Yalnız, Çekingen ve Çok Az Arkadaşı Olan İnsanların Yaşadığı Yaygın Durumlar

Aranızda mutlaka hayatında bir dönem bu durumu yaşamış olanlar vardır. Bazılarınız da hala bu lanet durumdan kurtulamamış olabilir. Başlıkta bahsettiğim çok az arkadaş konusunu dostlukla karıştıran kişiler olacaktır baştan söyleyeyim, dostluk değil sadece en basitinden sinemaya gidecek biri. Ben bunu hala yaşıyorum ve bu durumdan kurtulabilmiş değilim. Duygularımı, bana acı veren şeyleri ve yaşadıklarımı burada paylaşmak istedim. Umarım ilginizi çeken bir bence olur.

"En iyi arkadaşım" dediğiniz kişinin en iyi arkadaşı olmamanız

En çok acı verici durumlardan birisi de budur. Siz onu en iyi arkadaşınız olarak görürsünüz çünkü etrafınızda size ondan daha çok yakın davranan kimse yoktur. Ama onun en iyi arkadaşı siz değilsinizdir.

Yalnız, Çekingen ve Çok Az Arkadaşı Olan İnsanların Yaşadığı Yaygın Durumlar

Cep telefonunuza gelen mesajın sadece GSM operatör numaralarından gelmesi

Siz saatlerce hatta günlerce telefonu sadece oyun oynamak internete girmek için kullanırsınız. Uzun süredir size hiç mesaj gelmemiştir. Bir mesaj sesiyle umutlanırsınız ama o mesaj da lanet olası bir gsm mesajıdır ya da bir mağazanın indirim mesajıdır. Etraftaki insanların elinden telefon düşmez. Sürekli yazışırlar. Siz hem özenir hem de üzülürsünüz. "Herkesin değer verip yazanı var beni neden kimse takmıyor." dersiniz. "Bu kadar mesaj nasıl geliyor onlara?", "Ne kadar çok arkadaşları var.", "Acaba ne yazışıyorlar." der ve daha çok içinize kapanırsınız.

Whatsappta sizde ekli olan kişilerin son görülme tarihine bakıp iç geçirmeniz

Nasıl olsa size yazan yoktur, bir merak whatsappa girer ve başka kişilerin son görülmelerine bakarsınız. Birisi daha bir dakika önce aktif, diğeri 10 dk, öteki bir saat... Ama siz kendiniz hakkında şunu biliyorsunuzdur, eğer whatsappa sadece mesaj için girseydiniz sizin son görülmeniz en az bir hafta önce olurdu. Belki yeni görünenler de başkalarınınkine bakmak için girmiştir kim bilir diye kendinizi avutursunuz ama içten içe bunun kendini kandırma olduğunun da farkındasınızdır.

Dışarıda güzelce vakit geçirebileceğiniz, yeni sinemalara gidebileceğiniz, değişik cafe restoranlara gidip değişik lezzetler tadacağınız, beraber "alemlere akacağınız" arkadaşınızın hiç olmaması

Hep bu saydıklarımı yapmaya özenirsiniz. Ancak etrafınızda bunu teklif edebileceğiniz kimse yoktur. Olsa bile çok samimi olmadığınız birine bunu sorduğunuzda karşı tarafın sizin ne kadar yalnız ve çaresiz olduğunuzu düşüneceğinden kortuğunuz için hep kendinizi geri çekersiniz. En güzel zamanlarınızı, gençliğinizi evde kös kös oturarak geçirirsiniz!!!

Anlatacak pek çok şeyinizin olması, ama dinleyecek kimse olmaması, eğer ikili bir ortamda iseniz de konuşan kişinin sadece kendiniz olmanız, karşı tarafın sizinle konuşacak bir şeyinin olmaması

Çevredeki diyalogları dinlersiniz, sizin de fikriniz ve bildikleriniz vardır ama hiç anlatmaya cesaret edemezsiniz. Eğer yanınızda biri var ise ve sonunda aklınızdakileri anlatıyorsanız yanınızdakinin pek ilgili olmaması ve konuşmanız bittiğinde sessizce beraber yürümeye devam etmeniz, onun size anlatacak hiçbir şeyinin olmaması. Evet bu son cümleyi çok sık yaşıyorum.

Yılbaşına yalnız girmeniz, doğum gününüzü yalnız kutlamanız

Yılbaşını dışarıda çoşku içinde kutlayan insanların olduğunu bilmek bile size acı verirken elinizde içeceğiniz ile tvdeki saçma sapan dandik yılbaşı programlarını izleyerek iç geçirirsiniz. Doğum gününüzü kutlamak için de maksimum 1 ya da 2 kişi mesaj çekmiştir o kadar.

Gerçek anlamda dışlanmış olmak

İnsanlar belki bunu bilinçsiz yapıyordur ama hep sizi bulur bu tür durumlar. Örnek vermek gerekecek olursa:

 1. Toplu bir grup içinde iseniz her şeyden en son sizin haberiniz olması
 2. Grup halinde yemekhaneye gidecek olsanız sizi unutmaları ve arkalarından koşa koşa gitmeniz
 3. Yine grup halinde yürürken herkes 2li ya da 3lü gezerken grup içinde tek yalnız kişinin siz olmanız ve genelde grubun en arkasında yürümeniz
 4. 2. örnekte demiştim ama daha kapsamlı yazayım: her ortamda tek unutulan kişinin siz olmanız

Yalnız görülmekten utanmanız ve mola veya aralarda genelde kütüphane gibi yerlere kaçmanız

Okulda ya da başka bir yerde ortam kuramadığınız için arkadaşınızın olmaması ve etraftaki insanlara daha fazla çaresiz görünmemek için kütüphane gibi yerlere kaçarsınız.

Yine molalarda, teneffüslerde konuşacak kimseniz olmadığı için boş boş etrafa bakınmanız, zaten hiç mesaj gelmemiş olan telefonunuza bakmanız ve boş boş internete girip sanki meşgulmüş gibi görünmeniz

Birileri diyecektir, meşgul göründüğün için yanına kimse gelmiyor diye, emin ol aynı ortamda boş boş etrafa baksam da kimse gelmiyor, o yüzden en azından telefona bakıp meşgulmüşüm gibi görünüp yalnızlığıma bir kılıf dikiyorum.

Kimsenin sizi bir yere çağırmaması, bir yere çağıran kişinin de hep siz olmanız

Tanıdığınız kimse sizi bir yere çağırmaz. Siz çok sıkılırsınız ve sosyalleşmek istersiniz çağırırsınız. Genelde de o kişi sizi ekmek için bir bahane bulur ve son gün mesaj atar gelemiyorum diye.

Telefon rehberinizde ve whatsappınızda çok az kişinin olması

Az arkadaş=az telefon numarası

Bir grupta yeni tanıştığınız insanların sizden telefon istememesi, sizin istemeniz

Bunu yazma, sapıklığa vurma, kolay kız olarak yorumlamayın. Mesela stajda yeni tanıştığınız insanlar sizden telefon istemez ama yüzünüze gülümserler. Siz istemedikçe telefon numarasını o kişiler kendiliğinden vermezler. Flört ya da abazanlık durumlarını katmıyorum bu konuya. Sadece arkadaş durumundan bahsediyorum.

Başkalarının facesinde paylaşılan fotoyu 100 kişi beğenirken sizinkini maksimum 2 kişinin beğenmesi

Etrafınızda pek takılmayan bir insan olduğunuz ve kimse sizi umursamadığı için sizin paylaştığınız foto da iplenmeyecek ve kimse bakmayacak bile. Ama başka birinin çektiği daha anlamsız ve saçma bir fotoğrafı bir sürü kişi beğenecek yine siz iç geçirmenizle kalacaksınız.

Bu liste böyle uzar gider...

Durumumu anlatan bir videoyla bitirmek istiyorum, umarım sonundaki gibi benim de bir arkadaşım olur.

Tavsiyesi olacaklar yorumlarında belirtsin, intiharın eşiğine geldim bu yalnızlık daha fazla dayanılacak gibi değil neden insanlar bu kadar çabuk uzaklaşıyor benden onu da anlayabilmiş değilim.


1|5
33|15

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

 • Hic yasamadim ama guzel bir bence olmuş

  0|0
  0|0
 • Bundan yaklaşık 3 yıl önce üniversiteyi bitirene kadar bende böyleydim üniversitede bir kız arkadaşım dahi olamadı bütün arkadaşlarımın oldu benim olamadı çünkü utangaç biriydim yaklaşamıyordum kimse sadece arkdaş çevremdeki insanlarla konuşurdum başka kimseyle konuşamazdım telefonuma ayda yılda bir mağzadan mesaj bankadan mesaj ya da bayram msjları gelirdi telefonuma köntör bile yüklemezdim ben o kadar telefon tam kapanacağı zaman yüklerdim köntör :D neyse sonra üniversite bittikten sonra işe girdim işe girdikten sonra sosyal ortamım olmaya başladı cafelere gitmeler iş yerinden arkadaşların baya bölümü kızdı onlarla beraber takılmalar numara vermeler almalar ozamanlar dokumatik ekranlı telefonum yoktu halen eski telefonlardan kullanırdım sonra telefon alıp whatsapp gruplarına katılmalar palan palan palan derken askere gittim sonunda herşeyi bırakıp askerde herşeyi anladım ki yalnızlık daha iyi yalnız olup istediğin yere istediğin zaman gitmek kimsenin sana karışmaması kimseye hesap vermemek arkadaşlarınla biryere gitmek istemeyip yalan söylemek zorunda kalmamak bence yalnız olmak daha iyi be eski günlerimi özledim ben ve o günlere geri dönmeye başladım gibi kendimi yalnız bırakıyorum herşeyden bu aralar sosyal hesaplardan uzaklaşıp kendimi özgürleştirmeye çalışıyorum bence kendimiz olmalıyız kimseye özenip sevgili yapma oraya buraya gidip ortam yapma gibi hayallerin peşinde koşmamalıyız zaten bir kere geliyoruz dünyaya kendi kendimize sade rütin istediğin zaman eğlenceli istediğin zaman deli dolu yaşabilirsin özgür olmalısın yalnız olmalısın bunları yapmak için. saçmaladım galiba :/

  1|1
  0|0
  • saçmalamadın, ama insanların güzel anılarını paylaşabileceği birlikte eğlenebileceği arkadaşlara ihtiyacı var, benim ihtiyacım var ama malesef yalnızım. bu durum beni çok üzüyo daha çok gencim ve evde kös kös otumak çok koyuyo insana, diğerleri dışarıda eğlenirken yalnız başına eğlenmenin de bir manası olmyo

  • Ya haklısın ama bilmiyorum insanlar seni çok kırıyor ben iş yerinde çok iyi anlaştığım arkadaşım tarafından satıldım herşeyimi anlatığım herşeyimi paylaştığım arkadaşım yıktı beni insanlar çok bencil kendilerini düşünüyor ezip geçmek istiyor seni kullanmak istiyorlar :/

 • Hiçbir yalnızlık intiharı gerektirecek kadar büyük değildir siz içinizde büyütmüşsünüz bazı şeyleri umarım bigün sizi hakeden birisi karşınıza çıkar bunu yaşayan çok insan var bunun sebebi zamane insanlarının birbirlerini çok kıskanmaları mutluluklarını istememeleridir

  0|0
  0|0
 • Bende de vardı. Özellikle kaygı bozukluğu yaşayan insanlarda kaçınılmaz oluyor bu durum. Tek ve etkili bir çözümü var: Özgüven sahibi olmak. Sen yazında sanki yaşadığın sorunu, hep dışa bağlıymış gibi yani insanların senin hakkındaki yargıları ve sana olan davranışlarıyla bağlantılıymış gibi anlatmışsın ama bu en çok seninle alakalı. Özgüven sahibi olan bir kişi insanlarla iletişime dair konularda nasıl yapıcam nasıl edicem, acaba şöyle derler mi veya yine dışlanır mıyım diye fazla düşünmez. Nasıl özgüvenli bir şekilde hareket edicem dersen; tüm olumsuz ihtimalleri geride bırakarak girişeceğin işe ( bu konuyla alakalı bir örnek olması açısından bu iş bir ortama girmek ve insanlarla iletişim kurmak olsun ) gayet rahat ve samimi bir şekilde girmelisin. Her insanın seveni olduğu gibi sevmeyeni de olur. Sen sevmeyen ve yanında olmayanları düşünme neysen O ol. Seni sevenler sen bir şey yapmasan da seni aralarında tutarlar zaten.

  4|0
  0|0
 • Bende genelde yalniz takilirim. Bundan cook keyf aliyorum. Yalnizlik guzel bence.))

  1|0
  0|0
 • Bende böyleyim denebilir, fakat sanırım sen bu durumdan son derece rahatsızsın, ben pek uğraşmıyorum düzeltmeye hatta bazen hoşuma bile gidebiliyor.

  0|0
  0|0
 • "Gerçek anlamda dışlanmış olmak" bölümünün altında paylaştığın fotoğraf komik olmuş :-) Sanki 3 çocuk da kendi arasında kavga edip boğuşuyormuş gibi :-)

  0|0
  1|0
 • Bu ben

  2|0
  0|0
 • Vayy :) Yalnızlığımı kimse bu kadar yüzüme vurmamıştı :) Yazdıgının her kelimesi doğru. Ama belkıde böyle olmamız daha iyidir bilemiyorum ben sanırım alıştım bu duruma ve bunların tam tersını olmak ıstemıyorum galıba. Böyle iyi ya kafama göre takılıyorum :)
  (Kendimi kandırıyor olabilirim)

  3|0
  0|0
  • hiç iyi bir yanı yok :( ben de alıştım ama böyle kalmak istemiyorum çok acı veriyo

  • Alışıyor ya insan zamanla takmıyor artık.

 • Hayattan bezmek için çok acelecisin diye düşünüyorum... Yaş 18-19 falandır kesin. Klasik ergenlik bunalımları, hemen herkes yaşar bunları, kısa veya uzun, geçer gider sonra...

  Bu yazında sadece yok mesaj gelmiyor, yok doğum günü kutlamadım, yok face'de kimse beğenmedi gibi basit sızlanmalar var, bunlar yüzünden hayattan vazgeçilmez. Biraz kendine saygın olsun.

  1|0
  6|1
  • 21. ergenlik değil küçüklüğümden beri var bu durum. sen belli ki hiç yalnızlık yaşamamışsın her şeyi hafife alıyosun. bu tür durumlar normal insanlarda iz bırakır.

  • Hepsini Göster
  • yani, insanlar negatif enerji yayan biriyle arkadaş olmak istemez... sen maça 1-0 geride başladığını kabul etmişsin herhalde ki o yüzden senden çabuk uzaklaşıyorlar gibime geliyor... tahmin sadece, sonuçta seni tanımıyorum... ailenle oturup konuşun bunları

  • yakın bir zamanda psikoterapi almayı düşünüyorum. annem biliyo

 • Durum Aynı :(

  1|0
  0|0
 • Ben de aşağı yukarı senin gibiyim. Mesajlar olsun, Beğeniler olsun bahsettiğin gibi. Ama ben bunu senin kadar umursamıyorum. Kafama uyan, sevdiğim insanlar var. Onlara sevgimi, fedakarlığımı göstermekten çekinmem. Hesaplı davranmam. Yani ben bir şey yapınca onlardan da bir şey beklemem. Hesapsız yaparım. Bazen ben çok şey yaparım. Bazen onlar. Genelde benim faydam daha çok dokunur. Benim arkadaşlığımdan keyif almayan birini ben de umursamam. Genelde sevilirim. Bir sevgilim yok. Varken de pek yazışmaktan hoşlanmıyorum. Eğer sevilmiyorsan neden sevilmeyeceğini düşün. Yok seviliyor ama aranmıyorsan sana tavsiyem insanları pek de umursama. Kaçan kovalanır taktiği sadece kız erkek ilişkilerinde değil tüm insan ilişkilerinde geçerli bir kural. Ben de taktik gereği değil gerçekten çoğu kimse tarafından hatırlanmak, umursanmak istemiyorum. Ama gel gör ki, benden yaşça büyükler bile neden gelmiyor, neden aramıyor diye beni rahatsız ediyorlar. Hayır, pek konuşan bir tip de değilim ama yok illa ki yanlarında bulunacağım nedense. Sen de gerçek manada insanlardan uzaklaş. Tamamen uzlet iyi değilse de epey bir miktarı gereklidir ve iyidir.

  1|0
  0|0
 • Peki insanlar neden senden uzak. Dışladığım insanlar oldu ama hepsine harbiden haklı bahanelerim vardı seni mi sevemiyorlar yoksa ilk onlar gelsin olayı yüzünden mi yalnızsın anlamadım

  0|0
  0|0
  • ilk onlar gelsin diye bişey düşünmühyorum çok

 • her an depresyon modundadırlar ve beklenmeyen anlarda ağlayabilirler

  0|0
  0|0
 • Yalnız degilsin dostum aynı durumdayım cevrem baya genistir ama kendimi harbiden cok yalnız hissediyorum cok b oktan bir durum ama cözümü bulamadım bir türlü

  0|0
  0|0
  • işin kötü tarafı benim çevrem de yok

  • Hepsini Göster
  • ankaradan nefret ediyorum!!!

  • Bende emin olabilirsin ve sükürler olsun bayramdan sonra gidiyorum özelden yazma imkanın var mı

Kızlar Ne Diyor 33

 • Öyle. .. haklısın zor hem. .

  0|0
  0|0
 • Ortaokul ve Lise de öyleydim hatta hala öyleyim çok zor bir durum insan bir süre sonra sıyıracak gibi oluyor. :(

  1|0
  0|0
  • ya bütün bir hayatımın böyle geçmesini istemiyorum. şu genç yıllarımı böyle donuk ve mutsuz geçirmek istemiyorum :(

  • :( yapılacak bir şey olsa keşke çok üzgünüm aynı durumdayız

 • Hassssktr baya yalnızım la ben tümü bende

  0|0
  0|0
 • En azından alay etmemişler dislanmanin yanında uzun yıllar alaya maruz kaldım halinize şükredin

  1|0
  0|0
 • Ellerine sağlık. Çok güzel olmuş. Okurken kendimi gördüm. Bende aynı durumdayım. Dışlanıyorum neden bilmiyorum. Hep sorunun bende olduğunu düşündüm. Bu durumlar, Yalnızlık bir ara çok üst düzeye ulaşmıştı. Ailemde, öğretmenimde farkındaydı. Moralim çok bozuktu ve kimse benimle konuşmuyordu ben gidip konuşsam bile Arkadaşlarım kendilerini çok yüksek gördükleri için beni takmıyorlardı. Geçen sene hocamın Yanıma gelip biraz konuşabilir miyiz? Neyin var dediğini çok iyi Hatırlıyorum. Tabii hocama ben yalnızım, kimse benimle konuşmuyor, ilgilenmiyor diyemezdim. Desem zaten yerin dibine geçerdim utançlıktan. Dediğin gibi meşgulmüş gibi davranıyorum ya telefonla uğraşıyorum ya da kitap okuyorum. Bence en ağırı başına bir şey geldiğinde kendini tutamayıp ağladığında kimsenin yanına gelip seni teselli etmemesi. Bu durumu çok yaşadım başkası ağladığı zaman onların etrafına toplanılır bir çaresine bakılır, rehberliğe felan götürülür. Bende yalnızım ve hala devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum. Sanki herkes benden nefret ediyor. Kurs da büyük sıkıntı. Kursa gitmiştim bir ara. Arada yani mola zamanı Sınıfta tek ben kalmıştım. Bu yalnızlıktan dolayı ne kurs, ne dershane, ne de okula gitmeye cesaretim var. E haliyle bunlardan dolayı ders notlarında Düşüyor. Biraz fazla uzattım. Tekrar ellerine sağlık

  1|0
  0|0
  • takılmamak, dışlanmak, yok sayılmak gerçekten insana travma yaşatıyo ve özgüvenini önemli ölçüde etkiliyo. nasıl kurtulucaz bu durumdan bir bilsem, yakın zamanda psikoterapiye başlıycam eğer bir faydası olursa sana da bildiririm burdan

  • Çok memnun olurum. Teşekkür ederim. İnşallah faydasını görürsün.

  • umarım ya teşekkürler :)

 • Bu durumda olan tek kişi değilsin, takmamaya çalış :(

  0|0
  0|0
 • aynı durum bende var :(

  1|0
  0|0
 • Bunları tek yasayan yalnız olmadıgımı bilmek bari bu konuda yalnız degılım.. Ben uni o kadar yalnızım ki seni o kadar ıyı kalpten anlıyorum uzun ders aralarında kutuphaneye gıtmek ya da tuvaletlerde kımse gormesin diye tek basına aglamak butun sorununu kendi içinde tutmak okul servıslerınde tek oturmak bir gunaydın bile dememesi.
  Kısacası ben i nasıl da yazmıssın. Senınle mesajlasmak ısterim yalnızlıgımızı paylasalım..( ve bu durumdan nasıl kurtulurum nasıl düzelir onerısı olan fıkrı olan varsa yazsın lutfeen )

  1|0
  0|0
 • Aynı beni anlatmışsın ama ben aksine bazen uzak kalmayı seçiyorum çünkü biliyorum ki beni takmayan insanların arasında yalnızlığımı daha derinden hissediyorum.. Aslında pek kafaya takmamak lazım az insan çok huzur hayatımızda yer edinen her insan sorunlarıyla var en yakın hissettiğin kişilerle bile sorun yaşayabiliyor insan kalabalık çevre kalabalık sorunlar getirir bence..

  1|0
  0|0
 • Tamamıyla benim gibi ve bu halen devam ediyor özgüven eksikliğim var liseden beridir böyle şu an 20 yaşındayım fakat benimle kimse konuşmuyor yani beni ezik olarak görüyorlar bende özgüven sahibi ve çevresi geniş sosyal bir insan olmak istiyorum ama daha insanların gözlerinin içine bile bakamıyorum. Konuşsam bile sesim çıkmıyor komik oluyor konuşurken insanlar bana bakıp gülüyor her an rezil olacakmışım gibi. Gözlerim doluyor yani utangaçlık kadar kötü birşey yok :( Dışarı da gezmezdim tenefüsleri herkesin yanında bir arkadaşları var gülüp eğleniyorlar beni çaresiz görmesinler diye gitmiyorum asosyal oldum iyice bıktım artık. Psikologa gidiyorum sosyal ol kurslara git diyor ama demesi kolay yapması zor halen devam ediyor gidince ne değişecek? Hep başarısız oldum çünkü dersleri anlamıyordum. Artık böyle biri olmak istemiyorum sende çok haklısın kendimi gördüm sende.

  1|0
  0|0
 • Senin gibiyim ve böyle milyonlarca insan var bu yüzden yalnız hissetmemeye çalış. Ankara'da doğdum büyüdüm ben. Şehrin insanları ve şartlar yüzünden böyle hissetmen doğal. Ama bu acıyı çekmeseydim kendimi keşfedemeyecektim. Şimdi ise farklı bir şehirde üniversiteyi kazandım ve gidiyorum kötü anılarımı arkada bırakarak. Yani demem o ki o acıları unutamazsın ama yeni başlangıçlar yap. İnsanlar için değil kendin için yaşa ve değiş. Bunu yaptığın zaman eskisi gibi umursamayacaksın emin ol. Umudunu hiçbir zaman kaybetme düşersen tekrar kalk ve dene asla bu benim kaderim böyleyim deme. Ben bunları hak etmiyorum daha iyisi olmak için çalışacağım de. İnsanları affet ayrıca affetmezsen bunları atlatamazsın.

  1|0
  0|0
 • AYnen malesef böyle biriyim yalnız değilmişim :)

  1|0
  0|0
 • bu bencede baştan sona kendimi gördüm ya

  1|0
  0|0
 • Beni anlatmışsın ya inanmıyorum 😱

  1|0
  0|0
 • Beni anlatmışsın 😄

  1|0
  0|0
 • Kesinlikle ben

  1|0
  0|0
 • Herkes biraz böyledir. Kimi böyle olmadığını ispatlamak için çok uğraşır, sosyal mecralarda gttiği her yerin fotoğrafını paylaşır, kimisi de çok uğraşmaz umursamaz. Bence durum bundan ibaret.

  0|1
  0|0
 • beni anlatıyor tamamıyle. vay be dedim, daha demin eskileri düşünüp ağlamıştım zaten şimdi bu pek iyi gelmedi bana. gerçi şuanki hayatımda bişeyleri değiştirmeye çalışıyorum ve farkettim ki sorun bende değilmiş, çevremdeki bencil insanlardaymış. şimdiki arkadaşlarım çok alçakgönüllü, vefalı yardım sever, havalı olmayan insanlar, eskiye göre daha az yalnızım denebilir.. neyse ya, sen ya da başkası, yalnız hisseden herkes mesaj atabilir, laflarız arada bana da iyi olur, mesajlarınızı beklerim..

  1|0
  0|0
 • Tam da beni anlatmisssin ben de bunlarin cogunu da degil hepsini yasadim:((
  Her farkli ortama girdigim de liseye ilk basladigim olsun dersanedeki ilk gunum olsun kendime dedim bu sefer yakin arkdaslar bulcam hep baskasinin arksaindan giden olmicam ama bir bakmisim yine herkes bana uzak onlar da beni olk gorduunde beni kendisi gibi dusunur ama yavas yavas beni tanidilar benden uzaklastilar bendeki sorun neydi neden baskasinin arksaindan giden hep ben oluyorum. yaa boyle ben de yasadim teldeki kisi sayisinin azligi olsun watsapa hep bos bos bakmalar olsun ama hic bir zaman intihari dusunmedim sen de bundan sonra dusunme en cok da bunlari kafanaa takma. ben universiteye bu sene yeni baslicam heyecanlanmaktan cok korkuyorum arkadaslarim olmicak diye ama ben yine de bu korkumla yuzlesicem cunku elbet beni anlayan biri cikacak karsima sen de sorununla yuzles asla vazgecme. istersen ozelden de yazisabiliriz seninle:))

  2|1
  0|0
 • Çok güzel yazmışsın beğenerek kendimi görerek okudum zira bende bazen asosyal olmayı kendi iç dünyamda yalnızlaşmayı seviyorum her ne kadar dezavantajları fazla olsa da emeğine sağlık, hoş paylaşım olmuş :)

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  13
Yükleniyor...