Greenpeace'e üye misiniz? Greenpeace in durdurmak istediği felaketleri takip ediyor musunuz?

Greenpeace e üye misiniz ve Greenpeace in durdurmak istediği felaketleri takip ediyor musunuz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• greenpeace denen kuruluşu hiç sevmiyorum. tamamen avrupa birliğinin güçlü lobilerinin dış sesi olarak faaliyet gösteren bu kuruluş doğru gözlem ve uyarıların yanında tamamen başta almanya olmak üzere avrupa birliği ülkelerine tehdit oluşturan herkes karşıdır. türkiyede tarım ihracatı mı arttı, hemen greenpeace rapor düzenler ve türk tarımını baltalamaya başlar. türkiyede nükleer enerji mi üretilecek hemen greenpeace damlar mani olmaya çalışırki türk sanayicisi ucuz enerjiye ulaşamasın. altın madeni mi bulundu, aman Alman altınlarının fiyatı düşmesin diye çıkartılmasına mani olunur. çok doğru öneriler ve iyi niyetli çabalar yanında greenpeace'in bu konularda alet olduğunu maşa olduğunu da ciddi olarak düşünmekteyim.

• doğru düşünüyor olabilirsin ama greenpeace doğayı korumak konusunda da yardım sağlıyor mesela link veya nestle nin ürününü engelliyorlar kit kat ürünü palmiye yağından yapılıyormuş ve bu da orangutanların ölümüne yol acıyormus bunu engellemeyi calısıyorlar

• Öncekileri Göster
    • +1
      Haklısın. Bu tür kuruluşlar ta doğrudan ya da dolaylı bazı çıkarlara hizmet eder veya ettirilirler.

• Yağmur ormanlarının dünya için ne kadar önemli olduğunu biliyormusun? O bölge neredeyse dünyanın iklimini belirliyor.Almanya'ya 3-5 ağaç dikilse yağmur ormanı mı olucak orda:) Orda yetişen bitki türleri,hayvan çeşitleri dünyanın ekolojik dengesi için gerekli.Ağaç olmazsa hepsi yokolur.Ayrıca orda her kesilen ağaç karbondioksit salınımı yaparak atmosferi zehirliyor.

Erkekler Ne Diyor 31

• piizciyim ama greenci değilim...kırmızı şarapçıyım..her türlü:DDDDDüzüm bağları korunsun:DDDDD

• ahahaha sosyal mesaj da var :D

• sosyal mesaj şart sadıcım:D

• hayır değilim işim olmaz. türkiye nin gelişmesi için bir engel olarak görüyorum . dış kaynaklı bir örgüt . avrupalı bizim iyiliğimizi istemez

• Değilim olmayı da hiç düşünmüyorum çünkü niyetlerinin çok saf olup olmadığı konusunda ciddi şüphelerim var.Türkiye'nin bir an önce nükleer enerji üretmesinden yanayım bu arada

• son japonya depreminde radyasyondan etkilenen binlerce insandan haberin yok heralde.Çernobil kadar tehlikeli olabilen bu santralleri nasıl desteklersin dostum

• Dostum. Nükleer enerjinin tehlikesi vardır fakat sağladı yarar çoktur. Japonya nasıl teknolojide bu kadar kalkınıyor sanıyorsun.

• Üye olmadım olmamda.Bi yararım dokuncaksa doğayada hayvanada gider toplarım milleti masrafları karşılarım ağaç diktirirm hayvanların karnını doyurturum vs. bu tür eylemlerde bulunurm.

• takip ederim sadece.

• Yaptıkları çok güzel.Ama üye değilim.Ve olmam.Çünkü bireysel eylemler faydalı.Ama kamusal farkındalık önemlidir.Bugün günlük hayatta bize dayatılan ürünlere bakalım.Nekadarda kullanmak istemesekde aşırı tüketimin elinde kalıyoruz.Büyük şirketler ve dünya zengini aileler ve onların açgözlülükleri yüzünden sürekli beyinleri yıkanan bireyler nekadar çevreci olabilirlerki.Özellikle silah,kimyasal fabrikalar ve her geçen gün enerji açlığı için derin arayışlar.Ve doğanın insan nefsi huzurunda yok olması.Şimdi dünyanın dengesini değiştirecek silahlar var ve bunlar her denendiğinde büyük depremler,yangınlar ve çeşitli doğal sanılan felaketler oluyor.İnsan önce kendi nefsine söz geçirmeli ve düşmanlıklar bitmeli.O zaman çevre insana muhtaç halinden yeniden insanın yaşamı haline gelir.

• Greepeace mi? Rant sağlamaya çalışan grup.

• neden böyle düşünüyorsun?

• Boşver. Anlarsın bir gün.

• üye olmak için yaşlıyım ama arada takip ediyorum.

• onlara hayranım çok dogru bir şey yapıyorlar dogayı korumaya çalışoyorlar helal olsun

• dünyanın içine eden amerika temiz dünya yeşil dünya diye çığırtkanlık yapan yine amerika bi terslik var. neden greenpeace üye olunur söylim.çünkü dünyanın her yerine gidebilirsiniz vize sıkıntısı yaşamazsın bilet konusnda dahi şanşlısınızdır dünyanın hiç bir ülkesinde bile polisiye tedbirler size uygulanmaz çünkü amerikan imtiyazlarından yararlanırsın neden çünkü önemli organizasyonlara davetiye alırsın politikacılarla medyacılarla içiçe olursun önemli ve özel insan oluverirsinz.uluslararı kamplar vs vs kimse felaketleri umursadığı yok okuyun adam olun .

• 1 yildan fazla hem üyeyim hemide takip ediyorum.gdo lu ürürünler

• Her ne kadar Greenpeace Avrupa lobilerinin ben yapıyım sen yapma politikasına hizmet için kurulmuş bir sosyal terör kurumu olsa da Türkiyede destekleyen gençlik bu kurumu karı kız erkek arkadaş düşürmek ,gençiz biz abi eylem yapıyoruz yaa ya da geçen eylemde polisler üstüme üstüme geldi baba,artistliklerini yapmak için üye olduğu bir kurumdur.Maksat eğlence olsun çevre için eylem yapalım bira kutularını sokağa atalım.Dünya enerji rezervinin %47 sini tek bir ülke tüketirken siz Türkiyede ne tasarrufundan bahsediyorsunuz ,ülkemizde sizden başka kutup ayısı mı var ya da fok balığı mı var, petrolü olmayan elektriğni hala su barajı gibi ilkel bir teknikle(teknik denilebilirse artık)üreten bir ülkenin kendi enerjisini üretmesine niye karşı çıkıyorsunuz diye sormak gerekir

• global ve çağdaş bir insan olarak pek ala desteklemekteyim :) yok lan ne işim var. hiç bir vakıfa beş kuruş para vermedim, vermem de. alayının canı cehenneme. birine yardım edeceksem veya bir hayır işleyeceksem gider kendim yaparım.. bu ve bunun gibi kuruluşların alayının içi boş. mesela bu dünyada hala açlıktan ölen varsa, bu ünicef ve onun gibi ünlü bir sürü kuruluşun bir bok yapmadığındandır. greenpeace'de aynı halt.. araştırılırsa Allah bilir ne bit yenikleri çıkar bu greenpeace'den. amaçları bile çok başka olabilir. anca şov yapar onlar. bi halta yaramazlar.bizim entel dantel geçinen, kendini akıllı sanan, ama gerçekte dim direk gerizekalı olan bir takım gençlerimiz de bir halt sanıyor bunları. sırf ona buna hava atmak için üye olup savunmuyorlarsa ben neyim :) yoksa ormanmış çiçekmiş. pehh :)

• daha çok para koparmak için onlar bizi takip ediyo gibi.Beşiktaşta taksimde para istemek dışında bir icraatları yoktur.özellikle türkiye şubesi 5 para etmez bir işe yaramaz hiç bi eylemi dikkat çekmeyen hiç birşeyide bu güne kadar ne engellemiş ne iptal ettirebilmiş dolandırıcı grup. (oh be green peace e amma uyuz oluyomuşum rahatladım şimdi.)

• Greenpeace veya Tema fark etmez ikisine de destek veriyorum hatta bir dönem genç temada gönüllü olarak yer almıştım.Greenpeaceye'de aylık bağış yaptım ancak şuan da ne maddiyat nede zaman var ^^

• ediyom

• değilim de kadın isimleriyle bana mail atıyorlar genelde, bilgi veriyorlar. kendimi gp patronu olarak hissettiriyorlar. minnettarım. ama bir ara 5 lira vermiştim. fransa da neden boykot tarzı şeyler yapmıyorlar ki? öyle duydum bir arkadaştan.

• hayır değilim oda bana üye değil hiç alakamız yok birbirimizle :)

• olmayı düşünüyorum..

• hayır dikkatimi çekmedi.

• Üye degilim ama bağış yapıyorum her ay KK yoluyla. Bir ara büyük bir petrol arama firmasıyla iş yapan bir firmada çalışmıştım o zaman bize greenpeace ve benzeri kurumlara üye olmayın demeç vs vermeyin dedişlerdi. Aynı günün akşamı dergi satan arkadaşları görüp bağış yapmaya başladım:P yaklaşık 3 sene oluyor

• değilim türkiyede ki faaliyetleri özellikle izmir için çok can sıkıcı bir şekilde gerçekleşiyor

• Tema varken, niye greenpeace conconlukta son nokta.

• budur.

• greenpeace nin çevre konusunda bir heyecanı yok.yapılan bağışlar boşa gidiyor.icraat sözkonusu hiç olmadı show amaçlı gösterileri var.

• Green peace Yalanın ta kendisidir.. B. Petrolium Tarafından bir petrol şirketi finanse edilirrNükleere Karşıdır Çünkü Nükleer Olursa ucuz Enerji olur petrol firmaları zarar eder.. diyeHerşeye hotlar zıplar ama avrupada petrolu eleştirmez koyunların güdüldüğü bi kurum üyesiydim ama iç yüzünü öğrenmem uzun sürmedi...

• Arkadaşlar. Greenpeace'e üye olun. ayda 15 kağıt vermekle cüzdan aşınmaz! Taksim'de, KAdıköy'de bu çocuklar o kadar dil döküyor.soğukta, güneşte gönüllü çalışıyorlar. terslemeyin bu insanları.Hep destek! Tam destek!

• "Dergi alıyor musun be hacı" diye arayıp durmasalar çok memnun olacağım.

• dergi çıkartarakmı doğayı koruyorlar? ilginç..

• hayir uye degilim.

• üye değilim ama seslerini çok güzel bir şekilde duyuruyorlar tepki anlamında gerçekten çok yarıtıcılar aynı zamanda da çok duyarlılar

• Olsam iyi olur aslında ama bizim mesleğe ters ya.Bizim sektörlerde fabrikaların atık boşaltmasını engellemeye kalksam direkt kovarlar. :)))

• hahhah:D cok guldum .

• Onun yerine evin karşısındaki şişe ve plastik geridönüşüm kutularına ayrı atıyor apartman görevlimiz çöpleri.Apartman olarak recycle'cıyız ezelden. ^_^

• ahhaha:D

• Evet, yıllardır üyesiyim ve takip ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 23

• Hayır değilim

• değilim.

• evet

• facebooktan takıp edıyorum

• İnternet sitesine üyeyim internetten destek oluyorum malesef eylemlerine katılamıyorum.

• kendim yaparım diyenler şimdiye kadar ne yaptınız? greenpeace sayesinde türkiyeye gdo girmesi engellendi. unicef sayesinde kızamık ve çiçek hastalığı kalmadı. siz bir aşıyı 30 lira verirken onlar 30 kuruşa alabiliyorlar. şuan çocuk sağlığı türkiye portekizin önündedir. af örgütü var bir de 4 tane kadın sığınma evi açtırdı. mülteciler ifade özgürlüğü konusunda bir çok kişinin hayatını kurtardı. türkiyede 700 kişiden biri sivil toplum kuruluşuna üye. avrupada bu sayı ise kişibaşı 4.

• Üye değilim ilgilenmiyorum.

• görende yolda biri seni çevirmiş de "-pardon bir dakikanızı ayırabilir misiniz?" diyor... bu soruda bu kadar ciddi olmasaydın.

• Cikss..

• bıktım şu soruyu görmekten

• evet. evet. elimden geleni de yapıyorum.

• değilim takipte etmiorum

• İnternet faaliyetlerini takip ediyorum.Sitelerine üyeliğim var fakat dergi filan gelmiyor.

• üye değilim fakat yaptıklarına katılıyorum.

• üyeyim takip ediyorum

• yok uye deılım bıraz bılgı verebılırmısın

• Üye değilim.

• aslında çok isterim...

• üyeyim.destekçi ve aynı zamanda gönüllüyüm :)

• evet üyeyim takip etmeye çalışıyorum

• ilgilenmiyorum.

• Üye değilim ve hayır.

• üyeyim takip ederim

• Greenpeace'in çalışmalarını daha yakından incelemenizi öneririm.Neredeyse Avrupa Birliği'nin Türkiye'deki terör örgütü diyeceksiniz.O adamlar bizim yapamadığımız bir çok şeyi yapıyorlar.Eylemlerine şahsen katılamasamda internet üzerinden destek veriyorum.

• o ne la?:)

Yükleniyor...