Canlıların ortak yaşam alanı olan doğaya en saygısız davranan canlı biz insanlar..Fabrikamız olsa bir sorun olmasa bir sorun..

Neden fabrika kendi atıklarını denizde ki canlılara zarar geleceğini bile bile oraya döker ki?

Düşünemiyolar mı umursamıyolar mı , bir kere olan bir şeyde değil özellikle Türkiye çoğu kıyısında bunu yaşıyo yani nasıl sonuçlar getireceği belli günah yazık.

Doğa bizlere emanet..

Türkiye'nin birçok yerinde biyerlerde sürekli bu durumlar yaşanıyo, yasal açıdan durum nedir tam bilmiyorum ama vicdan açısından rezalet bir durum.

Vicdana aykırı olan bir şeyin bir bedeli olması gerekir ne olursa olsun, dökünce yok olmuyor ki dökülenler, kimyasal atığı var gıda atıkları var deri atıkları vs vs, su da yaşayan canlıların yaşam alanına tecavüz etmeye kimin hakkı var?

Toplumumuza yerleşmiş bir algı var, denize bir şeyler atınca o şey yok oluyor , böyle bir dünya yok resmen çöp muhamelesi yapıyoruz, denizler çöp değil.

Plastik şişelerin, poşetlerin, yenmiş hazır gıda paketlerinin vs vs oralarda işi yok. bir tane sen atarsın diğeride bir tane atar milyonlarca insan var herkesin "bi tanecik" hesabına girdiğini düşünsenize?

Deniz yine kendi kirini kendisi temizliyor dalgalarıyla, atılan 2-3-4-5 şişe birikip diğer çöplerle birlikte belkide başka bir kıyıya doluşuyo bir şekil.Denizde yok olsa o anda keşke ama binlerce canlı etkileniyo bunlardan, çöp kutusu mu yok ulan bildiğiniz evinin çöpünü denize atanı gördüm böyle iş mi olur ?

Hatta özellikle bu duruma en aşırı şekilde Küçükçekmece ve Büyükçekmece de şahit oldum, gittiğim neredeyse her denizde böyle manzarayla karşılaşıyoruz kaçarımız yok maalesef hiç biyeri ayıramıyacaz bile, insanların azaldığı taraflarda daha temiz denizler bu da bir gerçek.

-

Çok iç kararttık birazda temiz bölgelerimize ya da henüz pisletme imkanı bulamadığımız denizlerimize bakalım :))

Doğaya zarar vermemek lazım ki zaten yararımıza ihtiyacı yok, o bize muhtaç değil biz ona muhtacız.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?


0|0
4|5

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 4

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...