Kapat

Amacımız İçin Özgüven Gerekli

Amacımız için özgüven gerekli

Bildiğimiz savunduğumuz şeyleri çekinmeden sıkılmadan etrafımızdakilere açıklaya bilmeliyiz. ve olduğumuz durumu kabullenmeliyiz daha iyi olabilmek için çok iyi olmadığımızı her zaman bilmeliyiz.

Daha iyi olabilmek için kendi bildiğimiz sevdiğimiz yoldan gitmeliyiz yani başkalarının seveceği hoşlanacağı amaçları değil kendi seveceğimiz kendimizle kişiselleştirdiğimiz amaçlar olmalı.

Her zaman çevremizdekilerle bir bağımız olmalı herşeyi kendi başımıza halletme çalışmamalıyız başkalarınada güvenmeyi öğrenmeliyiz.
herkes tartışır ama aynı amaç üzerine tartışabilmeliyiz. madem tartışacak bir amacınız var o zaman sizinle aynı amaç için tartışacak birini bulmakta çok zor olmamalı.

Ve birlikte tartıştığınız ve hayat verdiğiniz amacınız özgüven dolu olmalı herkes tarafından hem beğenilebilir hemde beğenilmeye bilirde ama unutmayın siz özgüvenli olduğunuz müddetçe asla geride kalmazsınız konuyu şöyle toparlayalım diyelimki 3 arkadaş birlikte fazla işlek olmayan bir yerde araştırdınız tartıştınız bir mağaza açtınız aydan aya anca sizi kurtarıyor ama kurtarıyor kazancınızı beğenmez ve mağazayı kapatırsanız kar etmez zarar edersiniz onun için özgüvenle sabretmelisiniz mağazanın bulunduğu yerin zamanla işlek olmayacağı nerden belli.

Özgüvenle başladığınız herşeyiniz başarıyla sonuçlanır kısacası başarının üç anahtarı var ilk önce amaç amaçtan sonra özgüven ondan sonra sabır.

özgüven dolu günler dilerim :)

okuduğunuz içi teşekkürler umarım başarılı olmuştur


2|0
6|5

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...