Cuma günü kan aldırdım, kolum hala ağrıyor ve mor. Bu ağrıyı ne geçirir?

Cuma günü kan aldırdım, kolum hala ağrıyor ve mor. Krem sürmek uygun gelmedi bana pek. Sizce bu ağrıyı ne geçirir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Muhtemelen kan almaya çalışırken hemşirenin acemiliğine denk geldin ve damarı çatlattı bu yüzden kolun morardı. Ya da kendini sıktığın için damar çatladı. Daha önce başıma geldi böyle birşey. Acile gitmeni tavsiye ediyorum ağrı mevcutsa. Ağrı yoksa zamanla morarma yok oluyor. Bende ağrı yoktu morarma zaman içerisinde son bulmuştu.

• Senin başına gelenler benim başıma gelmek zorunda mı ya hu? :)
      Kastım kendimi hemşire de acemiye benziyordu. Ölmem değil mi? :)

• Öncekileri Göster
    • Hayır iğne kırılması felen değildir de iğneyi damara naklederken senin de kendini kasmanla alakalı olarak damar çatlaması meydana geliyor. Bulursan haber ver ben bi konuşuyum kendisiyle :)

• Kanı alırken baksaydım anlardım ama bakamıyorum işte sorun orada.

Erkekler Ne Diyor 8

• Ağrı kendiğilinden geçer.Kötü bir kan alan kişiye denk gelmişsin.Devlet hastanesine gittin sanırım.

• Evet.

• Öncekileri Göster
    • Evet malesef.

• İğneyi yanlış bir yere batırıyorlar bence.

• sorunsallardan kurtulamadın gitti :ınekadar sorunsallı bi kızmışın

• Dua et de iyileşeyim. :( Müslümanın müslümana duası kabul olur.

• kötüye bişey olmaz ..iyileşirsin :ı

• La bebeee!

• benimkide 1 haftadır geçmiyor yoldan toplanan adamlardan bu kadar olurbide ilan yazmışlar yetiştirilmek üzere eleman aranıyor bişey sürmene gerek yok 1 haftada epey azaldı morartı acısı daha yeni geçti kan almayı bilmiyorlar daha

• Doktora sorup onun dediğini yapmak geçirir bence ;)

• Bence de sence. :)

• Anlayışlı şey seni, can dostum güzel insan. (Bu kelimede hep komik gelmiştir bana :) )

• bol sakatat ye , domates ye , vişne suyu iç.Kanlanmaya ihtiyacın var.

• toprağım senden kan alan salak iğneyi çıkarırken eşeklik etmiş kan taşmış. konulu uzun süre yukarıya doğru tuttunmu pamuğu iyice bastırdınmı

• Evet dediklerini yaptım ama ne fayda?

• hayır kan aldırdıktan sonra yaptıysan eğer asıl fayda. yapmadıysan morarması normal.

• gazlı bez

• kanı alan kişi damar yolunu bulmakta zorlanmamış ise morarması senin hatan.doku içine kan sızması olmuştur.büyük ihtimal 1 haftaya geçer ama için rahat etmiyorsa ortopediye görünüp mr çektirebilirsin.

• Bütün sağlık sorunsalları da beni mi bulur? :/

• bahtsız bedevi desem belki alınırsın.
      sallıyorum 10 tane soruna cevap yazmışsam 7-8 tanesi sağlık sorunların ile ilgili..
      rabbim şifa versin.sana nazar duası okuyacağım:)

• Üzerimde nazar olduğu kesin. Oku oku Allah razı olsun.

Kızlar Ne Diyor 9

• e vitaminli krem sürmek morluğu giderir,ağrı içinde papatya çayı içebilirsin en azından ağrını hafifletir.

• bikaç güne gecer canım

• Bir şey batıyor sanki. Oynatmamaya çalışıyorum.

• buz kompresi yapsan

• Buz korkutuyor biraz belki daha kötü olur diye düşünüyorum.

• benimde bir kere hemşire yüzünden öyle olmuştu kıyafetimi giyerken acıyordu falan. birkaç güne geçti ama..

• Geçmesi gerekmez miydi şimdiye kadar?

• Kan alırken damarına zarar vermiş yapabileceğin birşey yok vücuduna tamir etmesi için biraz zaman ver

• 52gün

Bende kan aldırdım hemşirede suratsızın tekiydi zaten pamugu sürdugü gibi igneyi batırdı koluma 2 gündür cok agrıyo. Kolumu acamıyodum alcıya alınmş gibi kalmstı. Buz koydum agrıyı azalttı. Buz cok etkili oldu denemelisiniz

• :D çok bekleyeceksin. Önce ten rengidir sonra yeşerir aniden simsiyah olur. Sonra mora döner ardından yine yeşile ve sonra geçer ama zaman alıyor neden hep öyle olur bilmem :D

• kansızlık yüzünden tahlil için tam 6 tüp kan aldırdığım günler aklıma geldi uyuşturucu kullanıyo gibiydim artık kollar mosmor falan :( poşet getirin lan kusucam ...

• 3 tüp kan aldırdım ama koldan eser yok. :(

• Öncekileri Göster
    • Evet baya mor.

• o zaman patlatmıştır kesin damarı bulamayınca kol kolluktan çıkıyor böyle işte.

• buz koy iyi gelir ;)

• buzzz :)

• Buz mu? :S O daha kötü yapmaz mı?

Yükleniyor...