Nasıl güler yüzlü bir insan olabilirim?

Gizli Üye
Bazı insanlar canlı heyecanlı güler yüzlü oluyor. Etrafına pozitif enerji saçıyolar resmen. Ama benim içimden hiç gülmek gelmiyor. Çevrem tarafından hep sessiz suratsız soğuk nevale olarak tanınıyorum ya da öyle hissediyorum. Aslında öyle değilim gibi. Gülüyorum tabiki ama komik bir şey olduğunda. Durduk yere gülmek içimden gelmiyor. Eğer gülersem zorlama oluyor.

Bazen de farkında olmadan gülümsüyorum insanlara karşı ama genelde aldığım tepki neye gülüyosun komik bişey mi var gibi oluyor. Yani ne yapsam yaranamıyorum insanlara. Niye sessizsin derler konuşunca da seni dinlemezler anlamıyorum bazen.

Bugün bir iş görüşmesine gittim tam on beş dakika görüşeceğim insanın telefonla konuşmasının bitmesini bekledim. Konuştuk şartlar hakkında biraz muhabbet ederek. Her şey yolunda gidiyor gibi geldi ta ki kadın bana biz güler yüzlü insanlar arıyoruz sen sakin gibisin dedi. Sakinliğin kötü bir yanı mı var anlayamadım. ki çalışmayı planladığım yerdeki insanlardan sadece bir iki kişi güler yüzlü geri kalanı son derece somurtkan. gene görüşme yaptığım kadın kendini bana övdü nedense. Çok titizmiş çok düzenliymiş öyle diyor. Fakat masasına bakarsan üstünde kağıtlar dosyalar birbirine karışmış, hiç düzenli titiz insan işi değil. Bir şey diyemedim tabi hı hı dedim. bir insanın kendini övmesini ve gereksiz konuşmasını duyunca konuşasım gelmiyor. Bazı insanlar o kadar aptal ki yaşam enerjimi yiyor resmen aptallıkları. Mutluyken bile bir anda sinirlerim bozulabiliyor.

Çok uzun bir yazı oldu ama istediğim içimi dökmek ve insan ilişkileri kötü olan tek insan olmadığımı öğrenip biraz teselli bulabilmek. Tavsiye olabilir. Siz de yaşıyorsanız benzer aptalca soruları. Anlatabilirsiniz. "Niye bu kadar sessizsin" "Somurtkan olan insan çevresindekileri mutlu etmez" tarzı yorumlar sizi de rahatsız ediyorsa söyleyebilirsiniz. Teşekkür ederim.
Güncellemeler
+1 yıl
Uzun bulan arkadaşlar için özet geçeyim:

Somurtganım. Insanlar sinirimi bozuyor. Ne yapabilirim?
Güncellemeler
+1 yıl
bir de nasıl sahte gülebilirim. Var mı bir ipucu falan?
Nasıl güler yüzlü bir insan olabilirim?