Sevmediğiniz Bir İnsanla Yaşayabilir Misiniz?

"Sevmediğim birinin yanında kalamazdım sanırım ben. Hele birde O'nunla evli olmak! İki yüzlü olmak zor zanaat. O'nunla aynı evi paylaşacaksın, O'nunla sevişeceksin ama onu sevmeyeceksin.

En kötüsü de O'nun başka biriyle mutlu olma ihtimaline engel olacaksın. Bıraksan belki başka biri O'nu gerçekten sevecek!

Birinin mutlu olma ihtimalini kendi kaygıların yahut çıkarların nedeniyle o'nun elinden almış olmak senide mutlu etmeyecek!"

Bir blog da okudum ve yakın geçmişte yaşadığım bir olay. Evli değildim ama yıllarımı verdiğim bir ilişkiydi. Ben yapamadım, yanında kalamadım. Peki ya siz? Kalır mıydınız?

Güncellemeler:
Önce seviyorsunuz ama sonra sevginiz azalıyor veya bitiyor.. Böyle durumlardan bahsetmiştim aslında..

0|0
18|8

En İyi Kız Görüşü

• Hersey öyle kolay olmuyor bazen. Sevmıyorsun ama arada saygı olduktan ve taraflar bırbırıne tahammül ettıgı sürece bır arada yasayabılırsın.

Hemen sevmıyorum bosanalım yenı bır aska yelken atayım falan.. Bunlar cıdden cok zor o yüzden evlenmeden önce ya 100 kere düsünecegım ya da hıc evlılıge falan bulasmayacagım.

2|1
    0|0
    • Üniversite yıllarımda 3 yıllık ilişkimin son 6 ayını bunları yaşayarak geçirdim. O'na da söylediğim halde kendisi hazır değil diye saygimdan arkamı dönüp çıkamadım. Bu durumu O'na ilk günden dile getirdim yine de ayrilmamiz 6 ay sürdü.. Evlilik çok daha zor!

• Evet aynen. Kadınla adam 10 sene evlı mesela. Sen her evlı cıftın mutlu oldugunu mu düsünüyorsun? Ama ıste hemen ask bıttı sevgı bıttı bosanalım falan dıye kımse demıyor. Bır sekılde katlanıp tahammül edıyorlar.

• Evlilikten korkuyor insan!

Kızlar Ne Diyor 17

• Bence sevginin bittiği açıklanmalı ve iki tarafta yeni hayatlara başlamalı. Yoksa ikisi içinde çok zor

Adam sanır ki kadın onun sevgisinin azaldığını farketmez. Oysa öyle bir hisseder ki kadınlar. Vakit kazanmak bu durumun üstünden gelmek için anlamamış gibi davranırlar sadece ( anlamayanlar azdır)

En acıtmayacak bir şekilde söylemek lazım

0|1
    0|0
  • tabiikide olamazdı.ama çok aşık olarak evlenip daha sonra saygı yerini almışsa devam ederdim tabii.ama bastan sevmiş olmam lazım

0|1
    0|0
  • Kişiden kişiye göre değişir bu durumlar. Bazıları ilk başlarda sevmeyip sonradan aşık olabiliyorlar zamana bırakıp. Kimileri de yapamıyor ne yapsan sevemiyor. Kişilik meselesi.

0|0
    0|0
  • Sanırım hayır.

Sevmediğim birine katlanmam güç.

0|0
    1|0
  • işte bu yüzden çok fazla sevmediğim ya da aşık olmadığım kimseyle ilişkim olamaz.

0|1
    0|0
  • sevmedigim birine asla katlanamam

0|0
    1|0
  • Sevgin neden azaldı?

0|0
    0|0
    • zaman geçtikce insanlar birbirlerini daha iyi tanıyorlar ve ilk başta göze çarpmayan şeyler ilerde dayanılmaz olabiliyor! Ilk etapta kıskançlığı güzel gelirken ilerde nefes alamaz hale getirebiliyor mesela!

• deme ya :( kıskançlık nefes aldırmıyor mu diyosun dostum. Biraz daha anlatır mısın?

• Anladım.Umarım yeterli güveni vermişsindir ve kıskanclık onun hatasıdır.

• yalşamamak için elimden geleni yaparuım

0|0
    0|0
  • tek kelimeyle HAYIR

0|0
    0|0
  • yaşayamam

0|0
    0|0
  • sevmeden sevişilmez !

0|0
    1|0
  • Öldürür müyüm? Kesinlikle hayır. Ama işkencelerime maruz kalabilir.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum sevgin azaldıktan sonra çocuğum varsa eğer dövse bile ayrılmam.

0|0
    0|0
  • yaşayamam

0|0
    0|0
  • zor bir soru ... iyice düşünmek lazım

0|0
    1|0
  • en doğrusunu yapmışsın helal sana herkes yapamıyor bunu

0|1
    0|0
  • Sevmediğim bir insanı mutlu edemem, dolayısıyla ben de mutlu olamam. O zaman ne gerek var buna? İki taraf da mutlu olabileceği kişileri bulabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Zamanla sevebilirim belki

0|0
    0|0
  • bence sen öl yafffff

0|1
    0|0
  • çıktığın kız ne kadar güzel olursa olsun ama başkasına aşıksan yürümüyo benimde başıma geldi

0|1
    0|0
  • Yaşayamam..

0|0
    0|0
  • yaşanmaz...

0|0
    0|0
  • ASLA YAPAMAM.

0|0
    0|0
  • sevgilimden ayrılasım geldi :(