İnsan düşünen bir hayvan mıdır?

"İnsan ve hayvan arasındaki tek fark düşünmektir düşünebilene" demiş aristoteles katılıyor musunuz bu düşünceye?ve ya eklemek istediğiniz bir şeyler... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Aşağıda yazılan cevapları gördüm ve felsefede küçük ayrıntılara takılmamak gerektiğini söylüyorum onlara.Zaten felsefe herkesin becerebileceği bir şey değildir, zira ellerine yüzlerine bulaştırırlar beyinleri çöker...

Sorunun kısa cevabı şöyledir: Bence aristo'nun "İnsan düşünen bir hayvandır, insanları tanıdıkça hayvanlara saygı duyuyorum." sözünüde buna eklersek.Bu adamın bazı insanlara bakıp yaptıklarının sadece yemek,içmek,yatmak,çiftleşmek,boşaltım yapmak,boş konuşmak olduğunu anlamış diyebiliriz.O halde bu insanların hayvanlardan ne farkı var?Çünkü onlarda bu şeyleri yapabiliyor.Burada demek istediği şeyi aslında tüm insanlara söylememiştir çünkü

, diğer cahil ve düşünmekten yoksun insanları bu şekilde tanımlamıştır.Gerçektende böyledir bu, çünkü bizi hayvanlardan ayıran özellikler bellidir.Özgür irade ve muhteşem bir zeka (Kullanabilene) ...

• başka bir soru daha insan kainata onu geçtim kendine bakıp bunların bir yaratıcısı olduğunu düşünemiyorsa bu kişi hayvan mı olur?sonuçta o da düşünemiyor.

• Öncekileri Göster
    • Aşağıda "o kişi yaratıcısı olduğunu düşünemiyorsa hayvan mı olur?" sorusuna cevaben böyle söyledim.Senin hayvan dediğini yada onlara hayvan demek gerekiğini kesinlikle ima etmedim yanlış anlaşılmasın ...

• kesinlikle aristo ve bunlar arasında..