.bir ömür boyu arkama bakmadan gözüm kapalı güveneceğim aşkla seveceğim birisi ama nerde hani yokki...

• ıll

• bir şeyi ne kadar çok istersen o kadar uzaklaşır senden . oluruna bırak bir ilişkiye başlarken evlilik olur sonu diye başlama . bu beraber olduğun insanı da sıkar ve korkutur. bırak o istesin seninle evlenmeyi . niyetini belli bile etme :)

• etmiyorum ki ben niyetimi asla zaten utanırım öyle evlenelim vs demeye .ama işte hareketlerimden belli oluyor .yani eğlenmelik bir tip olmadığım

• Evlenme konusunda aceleci davranmak her zaman sakıncalıdır,artık insanlar resmiyetten kaçınıyor,özellikle sorumluluktan,aradıgın özelliklerde bir erkek bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer,sabırlı olmalı ve emin adımlarla ilerlenmeli bence,

• yok bualamadım ki

• üzülecek bir durum yok,evet tam yaşındasın,olgun bir hanımsın ama olgun bir damat var mı,buldun mu,yok diyorsun,

• üff ama tam yaşındayım yani genç evlenmek çok güzel bence genç sayılmam hatta geldi geçiyor çok üzüyor bu durum

• Öncekileri Göster
  • Sen bi yerde yanlış yapmıyorsun hayat sana yanlış yapıyor , iyi insanlar kaybeder bunu bilmen lazım ben sana annemi anlatsam yaptığı iyilikleri ama babam gibi bi o.ç yüzünden ailemiz dağıldı.Yani iyi insanlara masum düşünceleri olan insanlara iyi şeyler denk gelir diye bişey yok. Bende iyi şeyler düşüyodum hep sabır edince herşeyin beni bir gün bulucağını karşılığını alcağını zannediyodum ama yanlış yolda olduğumu anladım herkesle çıkarcı ilişkiler kurdum sonrasında , Sana diyeceğim sende sakın bekleme zaman kaybetme , hiçbir bir zaman hayat sana bi ödül sunmayacak sen gidip alıcaksın her zaman bunun içinde senin tanıdığın değil ailenin çevrenin tanıdığı bi insanla böyle ciddi şeyler düşün 1-2 ayda birini evlenmek için tanıyamazsın görücü usülü geri kafalılık falan değil diğer evliliklerdeki boşanma oranı daha fazladır.

• hayılrısı

• Öyle deme bi insannın karşısına illaki iyi yada kötü bir kişi mutlaka çıkar , kötü sınavındır iyi çıkarsa torpil ; )

• evet öyle ama işte yapım bu sevince öyle oluyorum .inşş çıkar canım ya sağol gerçi pek umudum yok artık böle yaşlanıp ölücem sanırım

• Öncekileri Göster
  • Bende evlenemiyorum napim öleyim mi

• yuh bundan bile kavga ediyo insanlar =)

• defoll seni engelliorum

• Al işte.tartısamıyosun dimi?laf soktun it kopek dedin smdi sen bana dimi? He nasıl bir gereksizsin

• Öncekileri Göster
  • kader belkide evlenilecek kız değilsindir

• inşşş

• olumsuz düşünürsen zaten çıksda fark etmezsin...bu konuya aşırı odaklanma bence pozitif düşün

• sanmam

• Öncekileri Göster
  • çok çıktın, onlar da bayılıyor olabilir bu durumdan. mazisinde dosyası kabarık olan türkiyede pek makbul değil biliyorsun

• benle çıkan herkes evlendi...uyandırayım!?

• sevabı çok arkadaşlar..abartmaya lüzüm yok:D

• ben senle çıkmam ama bir tılsım gönder burdan çıkmış gibi yapayım

• demek ki senden sonra karşılaştıkları melek gibi geliyor =)

• çok şey istiyorsundur belki

• gerçekten ya öyle büyük isteklerim yok yok havuzlu villa olsun yok arabası olsun iki odalı bir evdede yaşarım yeterki seveyim sevileyim ciddi döylüyorum bak ama olmuyor işte

• offf bilemedimki nedesem şimdi :(

• yok ya isteklerim çok değil

• bu evlenmiyormusun diyenleri takma arkadaşım siz evlendinizde ne oldu de

• olsun oda güzelllllllllll

• mavi değil gözlerim kahve

• anlatmıştın eskiden çok hoş bayansın demiştim kızıl herzaman çekici gelmiştir bana hele kızıl mavi gözlüyse

• Öncekileri Göster
  • Zamanı geldiğinde muhakkak olur. Bu tür durumlarda ilişkilere dikkat etmek gerek. Özellikle çıkma meselelerinde gerçekten ileriyi düşünecek ve bu yönde gerçekten sadık olan kişileri hayata sokmak önemlidir. Tabi ki çıkma olayları biraz ters boyutta kalıyor. Çünkü uzun süreli çıkmaların sonu hiç bir zaman evlilikle neticelenmemiştir. Çıkma konusundaki zamanı gözden geçirin

• En iyisi

• uzağım zaten böle olduğunu hissedince kaçarım hep .

• Bu tür durumlardan uzak kalmak gerek.

• Öncekileri Göster
  • bende ayni dertten muzduribim en iyisi el ele toplu halde esra erola gidelim

• kendini bazı konulara endekslemişsin ruhunu özgür bırak o kişinin karşına çıkmasını bekle,

• herkesin eksiklikleri vardır muhakkak ama ben büyük şeylerden bahsediyorum evlenenlere bakıyorum öyle ahım şahım tip değiller o bakımdan demiştim .

• eksiğinin olmadığını düşünmen en büyük eksiklik

• eksiğim olduğunu sanmıyorum hep özel hayatıma dikka ettim bir gün evlenirim diye ama olmadı kabullenmem lazım sanırım

• Öncekileri Göster
  • belki böyle daha iyidir

• bilmiorum ben çok istiyorum ama olmuyor

• Benim annem babam var buna rağmen kendimi tekbaşına hissediyorum

• neresi iyi e aile var ne çocuk zaten tek çocuğum annema babama birşey olsa allah koursun tek başınayım hayatta

• doğru kişi çıkmamış karşına... Böyle devam et bulursun ;)

• pozitif düşünsemde olmuyor negatifte hayata küstüm

• öyle düşünme... Düşünceler olacakları etkiler :(

• çıkmadı ve çıkmayacak artık bunu anladım

• evleneyim artık diye partner aramak ne lan

• defol be salak mal

• şaka lan ne çıldırıcam sen koca ara

• ahahah neden ne oldu lafı yedin

• Bu cümle durumunu özetlemiş :)) ''o kadar alttan alıyorum sevgililerimi ama hiç biri evlilik düşünmüyor''

• ne yapayım bağırıp çağırdığımda oldu hiç bir işe yaramıyor kimse geröekten evlilik düşünmüyor

• ashdgasd ++

• çok komk

• ben bile evlenmeyi isteyip reddedilmissem, her sey olabilir diyorum hayatta :D bosver tek takil kafa dinle

• valla öyle yalan değil

• oha abarti

• bilmiorum ya herkes evde kaldı diye düşünüyor hatta annem babam bile

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 8

• mecburen çünkü evliliği istemiyorbenimde zoruma gidiyor biriyle çıkıyosun seni sevdiğini söylüyor sonra sen ciddi olduğunu düşünüyosun o geri adım atmaya başlıyo ya başkalarına bakıyorum 2 ay çıkıyolar arkasından hemen yüzük takıyolar sorun ne anlamıyorum ben onu severken artık başkasıyla evlenecem

• yapan nasıl yapıyor ona şaşıyorum hemen nikah masasına oturtuyor valla

• üff canım ya benimde öyle oluyor .sevdiriyolar bağlıyolar e seviyoruz diyolar yani bizde ne yapalım diyoruz ki evlenicek galiba hayaller kuruyorruz sonra bakıyor iş ciddiye biniyor pır kaçıyolar .erkeklik öldü valla insanlık öldü .hakkmızda hayılrısı

• link inşallah beyaz atlı prensin gelir :D

• 26 yaşındayım kuzum ya zor

• oha sanki 40 yasındaymıssın gibi konusma olur inşallah

• inşş canım ama zor bu saatten sonra

• Öncekileri Göster
  • ben bile(!) evlenemiyosam sana ne oluyo? ben kendimi bi b.k zanneden biriyim takılma bana.

• sen nasıl birisin ya kimsin sen önce adını kulllan sonra konuş hadi engelliorum seni

• siz evlenin bence mikemmel oldunuz

• onu ben erkeğim erkek olduğum halde evlenmek istiyorum ama olmadı demek istedi bilip bilmeden konuşma lütfen .

• Öncekileri Göster
  • kısmet bu işler

• bende yok demek ki

• demek ki daha zamanı gelmemiş kısmetten öte yol gitmez geç olsun güç olmasın beklediğime değdi diyeceğin birisi karşına çıkacaktır emin ol

• keşke canım ama hiç umudum yok .

• şans demekten başka bir şey gelmiyor içimden.sana evliliği ciddi düşünen bir sevgili rastlamamış.umarım durur durur turnayı gözünden vurur sun.

• hep değer verdim değerimden oldum

• erkeklere bu kadar değer vermeyin lütfen kıymet bilsinler.

• niye?

• Öncekileri Göster
  • basitleş

• peri masalları yalanmış

• unutun perimasallarını gerçeğe dönün.

• bilmiorum ya sen haklısın iyilik kazansaydı ben şu anda farklı yerlerde olurdum

• Öncekileri Göster
  • Allah ne zaman nasip ederse o zaman olur insanların ne dediğini umursamamaya çalış okudum işim gücüm var şu anda bir erkek istemiyorum bende size mi sorucam ne zaman evleneceğimi diyip lafı sok bence gün gelir aşık olur evlenirsin sen bile şaşırırsın emin ol :)

• canım ya inanmıyolar öyle deyince ben istemiyorum falan diyorum bıyık altından gülüyolar evde kalmış kızı demiş kuzenim annem için düşün .kız benden 2 yaş küçük düğünü var bu yaz .çok üzülüyorum böle olunca .inşş çıkar ne diyeyiö

Yükleniyor...