Osmanlı Bizans'ın devamı mıdır?

tblisi
Anadolu Selçukluları kendilerini Rum Selçukluları dye isimlendirirdi (Rum = Romalı), Fatih Sultan Mehmet, Papa'ya yazdığı bir mektupta kendini "Hektor'un torunlarından" diye sıfatlandırmıştı.

Hatta Türk cami mimarisi Ayasoyfa'nın kopyasıdır. Sarayda dinlenen ve şu an "Türk Sanat Müziği" (TSM aslen saray müziği, 1800'lü yıllar sonrası pop müzik, 1960'lı yılların proto-arabesk meyhane müziklerine bugün verilen ortak isim) dediğimiz müzik Bizans Seküler Müziği'nin devamı:

https://www.youtube.com/watch?v=oLDiab8qlSE

Osmanlı devlet geleneği ve savaş taktikleri de oldukça kuvvetli bir şekilde Bizans kültüründen etkilenmiş.
Osmanlı Bizans'ın devamı mıdır?