Kapat

Sorunlu İnsanların Sorumlusu Aileler

Bana kalırsa günümüzdeki sorunlu insanların sorumlusu aileleri. Anne ve babaları küçükken yaşadıkları. En ufak hatalarına "-problem değil" demek yerine kızıp bağırmalsrı, hatta şiddet uygulamaları!

Okulda kavga etti diye hortumla döven baba

Kötü kararlar, bu iyi!

Evet bu benim şahit olduğum bir olay. Kız arkadaşımın babası erkek kardeşi okulda kavga ettiği için bahçe hortumu ile erkek kardeşini dövmüş. Çocuk gözlerini kırpıp duruyor, tik yaptı.

Sonra baba ne diyor, bu çocuk neden böyle yapıyor. Benim için o baba gerçek bir bana değil!12 yaşında bir çocuk kavga edebilir uyarabilir ya da tatlı dille anlatabilir ama sanırım baba da dil yok sizce var mı?

Sınavdan düşük not aldı diye aşağılayan aile

Daha ilk okul öğrencisi bir kızı sınavlardan zayıf alıyor diye aşığılayan tanıdıklarım var. Belki çocuğun kapasitesi o kadar hiç düşünüyorlar mı acaba? Eğer çocuk çalışmadan düşük aldıysa pekala kızabilirsin ama çalıştığı halde düşük aldıysa kapasitesi yetmiyorsa ne hakla aşağılıyorsun?

Hatalarımız ile güzeliz!

İnsanlar hatalar yapabilir bu hatalarla insanları üzmek, aşağılamak gibi bir hakkınız yok. Bu bence de daha çok çocuklara yapılanları anlatmak istedim ama aynı şey yetişkin insanlar için de geçerli.

Ben kendi babamdan örnek vereyim 1.katta oturan komşumuzun kızı ile kankayız ve onun için dediği şey aynen şu

"Şu ağdacı kadının kızı ile arkadaş mı olunur?"

Ne kadar kötü bir cümle değil mi? Bu bir hata mı, tabi ki değil. Ama konu geçmişken belirtmek istedim. Bir insan gençken çok başarılı olamamış olabilir, düzgün bir mesleği de olmayabilir. Bu kusurlar ile dalga geçmek kimsenin haddine değil!

Özellikle çocukların hataları büyütülerek onlara şiddet uygulanıyor aşağılanıyor şevki kırılıyor. Annesi de olsan babası da olsan buna hakkınız yok! Tüm çocuğunun hataları içim aşağılayan şiddet uygulayan şevkini kıran insanlar belki şu an bedenen yaşıyorsunuz ama ruhen çoktan ölmüşsünüz bence.

“Hata yapmaktan korkan insan, hiçbir şey yapamaz!”

Hatalar ders çıkarıldığı sürece güzeldir…İnsanları hataları yüzünden kırıp yargılamadan önce kendi hatalarınıza bir göz geçirin.


2|2
4|10
_AşkTanrısı_ KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...