• Sor
  • Bence

Çürük dişe dolgu yapılır mı?

arkadaşlar çürük dişe dolgu yapılırmı? çürük diş illa çıkartılmalımıdır?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Zaten dolgu çürük dişe yapılır ama çok ilerleme varsa dolgu yapılamayacak gibi kanal tedavi yapılır.Çekim en son düşünülecek şey.

Erkekler Ne Diyor 8

• onu doktor bilir.. :)

• ona benim bildiğim köklerine bakarak dişin öyle karar veriyorlar. kanal tedavisi yaptırmak son zamanlarda çok mantıklı geliyor.

• Artık diş tamamen bitmedi ise dişi çekmiyorlar. Kanal tedavisi ve sonrasında en kötü diş için dışını porselen kaplama yapıyorlar bitiyor.

• Dolgu neye yapılacak ki? Çürük temizlenir, içi doldurulur?

• dişin cürügüne göre değişir kanala sinire yaklasımında göre kücük ilerlememiş ise cürük temizlenir dolgu olur eger daha derinde ise kanla tedavi yapılır sinirler alır diş ölür (kanal tedavi hassasiyei kesmek içindir sıcak soguk ve baskı anında) bunun üzerine dolgu yapılabilir hatta kaplama da yapabilirisn dişi cekmek en son cagredir bunu ilk seferde düsünen dişcilerin diplomasını yırtmalı

• Çürüğüne göre..Basitse dolgu olabilir.Kötü bir çürükte İmkan varsa kanal tedavi ile de kurtarılabilir.Tabi bu konunun uzmanı değilim; fakat birkaç diş hekimi ile konuşmalısın, belki idare edecek seviyede kurtarılabilir.

• yapılmaz heralde

Kızlar Ne Diyor 7

• çürük temizlenir

• yapılır..cürük temizlendikten sonra dişinin durumuna göre ya kanal yda dolgu yaparlar.

• Buda dişçi karar verir köklere bağlı bir durum diye biliyorum

• kökü saglamsa kanal tedavisi yapilir sinirler alinir ilac konur bir kac gün beklenilir sonra dolgu yapilir ! kökü saglam olan dis cekilmez !

• valla şu diş olaylarından nefret ederim 20lik diş ameliyatından tut dolgu kanal tedavisine kadar uğraştım. sen sen ol çürük ilerlemeden dolgu yaptır yoksa kanal tedavisi olmak zorunda kalırsın çok daha beter birşey o

• valla tedavi edilmezme o iltihap çenene kadar vurur kalp krizine kadar yolu var Allah göstermesin tedavi ol

• Az çürükse dolgu,diş etine yakın bir yere kadar çürükse kanal tedavisi,köklere kadar çürüdüyse çıkarılır.

Yükleniyor...