Ailemi nasıl ikna ederim, ailem istemiyor, içinden çıkamıyorum?

3 yıldır birlikteyim erkek arkadasımla. Kendisi aynı zamanda çocukluk arkadaşım. Şimdi üniversiteyi bitirdi, benim bir senem daha var.

Ailem fotoğrafımızı gördü ve bunun üzerine bana 4 gündür bu işi bitirmem için baskı uyguluyorlar. Ondan hoşlanmadıklarını, ailelerin uyuşmadıgını sebep olarak gösteriyorlar. Annem de babam da üniversite mezunu, fakat onları bir türlü ikna edemiyorum.

Yemek yiyesim, su içesim hatta yaşayasım bile yok. Ben onsuz yapamam. Ömrüm boyunca hapis hayatı yaşayıp kahrımdan ölmeyi bekleyemem.

Sizce bu durumda ne yapılmalıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• üniversiteyi kendine ait bir hayatın, bir mesleğin olabilsin diye okuyorsun değil mi? öyleyse onlar dilediklerini söylesinler, karşılarında duracaksın. evet ailelerin uyumlu olması ilişkilerde önemlidir ama her şey değildir, seninkiler bunu anlamak istemiyorsa onların sorunu. sen kendinden ve erkek arkadaşından eminsen onlara halt etmek düşer bu yaştan sonra bu ilişki siz istediğiniz sürece devam eder veya ancak siz isterseniz biter.

aileye de arada çemkirilebilir, ailen bile olsa bazen itiraz edilir ve inan bu yanlış bir şey değildir. hele de böyle bir konuda!

Erkekler Ne Diyor 8

• ailenin istememe nedenlerini iyice düşün..bu durumda duygusal takılmak insana hata yaptırır..hiç bir aile çocuğunun yanlış seçim yapmasını istemez...şunuda unutma o yaşa getiren ve hala seni maddi manevi destekleyen ailene '''bu benim hayatım,bana karışamazsınız '''deme lüksünüz yok..burası amerika değil..hoş amerika olsaydı ailen seni üniversite okutmak yerine 18 yaşını doldurdun diye sokağa çoktan atmıştı...

• bu işin bi detayı olmalı..

• Ailelerin uyuşmamasının nedeni ne? Mezhep ayrılığı mı?

• aile değil bence annen babana oğlanın banka hesabını göster boşsa zaten yapıcak bişi yok.

• bu senin ve onun ne kadar fedakarlık yapabileceginize baglı bir durum.ama bu demek değildir ki ailenden vazgeç.ama onlara ne kadar sağlam durabildiğini görmelerini saglamalısın.senin için bunun gelip geçici birşey olmadıgını anlamalılar.bunu onlara zamanla empoze ettiğinde ve ekonomik bagımsızlığını da kazandıgında herşey zamanla yerine oturacaktır...

• annen ve babana söyle çok biliyorlar :))) yerinde olsam ekmeğimi elime alırım çünkü en büyük güç ekonomik bağımsızlıktır... sonrasında istediğimle çeker giderim evden onlara fikrini sormam ;) ama bunun için meslek şart !

• İlişkine devam edip onlara nasıl istekli olduğun göstererek.zaten ailende eğitimli insanlarmış zamanla seni anlıyacaklardır.

• Ailenin sözünü dinlemen gerek. Cocukluk aşkın olsa da ileride daha büyük sıkıntılar çekebilirsin.

Daha büyük acılar çekmektense ayrılık acısı yaşamak daha mantıklı. Biraz taş kalpli olmak gerek. Kendine Güven. İçinden gelen sesi dinle.

Kızlar Ne Diyor 14

• ikna edebildin mi

• canım benzer durumda bende var.bence denilenleri takma kafana

he hı de geçiştir

biras sabretmelisin zmnla herşey düzelcek :((

• bırakma sevdiğini benimki beni bıraktı ailesi yüzünden...sana helal olsun arkadsım sevginin arkasında dur!1 kimsenin ahini alma yani seni sveeni terketme.ailenle bir şekilde orta yolu bulursun.

• bitirdim de devam et okulun bitince bişey demezler:)

• anne ve baban birbiriyle evlenmiş onların artık böyle bir tasasları yok.Gerekirse karsına al aileni.

• olmuceksınkı zaten sanırım unıversıte okuyosun okuyup dıplomanı alıcaksın sevgılınde adam gıbı ısını kuracak sende ısını elıne alıcaksın toplu ıgnenıze kadar bırlıkte alıcaksınız ve kımseye eyvallahınız olmadan evlenıceksınız,bu kadar basıtmı dıceksın evet bu kadar basıt kendı ayagının ustunde durdugun an bı kısı bıle karısabılıyomu gor bak sana.aıleler uyusmayabılır bumuymus neden?gorusmezler olur bıter ılle dunurler bırbırıne gıdıp gelmek zorundamı?sız mutlu yuva kurarsınız yeterlı

• evlilik bıraz da ıkı aılenın evlenmesı.

Eger kı aılenın söyledıklerı sana gerçekten mantıksız gelıyorsa. Ikınız de ıyı bır iş bulunca evlenırsınız olur..

Ama bır de aılenın gözunden bak. Bazen ınsan gerçeklerı göremıyor

• 1 ) aileler neden uyşmuo ki

2 ) bu çoçuğun işi senden daha mı kötü

3 ) daha önce hiç sorun yaşadılar mı ailenle eş dost onu nasl biri olarak bilio ki?

• ya ben bu zihniyeti anlamadım iyi güzel yetiştirdin kızını istiyorsunki iyi biriyle evlensin ama evleneceği insanın diplomasına kadar getirmesin işi.Nerede kaldı insanlık vefa aşk..Olmaz olmamalı hele bir kız çocuğu aşkı ve ailesi arasında bırakılmamalı

• Kesinlikle sevginin arkasında dur karşı tarafa karşı güvenin sonsuzsa ve hiçbir sorununuz yoksa eğer sevginizin arkasında durun ve bunu onlara ispatlayın.

• erkek arkadaşından yardım almalısın bnce.annenle baban bırbırınızı ne kadar çok sevdiğinizi anlarsa yumuşayabilirler

• bak bunları eğer onun seni gerçekten sevdiğinden eminsen söylüyorum çünkü aileni karşına aldıktan sonra pişman olma:) daha önce de söylediğim gibi aileler evlenmiyor siz evleniyorsunuz eğer siz anlaşabiliyorsanız ailelerin uyumundan kime ne?

senin daha bi senen varmış bu bi sene ailenle iyi geçinmeye çalış tamam falan filan de ekonomik bağımsızlığını eline alınca da hadi bana eyvallah :) başta sana kızarlar ederler ama bebeleri kucaklarına alınca yumuşarlar :P

• aynı şey benim başımada geldi üniversitede erkek arkadaşım doğuluydu.kültür farkı olduğu için olmaz diye baskı yaptı ailem.ne yaptım ettim kavga ettim bağırdım çağırdım konuştum en sonunda ikna ettim ailemi.çünkü çok aşıktım ilk aşkımdı.ama sonra noldu bana geldi dediki ailem ilişkimizi istemiyor ve beni terk etti.çok acı çektim.hayatımda bi kez aşık oldum.o da beni hiç mücadele etmeden terk etti.en çokta ben o kadar çabalarken ailesinin tek sözüyle beni bırakması koydu bana.ailesinin çok değerli olduğunu söylerdi hep zaten onları ilah gibi görüyordu gerçekten.bazen aileler gerçekten haklı olabiliyor maalesef.bnce ailene karşı çabalamadan iyi düşün.umarım o da seni senn sevdiğin kadar seviyordur.mutlu olursunuz inşallah

• komik olan ne anlayamadım

• gülmekten çatladım ALLAH ömrünü mutlu ve uzun etsin emi hahaah :)))

• zamanla aileni ikna edebilirsin kararlı davranırsan,sevginden vazgeçme sulh yoluyla hallolur umarım

Yükleniyor...