Spor yapmak istiyorummm

ben spor yapmak istiyorum ama hep çekiniyorum. öncelikle vaktim ve spor salonuna harcıyacak param yok. benim istediğim günde yarım saat yürüyüşümü koşumu yapmak. ama apartmanlar arasında koşturmak da garip oluyor. yakınımda park var ama sabah badi badi yürüyen yaşlılardan başka kimse yok. spor salonuna gittiğimden en az 2 saat vaktim gidiyor. bu kadar zamanda harcamak istemiyorum.

evde ya da başka bir yerde ben nasıl spor yapabilirim?

ve bu dışarıda koşma işini çok mu abartıyorum?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• evde bu linkteki gibi antremanlar yapabilirsin. ben 2 sene önce bu şekilde 4 ayda 18 kilo vermiştim ama beslenmeme aşırı derecede dikkat ediyorum.

link

zamanla antreman sürelerini arttırabilirsin.

yani ilk başlarda bu linkteki kadın gibi 15dk yaparsın.

1 hafta sonra 20dk yapmaya başlarsın

1 hafta sonra 25dk felan öyle öle ilerletirsin.

1|0
    0|1
    • çok teşekkür ederim aradığım şey buydu :)

bunu her gün mü yapmam gerek?

spor yapma amacım hareketsizlik ama daha sıkı bir vücut harika olur tabi.

çok fazla kilom yok. ama bel bölgem vücuduma göre kalın birazcık.

5 kilo falan versem çok mutlu olacam.

• çok zor geldi bana hareketler.

nefes nefese kaldım

• o videodaki yapabileceğin en basit haraketleri belirle ve kendine 10dk lık bir program yap.

onu uygula zamanla programını zorlaştır.

Erkekler Ne Diyor 13

• Öncelikle senin spor yapmaktaki amacın nedir bunu belirlemelisin. Kilo vermek, sağlıklı yaşamak, güzel bir vücuda sahip olmak, kas yapmak vb... Şunu belirtmeliyim ki hangi sebep ile yaparsan yap en az 1 saat spor yapmalı, dengeli beslenme ve uyku düzenine dikkat etmelisin.

Örnek verecek olursam;

- Sağlıklı bir yaşam için günlük en az 30 dk lık bir koşu + bazı fitness hareketleri yapabilirsin.

- Kilo vermek için, düzenli beslenip düzgün bir spor salonunda kardiyo çalışabilirsin.

- Güzel, sağlam ve diri bir vücut istiyor isen; kesinlikle bir spor salonuna gidip bu işi iyi bilen bir hocadan destek alarak body veya fitness yapabilirsin.

Spor yapacaksan vaktin mutlaka olmalı, yoksa yaptığın sporun sana hiç bir faydası olmayacaktır. Sadece kendini kandırmış olacaksın. Ben bildiklerimi elimden geldiği kadar aktarmaya çalıştım. En güzeli aylık 75-80 TL gibi bir ücret ödeyip spor salonuna yazılman. Ayrıca kendinde belirttiğin gibi günlük ortalama 2 saat vakit ayırmalısın. Bu işi bir uzman ile yapman daha faydalı olacaktır. Hatta bazı spor merkezleri içerisinde yüzme havuzu, fitness salonu ve buhar odaları gibi imkanlar sunuyor. Böyle yerlerin bazılarına yıllık 350 -400 TL gibi rakamlar ile gidebiliyorsun. Bunu da aylık hesaba döktüğünde gayet uygun bir rakam gibi...

1|0
    0|0
    • dediğine göre fiyatlar gayet uygun. gidip bakıcam bir kaç yere. daha önce üniversitenin spor salonuna gidiyordum. çok da bir artısı yoktu. nerdeyse herkes için aynı planı elimize tutuşturup veriyorlardı. amacım kas falan yapmak değil. spor salonuna gitmenin benim için ne artısı olur?

soruyu sorarken ki amacım sağlıklı yaşam için basit bir koşu yürüyüştü ama ben kendi vücudumu da sevmiyorum. bel çevrem ince değil. boyum 168 kilom 56. 50-51 kilo benim için çok ideal olur.

• yukarıda nicomedia bir link paylaşmış kardio hareketleri var. ama inanılmaz zorlandım. sanırım önce basit bir şeylerle başlamam gerek. yoksa zaten yukarıdakilerin tamamını yapmam imkansız.

• Belirttiğim gibi; beslenme düzenin, boy-kilo orantın gibi şeylerden dolayı sana en iyi destek verecek olan bir hocadır. Ondan yardım alman daha iyi olur.

• imkanın olmadan da spor yapa bilirsin.sadece bir eşofman takım al bir de koşu yapmaya uygun bir spor ayakkabı okadar.sonra çık dışarıya.ilk etapta hızlı yürüyüş zamanla koşuya çevir sonra eve döndüğünde mekik ile destekle yeter de artar bile.en fazla 1-1,5 saat.sürmez bile. en fazla 1 saat yeter.

1|0
    0|0
  • sen başlı başına bahaneler üretiyorsun spor salonuna gitme apartmanlar arasında koşturma tamam ama park var işte ne yapacan yaşlıları sana bişey dediklerimi var git orda yap sporunu sabah

1|0
    0|0
  • Evde spor yapabilirsin tabii ki! Koşu bandı kondisyon bisikletleri pilates vs. bir sürü imkanın var..

Linklere bir göz at

spormagazam.com/p/7482/4l%C3%BC-pilates-set

spormagazam.com/c/252/eleptik-orbitrac

spormagazam.com/c/247/ko%C5%9Fu-band%C4%B1

1|0
    0|0
  • Çık, abazan ve şaşkın bakışlara aldırmadan,

yürüyüşünü, koşunu yap, başkalarına takılma sen.

1|0
    0|0
    • demesi kolay yapması zor :)

• Erkek arkadaşın varsa, birlikte spor yapın. :)

Yoksa da, kendine güvenin olsun yeterli.

• sadece kosmakla olmuyor düzenli kardiolarını yapman gerekır evde internetten kardio tekniklerini ögrenebılırsın

1|0
    0|0
  • spor yapmak istiyorsan çekinme olayını unutacaksın.. Teyzelerin senle bir işi olmaz ki en fazla maşşallah derler :D koşudan sonra bir kenarda hareketlerini tekrarlayıp eve dönersin.

ben böyle yapıyorum ama gece saatinde çıktığımdan kimse olmuyor, sana uymaz

0|0
    0|0
    • gece çıksam tam zırdeli der teyzeler :)

parkta koşma işimden vazgeçtim sadece 30 dk yürüyüş yaparım

sonra evde freeletics çalışıcam. tabi yapabilirsem 2 gündür deniyorum ama çok zorluyor beni. ama benim için en uygunu spora ayıracak çok vaktim yok. günde 10 dk yeter bana.

• hangisi daha çok zorlar 10 dakika depar mı, hafif tempo koşu mu, hızlı yürüyüş mü

Mesela hiç spor yapmamış biri düz şınav çekemez, dizlerini yere koyarak yapar onu da yapamazsa ayakta dururken kollarını duvara dayar...

süre az tamam ama yaptığın hareketlerin başlangıç için olan versiyonlarını yap şimdilik

• dediğim şey çok ağır çoğu kişi yapmıyor. normalde günde 60 dk pılates yapan biriyim ama kalp ritmini arttıran her hangi bir spor yapmadım. düz şınav falan çekebiliyorum :) çok da başlangıç değilim.

ben çok vaktim olmadığı için yoğun kısa sürecek bir şey deniyorum. ama süre kısa olsa da yapması zorladı.

• spor salonuna vaktin yoksa sana tavsiyem çık dışarı parkta hafif tempo koş...1 saat koşarsan rahat bir kilo veriyorsun..

0|0
    0|0
  • bende camiye gitme konusunda aynı bahaneyi kullanıyorum hep yaşlılar var.ama hata yapıyorum

0|0
    0|0
    • valla bıktık ya :D

her yerdeler adamlarda vakit bol. gezip gezip duruyolar.

bize kır dizini otur derler kendileri fellik fellik gezip tozuyolar.

onların bakışları yok mu? allahım off of

gelde onlarla koş

• neyse artık mini şort giymiyim zaten kışında kar üzerinde zor oluyordu.

sen niye camiye gitmek istemiyorsun?

hacılar sana mı değdiriyor :D

• sen mini şortla mı koşuyordun kız:) ben sana park kapatırım sen desene onu baştan:) hacılar değdirmiyor da sanki giriş için 60 olmak gerekiyor gibi.şimdi takılayım 60 olunca gelsem yeter gibi geliyor

• sen anlaşıldı arkadaş arıyorsun gitmek için bence tek takıl yaptıkça anlarsın ne demek istediğimi ;)

0|0
    0|0
  • çok abartıyosun psilolkla bir görüş

0|0
    0|0
    • gündelik hayatta bazı şeylerden çekinmem gayet doğal.

not: psikoloji okuyorum :)

• bizim burada neneler dedeler var bir ben varım içlerinde :D yapacak birşey yok

0|0
    0|0
  • KOşma işini abartıyorsun, koş ne olacak. Parklarda her yerde spor aletler var artık bir çok şehirde, sizin parkta da varsa onları kullanabilirsin.

1|0
    0|0
    • onlar çok yaşlı işi ya. demek istediğim çok basit şeyler. ben 22 yaşındayım yanımda 60 yaşında teyze olunca kendimi kötü hissediyorum.

• Zor senin işin, unutma sende bir gün 60 yaşında olacaksın ve gençler seni beğenmeyecek. O günkü duygularını bilmek isterdim. Sporun yaşla alakası yok, her yaştan kişi yanyana spor yapabilir, önemli olan spor yapmayı istemektir. Sen spor dışında arayışlar içindesin galiba.

• hayır yapmak istediğim şey gerçekten spor yapmak.

sürekli masa başındayım günün çok hareketsiz geçiyor. spor yapma zorundayım.

ayrıca gerçekten de spor yapmaktan keyif alırım.

ama insanların bakışlarından rahatsız oluyorum.

özelikle yaşılılar imalı imalı bakıyor. adamlar zaten sohbet etmeye geliyor. ona buna yorum hep.

bizim buradaki insanların kültürü tek sorun aslında yaşlılıkla da alakası yok.

insanların işlerine burunlarını sokuyorlar.

parka gittiğimde 60 yaş altı bir ben oluyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanlar seni neden ilgilendiriyor ki boşver sen kendine bak ve sporunu yap hem yaşlı insanların olması kimliği belirsiz erkeklerin olmasından iyidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...