Kapat

Sahi neler oluyor bana,sana, ona, bize, bizlere ve benliğimize?

link

Az önce bir üyenin sorduğu soruyu yanıtlarken verdiğim aynı yanıttan yola çıkarak bir soru sorayım dedim..

Ben hiç bir Aslanın her önüne gelene tecavüz ettiğine dair bir belgesel izlemedim.

Hatta av yemeğini yedikten sonra uykuya dalan Aslanın kendi öz yavrularına tecavüz ettiğini hiç işitmedim.

Veya her hangi bir Sibirya Kaplanının sırf, arkadaşlık teklifini kabul etmedi diye dişi bir Kaplanı ormanın ortasında öldürdüğünü görmedim, duymadım..

Bir Leoparın, çiftleştiği eşi ile ayrıldıktan sonra onu ve kendi öz yavrularını katlettiğini de işitmedim.

Bir Nil Timsahının, yavrularını başka bir erkek Timsahla aşk yaşamak için parçaladığını izlemedim.

Bir Boğa Yılanının , dişi arkadaşına tevacüz edip bunu çevreye anlatma şantajı ile o dişi Boğa Yılanının hayatını zehire çevirdiğine tanık olmadım.

Nat Geo 'da böyle haberlere rast gelmedik biz.

Öte yandan kafamı çevirip medeniyet denilen şeye baktığımda bilhassa Türkiye de bu hadiselerin neredeyse her gün yaşandığını görüyorum.

Özetle, biz lanet insanlar ile değerli hayvanlar arasında Everest dağı kadar bir fark var.

Bilmem anlatabildim mi?

Şimdi soruyorum;

Sahi neler oluyor bana,sana,ona,bize,bizlere ve benliğimize?

Nedir sizce bu olayların çözüm yolu?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• İçgüdü önemli hadise. Kullanmayı bırakalı, robotlaşalı aklımızın yerini de başka uzuvlarımız almış.

Bu kadar cinsellik cinsellik cinsellik lafları arasında nasıl kendimizi doğrultup iki dakikalık zevkin esiri olmaktan kurtulucaz bilmiyorum. İnan kusucam artık; bıktım bu memleketin erkeklerinin hallerinden tavırlarından. Ölen, öldürülen kadınlardan. Kendini sevmediği için etrafa saldıran haysiyetsiz insanlardan.

1|1
    0|0
    • Annemle her akşam yemeği sırasında haberleri izliyoruz ve annemin çoğu zaman gözleri yaşlı halde bu olaylara baktığını gördüm. Dediği ise şu;

"Çıldırmış bu millet anam ! "

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• en vahşi, zararlı canlı insandır aslında

hayvanlar bir düzen içinde yaşar insanların bir sistemi düzeni yoktur

sırf bu yüzden kurallar kanunlar yasalar ve bunu uygulayanlar vardır

ona rağmen bu kadar canilik, rezillik yaşanır

bir de olmasa daha beter olur o kesin

0|1
    0|0
  • ilim kendin bilmektir..insan Allahın bir nefesi olduğunu bilmiyor ne şerefli olduğunu da..bu benim fikrim.

0|1
    0|0
  • Guzel soru cok begendim

1|1
    1|1
  • . Bunlar en adam olmuş zamanlarımız geçmişimiz daha rezil

0|1
    0|0
  • Hayvanlardan öğreneceğim o kadar çok şey var ki.. Hem kendi türümüze hem de hayvanları zarar veriyoruz. Soyumuz tükenmeden doğa bizden kurtulamayacak.

0|1
    0|0
  • Herşeyin başı sağlık

2|0
    0|0
  • aslanın kendinden olmayan yavruları öldürdüğünü, şempanzelerin rakip sürüdekilerle ölümüne dövüştüğünü falan öğren de sonra konuş

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Düşünüyoruz hacı tek sıkıntı bu.

0|1
    0|0
Yükleniyor...