Sizce para ve zenginlik insanı neden mutlu etmez?

rapstar53
Arkadaşlar sizce para ve zenginlik insanı mutlu eder mi? Benim fikrimi sorarsanız etmez Çünkü para ve zenginlik insanı doyurmuyor yani daha doğrusu mutlu etmiyor Şöyle düşünün Mesela adamın Üsküdar'da villası var 1 trilyonluk birde üstüne Mercedes'i var ama adam bir türlü mutlu olamıyor para onu doyurmuyor hep daha fazlasını istiyor birde iş stresi olunca para gerçekten mutsuz ediyor diye düşünüyorum hatta adam zengin mutlu olamadığı için psikolojik sorunu olduğunu düşünelim adam psikiyatriste gidiyor hatta borçları yüzünden allah korusun intihar etmeye kalkan patronlar bile var düşünün bu durumda adam ruhi bunalım geçiriyor adam mutlu olamıyorsa sizce para mutluluk getirebilir mi? bence para ve zenginlik insana mutluluk getirmez diye düşünüyorum Mesela Avrupalılar da çok zengin Fransa Almanya İngiltere gibi ülkeler Türkiye'den ve Afrika ülkelerinden daha zengin ve gösterişli giyiniyorlar fakat mutsuzlar onlar mutlu olamıyorlar Bide Afrika ülkelerine bakarsak onlar İngiltere gibi zengin değiller zengin olmamalarının sebebi sömürülmüş olmaları ve kuraklıkta eklenince fakir ülkelerdir fakat afrika ülkeleri avrupa ülkeleri gibi zengin değillerdir ama mutludurlar yani onlar mutlu olmasını biliyor fakat Avrupa ülkeleri onlar kadar mutlu olamıyor afrikalılar susuzluk çekiyor ama ordaki kadınlar sanki biz mutluyuz deyip zil çalıp oynuyorlar avrupada böyle birşey yok mutluluk yok orada anlayacağınız Siz ne düşünüyorsunuz para insana mutluluk getirir mi?
Zenginlik insanı mutlu eder
Zenginlik insanı mutlu etmez
Ne çok zenginlik mutlu eder ne çok fakirlik Orta yolu Bulunursa mutluluk o zaman başlar
Kararsızım
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Sizce para ve zenginlik insanı neden mutlu etmez?