Kapat

Türk Toplumunun Favori Kahvaltılıkları

Bir önceki Bencem için Tık tık

En Sevdiğimiz Kahvaltılıklar

Türk Toplumunun Favori Kahvaltılıkları

Menemen

Açılışımız menemen ile olsun.Hepimizin ortak bir noktada buluştuğu yegane yiyecek menemen.Yapamayan yoktur herhalde.Yemesi keyifli,yapması kolay,tadı müthiş bu lezzeti hepimiz çok severiz.menemen olayı çıkartacağım şu an bir ekmek banabileydim keşke la! :'(

Sucuklu Yumurta

Bunu görünce "Ne Mutlu Türküm Diyene "diyesim geliyor..Omletten,krepten önce bu vardı bu! Ne o öyle yeni moda işler.Yap sucuklu yumurtayı,alarmın sesine uyanmayan evlatların uyansın.5 dakika daha diyen aile bireyleri 5 saniyede mutfakta bitsin..Uyandırıcı ve resmine bakınca acıktırıcı bir etkisi vardır ! Ver ver bana bir ekmek daha ver komple dalcam ekrana :'(

Haşlanmış Yumurta

Her sabah kardeşiniz de varsa eğer yumurta tokuşturma oynarsınız filan.Böyle bir sofrada neşe olur,ne bileyim küçük atraksiyon olur felan.Hadi tokuşturalım genşler !

Zeytin

Bir Türk kahvaltı sofrasında zeytin olmadan olur mu ? olmaz.O zeytini masada görcem ben..Siyah ve buruşuk olanı tam kahvaltılık.Yeşik olanı daha çok severim gerçims.Bir de limon sıktın mı ohhh.Buradan da 2 zeytin alayım abi ben.

Peynir

Şimdiki nesil peynirin ekmeğe sürüleninden yiyor.Ay haspalarım! Peynir dediğin kalıp gibi olur.Dilimlersin bunu saplarsın çatalı.O neymiş la ekmeğe peynir sürmek filan..Cık cık senin genlerinde yok öyle yumuşak hareketlerçocoğom.

Reçel

Reçelsiz de kahvaltı sofrası olmasın.Yapmayın öyle şeyler.Reçeli küçük bir kaseye koyamıyor musun ? kendini böyle bir lezzetten mahrum bırakma ey insanoğlu! Vişneli favorim he,bir de el yapımı olursa oo yeah ! <3

Çokokrem

Marka vermeyeceğdim amma velakin ki şimdiki genşler nutella denen icat'a sarmış.Bre zalımın çocukları çokokrem size ne etti he ? Nutella'nın adamları özel seçilmiş fındık ararken,kahvaltılarınıza çokokrem koşmadı mı hee ?Nutella'yı ben de severim ama milliyetçi damarım tuttu bir kere hıh size !

Domates / Salatalık

Bu ikisini ayrı yazmaya gönül el vermiyor.Bunlar dip dibe olacak.Ayrı tabaklarda, hasretlik çektirmeyin bu çiftimize.Olmaz öyle şey.

Bal

5 kavanoz bal sadece 20.000 xper !!!!! Reçel alternatifidir.Reçel varken ben balın yüzüne bakmam.Kusura bakma Arı Maya :'( Ama tabii ki ben yine ne yaptım? Türk toplumunu ele aldım,kendimi değil.

Tereyağ

Köy tereyağı olacak o miss..Bak ama kalbe,damara zararı varmış bunun.Ye ama az ye çocoğom.Tabii mahrum bırakamam seni bu lezzetten ama ne bileyim sağlıklı bir tarafı yok bunun.Şabanın(Rahmetli Kemal Sunal'a Allahtan Rahmet Diliyorum) zuladan nasiplenmek istedim bir an ! Ulan güdük insan bizede ayırmaz mı heee ? :'(

Hepinizin yöresel lezzetlerinizi bilemeyeceğim için genel bir skalaya uyarlayıp yazdım.Canınız çektiyse affola bu kardeşiniz de acıktı valla yazarken :)


0|0
52|55

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 55

Kızlar Ne Diyor 52

Yükleniyor...