Ailemi nasıl ikna ederim, ailem istemiyor, içinden çıkamıyorum?

3 yıldır birlikteyim erkek arkadasımla. Kendisi aynı zamanda çocukluk arkadaşım. Şimdi üniversiteyi bitirdi, benim bir senem daha var.

Ailem fotoğrafımızı gördü ve bunun üzerine bana 4 gündür bu işi bitirmem için baskı uyguluyorlar. Ondan hoşlanmadıklarını, ailelerin uyuşmadıgını sebep olarak gösteriyorlar. Annem de babam da üniversite mezunu, fakat onları bir türlü ikna edemiyorum.

Yemek yiyesim, su içesim hatta yaşayasım bile yok. Ben onsuz yapamam. Ömrüm boyunca hapis hayatı yaşayıp kahrımdan ölmeyi bekleyemem.

Sizce bu durumda ne yapılmalıdır?


0|0
16|8

En İyi Kız Görüşü

  • üniversiteyi kendine ait bir hayatın, bir mesleğin olabilsin diye okuyorsun değil mi? öyleyse onlar dilediklerini söylesinler, karşılarında duracaksın. evet ailelerin uyumlu olması ilişkilerde önemlidir ama her şey değildir, seninkiler bunu anlamak istemiyorsa onların sorunu. sen kendinden ve erkek arkadaşından eminsen onlara halt etmek düşer bu yaştan sonra bu ilişki siz istediğiniz sürece devam eder veya ancak siz isterseniz biter.

    aileye de arada çemkirilebilir, ailen bile olsa bazen itiraz edilir ve inan bu yanlış bir şey değildir. hele de böyle bir konuda!

    1|0