Kapat

Padişah olmak için ailenizden herhangi birini öldürür müydünüz?

Tarihimiz de herkes biliyordur ki taht için kardeş katli onaylanmıştır. Bunun yanı sıra babasını öldüren mi ararsın, Çocuklarını boğduran mı ararsın, Taht için bütün akrabalarını katleden mi ararsın. Kısacası o dönemde tahta çıkmak için başvurulan her yol mübahmış. Siz olsaydınız öldürtür müydünüz? (Gerçekten o tarihte yaşadığınızı ve o şartları göz önünde bulundurmanızı istiyorum)

• Evet. Öldürtürdüm.
    A seç
  • Hayır. Öldürtmezdim.
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Emin olmamakla beraber ben öldürtürdüm. Şimdi ki şartlarda canımı bile veririm fakat o dönemde ya öleceksin ya da öldürteceksin ölmeyi değil öldürmeyi seçerdim.

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• o söylediğin yollar tahta çıkmak için değil devletin bekası için mübahmış ayrıca amaç tahta çıkmak değil kardeşler arasında kavga çıkmasın ve ülke dağılmasın...

0|0
    0|0
    • Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.

Devletin bekası için olması canından birine kıydığın gerçeğini değiştirmiyor, Ayrıca bir süre sonra gözlerini taht sevdası bürüyordur eminim. Kardeş katlinin onaylanması devletin istikbali için olabilir tamam ama kardeşlerin birbirini öldürmesi benim gözümde taht sevdasından ileri geliyor

• Herhalde bir padişah gibi düşünmeye çalışırdım yani devletin çıkarı doğrultusunda karar verirdim

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 8

• öldürülme ihtimalime karşılık evet öldürürdüm.

0|0
    0|0
  • alayını keserdim asdfsadfads :D sormadın kobul ediyorum ben canımı vermeye hazırım ne öldürmesi..

0|0
    0|0
  • Günümüzde farklı mı? Koltuk için ne kavgalar, entrikalar, yalan dolanlar olmuyor mu? Ben karakterim gereği yapamam. Kardeşim, akrabam daha da yükselsin diye en büyük destekçisi ben olurum.

0|0
    0|0
  • Yaşamak için öldürmek zorundasın ...

0|0
    0|0
  • Kardeş katline karşıyım ancak,o zamanlar farklıymış,yani sen onu öldürtmessen o seni öldürtebilir.Ayrıca devletler hep kardeşlerin taht sevdası yüzünden dağıldı o zamanlar,kısacası yapmak gerekiyormuş çünkü başka yolu yok.

0|0
    0|0
  • Hayır. Öldürtmezdim.

0|0
    0|0
  • ahanda mevzuya bak, çıksın kardeş katilleri.. o dönem öldürmeyi gerektiriyormuş

0|0
    0|0
  • Ben ölmeyi seçerdim en azından kardeş katili olarak bitirmezdim hayatımı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• büyük ihtimalle o dönemde olsam onlar da normal geleceği için öldürtürdüm.

0|0
    0|0
  • Öldürmezdim galiba

0|0
    0|0
  • Öldürtürdüm. Hatta kendi ellerimle öldürürdüm.

0|0
    0|0
  • O zamanın şartlarına göz önünde bulundurursam; binlerce insandan sorumluyum. Halkımı korumak adına ne yazık ki böyle bir şey yapabilirim. Ama şu zamanki ben buna her zaman karşıdır.

0|0
    0|0
  • Hayır. Öldürtmezdim.

0|0
    0|0
  • sarayı terkederdim :D

0|0
    0|0
  • saraydan tüyerdim :):)

0|0
    0|0
  • hayır öldürtmem