Recep Tayyip Erdoğan 3 çocuk istiyor. Siz anneler, babalar ve arkadaşlar bu aldığımız maaşlarla çocuk bakılır mı?

sizlerr soruyorum şimdi çoğunuzun.kredisi kartı vb. vardır kirada oturan.ne yapsın bi düşünün yakıt ev mutfak çocuk ulaşım gideri neye kime yeter .. şimdi soruyorum tayyip mi fazla atıyor yoksa gelirimiz bize yetmiyormu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• avusturyada degil 3 cocuk 13 cocuga bakabilirsin nedenmi benim bir kizim varb2 aydan 2 aya 342 euro aliyorum ablamin 4 cocugu var 2 aydan 2 aya 1500 euro aliyor okullar acilinca defter kalem vs parasi icinde cocuk basi 100 euro veriyor devlet , bu yüzdende burada yasayan göcmen vatandaslar dogurdukca doguruyorlar cocuk parasindan geciniyorlar !cocuk parasi Türkiyede olmadigi halde doguda fazla cocuk yapan var birde cocuk parasi olsa Türkiyede 1 senede nüfus patlamasi yasanir herhalde ! herkez bakabildigi kadar cocuk yapsin !

• tayyibin hanımı 60.000*3 çocugu kabul ederse yaparız

Kızlar Ne Diyor 8

• kendine nesil yetiştirmek istiyor.tabıkı 3 çocuğa rahat rahat bakamayız.yeni evliler çocuk sahibi olmayanlar bile zor geçiniyor.aile planlaması dıye bişey var yahu.

• adama sorsan gecede 5 vurucan 3 cocuk:)

• onun demesine kaldıysa ohoo..

• Harikasin vallaha guldurdun beni

• cok zor valla en fazla 2 tane dogururum.zam ustune zam:)boynu kopsun

• erdoğan maaşa zam yapsın 100 gene olur

• o konuşsun dursun.ben hiç istemiyorum.

• nede olsa diyorsun üretim çiftligi bende:) diyorsun dimi

• Bu şartlarda doğan 3 çocuğa makarna yedirmekten başka çare bırakmıyorlar.

• Cok acı bir soz askunda icin.acıdı

• Adamın her dediğini yapan kesim var. Bunu yapanlar olacak. Bir çocuk bile zor bu şartlarda. Herkes gemicik alacak sanki çocuğa yada rapor alıp askerden yırtıracak.yada ondan bundan burs alacak amerikada iyi eğitim aldıracak. Klavuzu karga olanın hesabı sonumuz:( fakat birkaç zaman sonra çocuk yardımı sağlamak için oda çocuk başına 100tl falan olur.Bu para için bile 10 çocuk doğuracak, ve sonra o parayı çarçur edecek çapulcu dolu memleket. Sonra o çocukların hepsi sokaklarda dilenci tinerci.

• Helal kiz sana felaket senaryo ama etkili

• Asgari ücret açlık sınırının altındayken üç çocuk mu? Rabbim gücü kuvveti olana isteyene versin. Ben bu şartlar altında bir den fazla düşünmüyorum.

• Evet bencede kadinda derman.kalmaz adamda cocuk denemekten.kurur

Erkekler Ne Diyor 6

• ekonomik açıdan gücü olan yapsın üç çocuk.. olmayan yapmasın :)

• Ekonomi okuyanlar bilir çocuk sayısındaki azalma ve kontrollü aile ülkenin gelişme göstergesidir. Fazla çocuk yapmak geri kalmış ülkelerin nüfus sıkıntısını önlemek için yaptıkları bir politikaydı. Örneğin ülkemizde 30-40 lı yıllarda devlet politikası olarak uygulandı. Türkiye'nin şimdi yapması gereken nüfus artışı değil durağan bir nüfus politikası izleyerek sermaye ve sanayiyi yükseltmeye çalışmaktır. Zira ülkenin bir şeyler üretebilmesi için paylaşan nüfusun sabit kalıp biriktirmeye odaklanması gerekir. Aksi takdirde yoğun bir bağımlı nüfus ile bu üretim ile dışa bağımlı kendi kendini doyuramayan fakir bir ülke olarak kalmaya devam edeceğiz. Bugün doğan bebekler 18 yıl sonrasının işsiz gençleri olacak.Onun dışında siyasi ve vicdani sebeplerden dolayı Türkiye gibi çocukların hiçe sayıldığı, çocuk cinayetleri ve tecavüzlerinin akıl almaz seviyelerde olduğu bir ülkede çocuk yapmayı düşünmüyorum.

• onun yandaşlari bakar merak etme.. senin benim vergiler kendisinin ve yandaşlarina gidiyo..işi gücü yol yapmak.. herşeyi özelleştiriyo bizleri dış ülkeleri mahkum ediyo... dış ülkeden 1 tl lik şeyi 2 tl die geçiriyo 1 tl hop cebe.. bizim koyun halkda öyle bakiyo.. onun amaçı başka tabi.. yandaşlari.. beyin yikamacilari var.. sen nekadar aç kalirsan onlara muhtaç olcagını düşünüyolar.. ee bizim halkda cahil olunca..

• cocugu gectım bende nasıl evlenecegımı dusunuyorum sımdıden :D

• Zor bakılır bakılmaz bile başbakan ne söylüyorsa gülüp geçiyorum

• İmkanı Yok TÜRKİYE Büyüyor Diyenler Ewet Aslında TÜRKİYE Büyüyor Ama Her Geçen Gün Milletin Çebide Daralıyor Tam Aksi İse Millet Vekillerin Cebi Gitgide Büyüyor İnsaf Be Kardeşim 10 Bin Nedemek Ya Bizler Ayın Başını Zor Getiriyorken Başbakan 3 cocuk İstemiş Banane NOKTA !

Yükleniyor...