Schengen vizesi nasıl alınır?

Seneye Almanya'ya gitmek istiyorum, orada teyzemler var 2 haftalık bir tatil ama vize için bir acentaya başvursam mı yoksa kendi başıma mı halletsem? Bilgisi olanlar buraya yazabilir mi?

1|2
9|39

En İyi Erkek Görüşü

• Bende cok istiyorum dogdugum yerleri gormek aklim basindayken birde.. oraya dair hatirladigim hersey cok flu.. teyzem var orda kalabilirim.. hasta bir halam var onu gorurum, nasip.. misafirsen vizede cok sorun cikmaz aceleniz yoksa aracilara para kaptirmayin derim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• dur saçma sapan fikirler gelmeden şuraya doğrusunu bırakayım
    acentalar para tuzağından başka bişey değil
    ki çıkacak garantisi de vermezler
    kendin hallet
    internette vize için gereken belgeler listesi vardır
    onu bul ve o sırayı takip et
    uçak biletini elbette vizeye başvurmadan alacaksın
    vize başvurusu senden
    bu kız nasıl gidecek
    gittiğinde orada nerede kalacak
    orada kalacak parası var mı
    benim ülkemde sığınmayacak
    kesin kendi ülkesine dönecek dimi'nin cevaplarını ister
    teyzenler zaten davetiye yollamasın
    artık davetle vize zorlaştı
    para, uçak bileti, kalacak yer, kesin ülkene döneceğini gösteren belge (öğrenci belgen gibi) olursa vize çıkmaması için neden yok
    artı uçak biletini kafadan 2 ay sonrasi için al
    vize hakkında çalışmalara hemen başka
    şıp diye vize çıkmıyor
    zor ve yorucu bir süreç

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Almak zor, almasan olmaz.

0|0
    0|0
  • statün önemli

0|0
    0|0
  • öncelikle daha önce yurt dışına çıkmadıysan almanyadaki akrabaglarının sana davetiye göndermesi lazım. Sen o davetiye ile alman konsolosluğuna gidip şu şu tarihler için vize istiyorum diyeceksin. Zaten tüm vizeler schengen dir yani özel bişey demene gerek yok

0|0
    0|0
  • öğrenci vizesi almak çok zor bende bu yıl sonu gidiyorum almanya'ya bir adam buldum 150tlye herşeyi kendisi hallediyor karşıdan davetiye gelicek vize işlerini o yapıcak.

0|0
    0|0
  • Acentaya başvur

0|0
    0|0
  • Vize çok güzel bence

0|0
    0|0
  • gideceksin vizeni alacaksın çok fazla zeka veya işgücü gerektiren bir şey değil

0|0
    0|0
  • Yaş kaç ki

0|0
    0|0
  • Banada alsana

0|0
    0|0
  • alman konsolosluğunu bır zıyaret et web ten orda sana yol gosterırler

0|0
    0|0
  • Hangi ülkenin Schengen vizesini alacaksın?

0|0
    0|0
  • Biraz sabret belki vize kalkabilir. almanyanin neresindeler? Ben almanyadayim

0|0
    0|0
  • schengen vizesi ülke girişinde para karşılığında alınıyor diye biliyorum almanyanın schengen vizesi var mı bilmiyorum aslında :D yunan adası samosa gitmiştim 2 günlük vize için 45 euro mu ne vermiştim yaz basında :D

0|0
    1|0
  • Öğrenci misin eğer öğrenci ise teyzen Ler sana bir davetiye gönderiyor fotoğraf öğrenci belgesi vs evraklarını acenteye ver onlar alıyorlar

0|0
    0|0
  • Başvur acentaya halletsinler. Kafa yorma gerçi turist vizesi rahat alınıyo.

0|0
    0|0
  • konsolosluktan hallet ne acentası

0|0
    0|0
  • almanyadan davetiye gelmesi gerekir.
    sonrasında istenilen evrakları tamamlayıp çankayada ıdata diye bir şirket var oraya başvuruyorsun sonrasında onaylanırsa kargoyla adresine gönderiyolar pasoportu konsoloslukla uğraşmıyorsun.

0|0
    0|0
  • Acente yapıyor bu isleri

0|0
    0|0
  • öğrenci olman gerekiyor.
    vize olmaması gerekiyor. Avrupa ülkeleri bile bazı avrupa ülkelerine gidilmesi için bu vizeyi vermiyor. Türkiye veriyor mu bilmiyorum.
    ama Avrupa ülkelerinin çoğu veriyor. Romanya hariç diye hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • Ben verıyorum

0|0
    0|0
  • turisste alırsın verırler

0|0
    0|0
  • Vize icin gerekli evraklar zaten belli onlari tamamlayip basvuruyosun bu kadar

0|0
    0|0
  • Vaktin varsa kendin hallet, turist vizesi rahat alınıyor.

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0
  • bu vizeyi sadece iş adamalrı alablr

0|0
    0|0
    • 2ay

Eh be arkadaş ne salladın ya :)))) schengen avrupa ülkelerine özel bir vizedir. Avrupaya gidecek herkese bu vize verilir :)) yok iş adamı yok bilmem ne istemez. Schengen demek avrupa içi vizesiz dolaşım demek. Yani zaten bir avrupa ülkesinden veze alabildiysen tüm avrupa birliği kriterlerine uygunsun demektir. bu vizenin adı schengendir.

• 2ay

Önemli değil. zaten işte yanlış bilgilendirmelerden dolayı böyle oluyoruz

• 2ay

@Beyazzenci35 tekrar tskler

• Googleye yazsan cikar

0|0
    0|0
  • vize başvurusu yapılarak. s

0|0
    0|0
  • Acenta ile daha garanti

0|0
    0|0
  • İlk kez alacağın için acenta ile çözebilirsin. Kendin çok zor alırsın.

0|0
    0|0
  • turistik vize ile işin çözülür.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 8

• Zaten aracı kurumlara gitmek zorundasın. Almanya'ya Schengen almak için İDATA'ya başvurman gerek. Teyzenler sana davet mektubu yollayabilirlerse öğrenci belgesi ve bir kaç belge daha ile gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Acenta kullanmanı tavsiye etmiyorum. Para yemekten başka yaptıkları bir şey yok. Ben kullanmıştım çok pişman oldum hiç yardımcı olmadılar. Uçak biletini rezervasyon yaptır. Rezervasyon yaptırdığına dair belge götür.

0|0
    0|0
  • teyzenin davetiye yollarsa daha kolay alirsin vizeyi. ögrenci oldugun icin 10 gün icinde hal olur. isini garantiye al vize eline gectikten sonra al bileti

0|0
    0|0
  • Vsf global 4 gunde vize elinde.

0|0
    0|0
  • teyzenler istek yapsınlar

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Onlar sana davet gondericekler