Boşansam neler olur? (Hukuki bilgisi olanlar lütfen yardım edin)

Ben kocamdan beni aldattığı için boşanmak istiyorum. Aldatmasına delil olarak sadece 6 aylık konuşma ve mesajlaşma fatura dökümü var elimde. Her gün 1 saate kadar telefonla görüşülmüş. Mesajve konuşma içeriği yok elimde. Kendisi mahkemede aldattığını inkar edecektir. Ancak 3 reşit çocuğuma ve bana aldattığını itiraf etti. 3 çocuğum da üniversitede okuyor. Ben emekliyim ve emekli maaşı alıyorum. Ev benim üzerime kayıtlı ancak kocamın şirketine kredi için ipotekli. Ayrıca arabam da kocamın şirketi üzerine kayıtlı. Kocamın şirketi dışında ayrıca özel bir iş yerinden maaşı var. Bu durumda boşansak çocuklarımın eğitim masraflarını karşılaması durumu, bana nafaka vermesi durumu ve evin durumu ne olur?

Hukuki bilgisi olan ve eğer mümkünse avukat arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Aldatma durumunun kanıtlanması için döküm yeterli sayılabilir, ayrıca çocukların tanıklığı da mümkündür.

Ayrıca aldatmanın kanıtlanması halinde ek olarak manevi tazminat davası açmanız mümkündür.

Mal paylaşımı ise kimin üzerine olduğundan ziyade evi ne zaman aldığınızla ilgili yani evlilik süresinde alındıysa hak iddia etmesi mümkün.Miras yoluyla size kaldıysa ev sizindir. Evlilik süresinde alındıysa ev için ya bir protokolle anlaşma sağlarsınız ya da mahkeme sonucunda haklar paylaşılır. Bu koşullar araba içinde geçerli.

Çocuklar reşit, bir tazminat alamaz ama eşiniz eğitim masraflarında pay sahibidir. Bunun içinde ek olarak iştirak ve yoksulluk nafaka talebinde bulunmanız gerekir.

Bu kadar yardımcı olabiliyorum ama hak kaybına uğramamak için kısa zamanda bir avukatla görüşün, durumunuz iyi değilse bulunduğunuz ilin barosuna başvurabilirsiniz.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir cevap. Ne diyeceğimi bilemiyorum :)

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Hakkınızda hayırlısı olsun :)

• Amin sağolun :)

Kızlar Ne Diyor 3

• kurtarmaya çalış olmuyorsa boşan

1|0
    0|0
    • 97 yıllık tecrübe konuşuyor dinle bunu :D

• Artık boşanacağımız kesin. Beni aldatmış biriyle asla evli kalamam

• bunları duydukça evlenrken tüm mal varlığınıüzerimemi yapsam die dşünüorm ablacım. ama üzülme vardır bir yolu.en yakın zmnda bı avukatla grüşsen

0|0
    0|0
    • Ne olacağı hiç belli olmuyor şu hayatta. Teşekkür ederim en yakın zamanda avukatla görüşeceğim.

• evlilik söz. tarzı bısıler ımzaladınız mı? ımzalamadıysanız evlendıkten sonra edınılen butun mallar 2ye ayrılır. yanı ev, araba ve şirket evlendıkten sonraysa 2 ye paylastrılr. nafaka yoksulluga dusen tarafa odenır o da sızın yasam sartlarınız hayatınızı surdurme durumunuza gore bellı olur.. egıtım masrafları, nafaka falan avukatınızın işine baglı çünkü sizinde maasınız var.. net bılgılerle bır avukata danısın

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. Sözleşme imzalamadık. Her şeyin ikiye bölünmesi anlaşamadan boşanmada oluyor diye biliyorum. Aldataak boşanma daha farklı olsa gerek.

• yok farklı degıl bosanıyosun sonucta dıyorum ya o durumu nafaka ve egıtım masrafları ıcın göz önüne alır hakım bunun için avukatınız acık göz olmalı.. onun harıcı mallar 2ye bolunur söz. yok çünkü yasal rejım budur

• Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 1

• Rumuzun mavi ve kocan var. Ilgicmis gizli

0|0
    0|0
    • Kayıt olurken dikkat etmemişim. Stresten insan ne yaptığını bilemiyor.

Yükleniyor...