Kapat

Küsmek ve Darılmak İçin Bahaneler Aramak Yerine, Sevmek ve Sevilmek İçin Çareler Arayın

Küsmek çocukcadır, bazen en büyük kırgınlıklar küslükte saklıdır. İnsan herkese küs kalamaz. Sadece sevdiği insana küs kalabilir, özür dilersin ama aldığın şaşırtıcı tepki karşısında da bazen diyecek bir şey bulamazsın. Çünkü karşındaki insanı kırmak istemezsin.

Küsmek ve Darılmak İçin Bahaneler Aramak Yerine, Sevmek ve Sevilmek İçin Çareler ArayınEvet belki suçlu belki suçsuz olabilirsin ama yaptığın iyiliği gözüme sokarsan ne anlamı kalır? Keşke yaptığın iyiliği söylemeseydin, sanırım insana en çok bu koyuyor.

Evet haklısın ya da haksızsın ama sadece senin bir geçmişin yaşanmışlıkların yok ki. Kimin ne yaşadığını bilemezsin, oysaki ben sana güvenmiştim ve ufacık da olsa bir şeyler anlatmıştım.. Anlaman lazımdı nasıl bir psikoloji karmaşası yaşadığımı.

Herkesin bir damarı olamaz mı? Gülün bile dikeni var iken biz nasıl kusursuz olabiliriz ki. Ayrıca senin hiç mi hatan olmamıştır? Bir insan ne kadar kötü durum da olursa olsun o an gereksiz ego yapmamalıdır. İki eli kanda da olsa yaptığını yapmazdı. Şu an siz bunu okurken bu çocuk ne saçmalamış diye bilirsiniz ama emin olun derinler de bir yerlerde çok derin kırgınlıklar saklı bu Bence'de... Size en büyük tavsiyem empati kurun. Önce bir düşünün neden böyle bir yaklaşım da bulundu neden böyle bir şey yaptı diye.

Gurur mu? Dostluk arasında sıkışırsanız eğer iki sonuç sizi bekler.

1- Pişmanlık
2- Sevgi

Ben hiç bir zaman yapmayacağım bir ilki gerçekleştirdim ve gururuma yenik düştüm. Ama çok pişman oldum çünkü ben nerden bile bilirdim bu kadar çok dolup bana kan kusacağını.

Her neyse dostlar, anlayacağınız kafalar farklı olunca istediğiniz kadar iyi kalpli olun illaki çakışacağınız bir yer oluyor.

#Serseri0121


1|1
13|8

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 13

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...