Kapat

Geçen yine okuldan geliyorum sırtımda 12 kiloluk iş kadını çantası, saç baş dağınık, 2 tane makale ödevi üstlenmenin hazin ve küfürbaz yenilgisiyle birlikte...

Eve geldim kapının önüne, ilkin fark etmemişim, bizim ev bahçelidir de ayıptır söylemesi, etrafta mevsimsiz, gereksiz renklilikte çiçekler bezenmiş. Burnumda dibi tutmuş böreğin kekremsi duygusunu bastıran ağır 'sabahki değil akşamki' lavantalı rüyalar fabuloso kokusu...

Altın Günü Klasiği

Başımı eğdim önüme irili ufaklı 20 kadar kadın ayakkabısı. Anne ayakkabılarından tutun da içimden hasetlenip kıskandığım rugan stilettolara kadar. Velet ayakkabısı da vardı sanki pembeli onu şu an şeyyapamıyorum. O an bir mutluluk kapladı içimi.

Aha dedim beni istemeye geldiler, görücü bunlar.

Malum yaş orta yaş. Anneme de inceden kayaraktan saçımla başımla uğraşırken kapı açıldı, aralıktan varis çorapları, annem 'nerde kaldın sen bu gün altın günüm!'.


Üzerimde sigara kokum, ayağımda annemin giydirdiği rugan terliklerimle bolca şapur, şupur öpüştükten ve totalde 26 bardağa tekabül eden 3 posta çay servisini usta bir garson edasıyla yaptıktan sonra sorulara gardımı aldım.

80'lik büyük teyze Aysel'in 'kaç yaşında oldun maşallah' sorusunu 'şişko torunundan iki yaş küçük' atarıyla, X partisinin eski kadın kolu başkanı Ferzan ablanın 'e yok mu evlilik ufukta' iğnelemesini Yıldız Tilbe'nin 'kısmetten öte bir şey yok şu dünyada anacım' salvosuyla savuşturdum.

Bir yandan da kızı olan ilk okul arkadaşım Necla'nın benden hiç utanmadan ikinci çocuğuna hamile kalmasını sindirmek ne kadar da koydu bilemezsiniz.

O ara fark ettim pembe ayakkabılı veledin muhakkak odamda olduğunu içimden bin bir küfürle.

Lokantalar zincirinin kel oğluyla evli olan makul ev kadını annesinin 'neler yapıyorsun görmeyeli' sorusuna ise 'bilim' dedim, 'bilim yapıyorum'. Bilmem ne anladı...

Sahi ben ne yapiyordum? Evde kalmiş, erkeklerle haşır neşir, hala okul düzen, çeyizi 3 dolu kitaplik ve çalışma masasi olan çapul. Ben bile anlayamazken kendimi onlardan beklentim zaten hiç olmadi. Ne yapalim bolca sarma yedim. Dedikodulara himm sahiden mi diye kaşlarimi kaldira kaldira şaşırdım. Sanirim yediler...Teyzeler!!! Eli boş poposu yaş geliyorsunuz, bedava dolmalari löp ediyorsunuz, insan 1.90 boylu, gür saçlı, zengin, entel koca bulur ya ayip ediyosunuz valla!

Ve sen pembeli veledin annesi!!! Kizinin mincikladiği allik 89.90 tlydi!

Isimler hayal ürünü olaylar gerçektir ya da isimler gerçek olaylar hayal ürünüdür. Kariştirdim üstüme gelmeyin.


8|6
30|38

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 38

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 30

Yükleniyor...