Asosyallikten ölür müyüm ne dersiniz ?

Yarıyıl tatilindeyim evdeyim hiç dışarı çıkmak istemiyorum aynı film repliğinde de olduğu gibi dışarıda ilgimi çeken hiç bir şey yok.Sabah kalkıyorum kahvaltı internet sonra yemek sonra tekrar internet en son uyku.Bir şey yapmalı ama ne ?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• asosyallik sosyal bağlantıların az olması ya da evde geçen ölü zamanın çok olması değildir. hani majör depresyon için deriz ya , bu bir hastalıktır, normal bir kederlenme hali depresyon değildir. bunda da benzer bağlantı yapılabilir. asosyallik de klinik bir antitedir.

senin durumun klinik değildir ; tembelsindir, çıkmıyorsundur. hepsi bu :)

1|0
    0|0
    • inanmıyorum bu çok etkileyiciydi işte :D nasıl ya :D

• etkileyici bulmana çok sevindim :)

bir laf-ı edeb� daha sıkıştırayım araya :

gerçek , aslında -en azından bu konuda- çok basit . zaten sıkıcı olan da bu :)

yani gerçeğin bu kadar hıslı anlaşılabilir ve mecburen -cebren ve hilesiz- kabul edilebilir olması

• anlamaya çalışıyorum gece gece anladığım da pek söylenemez ama güzel sözler söylediğini düşünüyorum :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir hobi edin. Onunla ilgilen mesela fotograf cekmek ilgini cekiyorsa yazil bir fotograf kursuna. Kendini gelistirebilecegin yeni insanlar taniyabilecegin kurslara yazilabilirsin. Ya da ne bileyim belki bir yabanci dil kursuna yazilabilirsin ama ingilizce demiyorum baska bir dil hem fazladan bir yabanci dilin olur hem de ilerde cok isine yarar.

1|0
    0|0
    • evet gayet mantıklı ve makul aslında denemedim değil ama hep bir engel çıktı işte bir kez daha deneyeceğim teşekkürler :)

• Türkiyemizde sosyal alanlar , imkanlar , eğitim , çevre yeteri kadar sağlıklı ve yeterli olmadığından evet bizleri dışarı çeken herhangi bir şey olmamış oluyor dolayısıyla da dışarı çıkmak istemiyoruz ya da zorunlulukmuş gibi dışarı çıkıyoruz yani dışarı hele bir çıkta nereye gidip ne yaparsan yap diyor insan kendi kendine . İşte kısaca dışarıda ya da bir yerlerde herkes için gidilecek görülecek konuşulacak bizler için anlamlı olan konuların , yerlerin , kişilerin olması gerekiyor .

1|0
    0|0
    • ilk defa bir soruma bu kadar değer verildi ve bu kadar harika tespitler yapıldı söyleyecek söz bırakmadın bravo :)

• Her zaman böyle değilsen problem yok insan düşer ara sıra öyle boşluğa.Ama her zaman böyleysen sıkıntı tabi o zaman bir şeyler yapmak lazım.Bide boyle mutlusan hiç bozma.

1|0
    0|0
    • aslında böyle ara ara oluyor ama sürekli değil ama kendimi boşlukta gibi değil de kötü hissediyorum işte tuhaf biraz

• doğru hiç açıdan düşünmemiştim hayata ara vermek ha kulağa hoş geliyor sevdim bunu :)

• Ölmezsin ya bence iyi öyle. Siktir et insanların ne dediğini.

1|0
    0|0
  • Ne biçim insanlarısınız size yaklaşınca azarlıyosunuz bize sapık muamelesi yapıyosunuz gelmeyince de böyle asosyal oluyorsunuz anlayamıyorum ki sizi

0|1
    1|0
  • tam olarak aynıyız :) ölücem yakında bıktım lan :D tatil bitsin ya sevmiyorum:)

1|0
    0|0
  • Bence tatili planla bir kaç parçaya böl ve hepsinde bir şeyler yap tatil yaptım diyesin öyle şeyler olsun :)

0|0
    0|0
  • sen tam bir asosyal moduna girmiş ömrün boyunca böyle gider zamanı degerlendir yoksa kafanı daşlara vurursun zaman yaydan çıkmış ok gibidir ne durdurulabilir ne de yönü değiştirilebilir iyi değerlendir asosyallik sana bir fayda saglamaz tam tersine zarar bile verebilir

0|0
    0|0
  • çıkıp gezmeli mesela...

0|0
    0|0
  • 5 gün oldu evden dışarı 1 adım atmadım. o yüzden ölmezsin merak etme

0|0
    0|0
    • aynen ben de 5 gün oldu ama bir olacak gibi :D

• :D tamam susuyoru o zaman :(

• sen bilirsin :)

• gelbizesana nasıl yaşadığımı gösteriyim:))))

0|0
    1|0
  • 1 yldır dedıklerını bastan sona kadar hergun yapıyorum

1|0
    0|0
    • böyle hayat çok zor ya Allah sabır versin hiç mi kötü hissetmiyosun kendini ?

• işte hayallerimiz bizi yaşatır ne mutlu sana :)

• bende tam tersını dusunuyorum hayaller oldurur ınsanı :)

Kızlar Ne Diyor 8

• ölmüşe benziyom mu kız turp gibiyim maşaallah:D sende ölmezsin

1|0
    0|0
  • Asosyallikten ölünse ilk ben ölürdüm

2|0
    0|0
  • ölmezsin belki öldü sanarlar.

1|0
    0|0
  • Bir yerden başlamalı.

1|0
    0|0
  • Ben de hic yatagimdan ayrilamiyorum. Sabah uykusu muthis bir sey.

1|0
    0|0
  • asosyallikten ölen görmedim hiç

1|0
    0|0
  • hiç mi arkadaşın yok gidin çıkın gezin eğlenin foto cekının gencliği boşa geçirmeyin

1|0
    0|0
    • vardı da hepsi işinde gücünde bu günlerde ya okullar hala devam ediyor ya da millet sınava hazırlanıyor bir kaçıyla bir şeyler yaptık ama hergün olmuyor işte .

• 2 yıldır evde oturuyom kimsem yok ben napiyim :(

1|0
    0|0
    • ayy canım ya valla böyle zor bir şeyler yapmalıyız cidden çekilmez böyle :(

• canım ben konuşurum seninle saçmalama hayat güzel aslında biz ne yapacağımızı bilmiyoruz hepsi bu :)

• abow bu bizdende kötüymüş

Yükleniyor...