Mezheplere gerek olmadığını düşünüyorum. .

Bugün islam ici bütün kutuplasmaların,nihayetinde dogan catismaların sebebidir mezhepler.islam dünyasını bölmek isteyen güçlerin üzerinde en çok oynadığı oyun alanıdır mezhepler.cahil halkın kandırılmasına önayaktır mezhepler...

Yol düz ve bir iken yolu catallamak nedendir.

Kiyamet günü siz mezhebe göremi yoksa amellerinize göremi yargılayacaklar ? Ne düsünüyorsunuz ?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Ben bunu hep eleştirmişimdir,sadece mezhepler için değil, cemaatler için de aynı şeyleri düşünüyorum. İslam yolu birdir. Amel defteri Hanefiye şurdan, Şiilere şurdan verilecek diye bir kaide yok. Allah katında iman ve onun gereklerini yerine getirme var. Cemaat konusuna baktığımızda da : İnsanlar eğer sohbet-Kuran okuma vs istiyorlarsa bu Diyanet kontrolünde olmalı,bir metod içerisinde halkımıza dini bilgiler verilmeli,Kuran ziyafetleri düzenlenmeli. Cemaatler siyasi kutuplaşmalara neden olduğundan aktif olmamalı. Hatta hiç olmamalı!

2|3
    0|0
    • Kesinlikle katıliyorum.

Bu zihniyetler oldukca yüzümüz gülmeyecek.

• Çok doğru örnek vericek olursak abdesti bozan şeylere bakın kimi mezhepte bozmazken kiminde bozuyormuş ne kadar saçma değil mi hepside müslüman değil mi ?Sorucak olsak büyük mezheplerin hepsi de uygundur diyolar ama neden farklı abdest alırken hanefi namaz kılarken şafii gibi garip geliyor bana daha çok araştırılmalı

• Evet araştırmalı ama şöyle de bir durum var:Mezhepler imanın şartlarında bir ama sadece İslamın uygulanışında farklılıklar sergiliyor,bu da ayrışmaya sebep oluyor.

Kızlar Ne Diyor 3

• en komiği de dinlerini mezheplere bölerek tamamen alakasızlaştıran kişiler, meal dahi okumayı yanlış bulup, okuduğunda kafana göre yorumluyorsun diyorlar..

0|2
    0|0
  • bende gerek olmadıgını dusunuyorum sonucta hepımız islamiyet dınını dınımız olarak kabul edıyoruz.

0|1
    0|0
  • Çok güzel aciklamissin bende öyle dusunuyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Dinlere gerek olmadığını düşünüyorum. Milliyetlere gerek olmadığını düşünüyorum. İnsanlara gerek olmadığını düşünüyorum.

1|1
    2|0
  • peygamberden 300 sene sonra çıkmış mevzular..

0|2
    0|0
  • Özellikle islamiyete değinmek istiyorum kuranı kerim Allah tarafından gönderilmiş oldunuğunu kabul ediyorlar fakat dediğiniz gibi sadece mealiyle kendimiz okuyup yorumlayabilmemize karşılar

birçok hadis kitabı vb. + birçok yorumcu var. günümüzde kişi kendine bile güvenemezken neden yaratıcının kitabı varken daha sonra insanlar tarafından yazılmış kitabları okusunlarki doğruluk payı nedir ?

0|1
    0|0
    • Toplumun uyanmaması icin böyle söylüyorlar.

Meal okunmazmıs. Bunu söyleyenler hak huzurunda nasıl hesap verecekler merak ediyorum

• Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah'ın �yetlerini inkar eden topluluğun hali ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

• Kuranı kerim son kitap ayrıca değiştirilemez hükmü verilmiş yani güven %100 olmalı bu durumda başka kitap aramak neden hadis kitaplarına inanmayıp uymayınca aaa sen nasıl müslümansın diyolar böyle birşey mümkün mü Kuran da hiç bir hadis kitabından bahsedilmiyor şu şu kitaplarada inanın veya şu şu insanlara kesinlikle inanın onlar yalan söylemez gibi

• Ya zaten Kur an i Kerim de Allah mezhepler olsun dememiştir.

İsteseydi kitabında yazardı yoksa haşa Allah düşünemedi derlerdi!

0|1
    0|0
  • zaten o mezhep denilen şeyleri icad edenleri...neyse...

0|1
    0|0
  • baya güzel bir soru sormuşssun cevap veremedim

0|1
    0|0
  • Cok güzel aciklamıssın.hic gerek yok.

0|1
    0|0
Yükleniyor...