Kapitalizmi çökertebilirmiyiz ???

Bu gün yolda gelirken düşündüm. Dünyanın en zengin 85 insanı bu dünyadaki 3,5 milyar insanın toplam mal varlığından daha zenginmiş. Kapitalist sistemin bir sonucu denmekte.

Geçen arkadaşlarla konuşurken ne yapılabilir diye sorduklarında bana ne 3,5 milyar kendi hakkını aramazken ben mi onların hakkını arıcam diye bir cevap vermiştim. Ama kafamın bir tarafıda bunu sorgulamaya devam etmişti.

Evet gerçekten nasıl çökertiriz kapitalist sistemi ya da nasıl bir ders verebiliriz. Aklıma gelen yol şu herkes parasını bir anda bankalardan 1 aylığına cekse ne olur ?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bence temel doğru ama uygulama yanlış. İlerde hatta çok yakın bir zaman dilimi içinde parayı hiç basmayacaklar. Tamamen sanal olacak ve bu düşüncen mümkün dahi olmayacal. Ayrıca herkes aynı anda çekemez. Çünkü bankalardaki banknotlarında bir sınırı var. İnsanlar neyin ne olduğunu fark etseler bmyle olmaz zaten. Ben,sen ya da bir başkası bunu apaçık anlatsa bile insanların yarısı bunu algılamayacak,kalan yarısı bir benle mi olacak sanki diyecek ve aradan bir kaç kişi bu yola çıkıp güç yetiremeyecek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Internete yazarak çökertmiyorsun katkıda bulunuyorsun <3

0|0
    0|1
    • Nasıl yani ?

• Teknolojiyi yönetenlerin kapital sistemin başı olmaları, komunist falan ol sen olmayan şeylere inan haydi :D

• Şöyle düşün bu günkü teknolojiyi savaşlara ve silah endüstrisine borçluyuz. Birde bir şeyleri konuşmak veya düşünmek için illa bir taraf mı olmak zorundayım ? Her gün 40 kadar çocuğun sadece açlığa bağlı sebeplerden dolayı ölmesi düşünmek için yeterli sebep değilmi

Erkekler Ne Diyor 3

• Hayaller güzeldir...

0|0
    0|0
    • Milyarca insan bu dünyada açlıkla ölüm kalım savaşı verirken öbür taraftaki hurilerin hayalleri ile yaşarken bir yerden başlamak lazım ama. Yani bu kadar hayalin içinde birde bu olsun ne olur ki ?

• O dediğin asla olmaz...

• Eğer bir insanı yeterince inandırabilirsen pipisine demir kılıf takıp, üzerine bomba bağlayıp patlatıp kendini ve masum yüzlerce insanı öldürmeyi düşünebilir bile. O bomba patlatamayıp yakalandığında adama bu ne diye sorduklarında ise öbür tarafta bana verecekleri huri ler ile hakkıyla baş edebilmeliyim diye cevap bile verebilir. İnanç böyle bir şey işte .

• Hayır.

0|0
    0|0
  • süper olur.başlat kampanyayı.kapitalist sistemden kurtulmanın yolu faizi kaldırmak ve devlet faktörünü devreye sokmlaktan geçer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...