Cuma günü kan aldırdım, kolum hala ağrıyor ve mor. Bu ağrıyı ne geçirir?

Cuma günü kan aldırdım, kolum hala ağrıyor ve mor. Krem sürmek uygun gelmedi bana pek. Sizce bu ağrıyı ne geçirir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Muhtemelen kan almaya çalışırken hemşirenin acemiliğine denk geldin ve damarı çatlattı bu yüzden kolun morardı. Ya da kendini sıktığın için damar çatladı. Daha önce başıma geldi böyle birşey. Acile gitmeni tavsiye ediyorum ağrı mevcutsa. Ağrı yoksa zamanla morarma yok oluyor. Bende ağrı yoktu morarma zaman içerisinde son bulmuştu.

• Kanı alırken baksaydım anlardım ama bakamıyorum işte sorun orada.

• Hayır iğne kırılması felen değildir de iğneyi damara naklederken senin de kendini kasmanla alakalı olarak damar çatlaması meydana geliyor. Bulursan haber ver ben bi konuşuyum kendisiyle :)

• İğneyi filan kırmamıştır değil mi hemşire. :D Olur mu olur. Zaten sohbet ederken almıştı kanı. Öyle olunca da kasmıştım be. O şarışın yellozu bi bulayım soracağım hesabını.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 8

• benimkide 1 haftadır geçmiyor yoldan toplanan adamlardan bu kadar olurbide ilan yazmışlar yetiştirilmek üzere eleman aranıyor bişey sürmene gerek yok 1 haftada epey azaldı morartı acısı daha yeni geçti kan almayı bilmiyorlar daha

• Doktora sorup onun dediğini yapmak geçirir bence ;)

• Anlayışlı şey seni, can dostum güzel insan. (Bu kelimede hep komik gelmiştir bana :) )

• Bence de sence. :)

• bol sakatat ye , domates ye , vişne suyu iç.Kanlanmaya ihtiyacın var.

• Ağrı kendiğilinden geçer.Kötü bir kan alan kişiye denk gelmişsin.Devlet hastanesine gittin sanırım.

• İğneyi yanlış bir yere batırıyorlar bence.

• Evet malesef.

• Kararma da olmuştur mutlaka.Kızlar hassasdır zaten cilt olarak.

• Öncekileri Göster
  • toprağım senden kan alan salak iğneyi çıkarırken eşeklik etmiş kan taşmış. konulu uzun süre yukarıya doğru tuttunmu pamuğu iyice bastırdınmı

• hayır kan aldırdıktan sonra yaptıysan eğer asıl fayda. yapmadıysan morarması normal.

• Evet dediklerini yaptım ama ne fayda?

• gazlı bez

• kanı alan kişi damar yolunu bulmakta zorlanmamış ise morarması senin hatan.doku içine kan sızması olmuştur.büyük ihtimal 1 haftaya geçer ama için rahat etmiyorsa ortopediye görünüp mr çektirebilirsin.

• Üzerimde nazar olduğu kesin. Oku oku Allah razı olsun.

• bahtsız bedevi desem belki alınırsın.
      sallıyorum 10 tane soruna cevap yazmışsam 7-8 tanesi sağlık sorunların ile ilgili..
      rabbim şifa versin.sana nazar duası okuyacağım:)

• Bütün sağlık sorunsalları da beni mi bulur? :/

• sorunsallardan kurtulamadın gitti :ınekadar sorunsallı bi kızmışın

• La bebeee!

• kötüye bişey olmaz ..iyileşirsin :ı

• Dua et de iyileşeyim. :( Müslümanın müslümana duası kabul olur.

Kızlar Ne Diyor 8

• :D çok bekleyeceksin. Önce ten rengidir sonra yeşerir aniden simsiyah olur. Sonra mora döner ardından yine yeşile ve sonra geçer ama zaman alıyor neden hep öyle olur bilmem :D

• kansızlık yüzünden tahlil için tam 6 tüp kan aldırdığım günler aklıma geldi uyuşturucu kullanıyo gibiydim artık kollar mosmor falan :( poşet getirin lan kusucam ...

• o zaman patlatmıştır kesin damarı bulamayınca kol kolluktan çıkıyor böyle işte.

• Evet baya mor.

• olabilir böyle çok mu mosmor kan falan topladı mı ?

• Öncekileri Göster
  • Kan alırken damarına zarar vermiş yapabileceğin birşey yok vücuduna tamir etmesi için biraz zaman ver

• benimde bir kere hemşire yüzünden öyle olmuştu kıyafetimi giyerken acıyordu falan. birkaç güne geçti ama..

• Geçmesi gerekmez miydi şimdiye kadar?

• buz koy iyi gelir ;)

• e vitaminli krem sürmek morluğu giderir,ağrı içinde papatya çayı içebilirsin en azından ağrını hafifletir.

• buzzz :)

• Buz mu? :S O daha kötü yapmaz mı?

• bikaç güne gecer canım

• Buz korkutuyor biraz belki daha kötü olur diye düşünüyorum.

• buz kompresi yapsan

• Bir şey batıyor sanki. Oynatmamaya çalışıyorum.

Yükleniyor...