Futbol konusunda bir sorum var

Bir erkek olarak ciddi manada Futbol dan hoşlanmıyorum. gerçekten basket bana daha mantıklı ve ilgi çekici gelmekte. Ancak Türkiyede futbolun bukadar abartılmasının sebebini bir türlü anlamamaktayım. Sizin düşünceleriniz nedir ? Niçin birçok spor dalı varken yalnızca Futbol ?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• 1-Futbol topla oynanan oyunların en eskisi bu bir avantaj sağlıyor.

2-futbol oynamak için bir top ve kale direği yerine 4 taş yeter topun olmadığı zamanlarda ipten yapılan toplar vardı, topların özellikleri çok da önemli değil. mahalle aralarında oynayabilmek için çok fazla malzemeye gerek yok.

3-Futbolda zayıf takım kuvvetli takımı yenebilir. Daha çok süprize açık bir oyun.

4-Daha geniş alanda oynaması nedeni ile daha çok izleyici izleyebilir.

5-Futboldaki her sahne her bir defa olur. bir pozisyonun aynı olmaz.,

bunlar ilgi çekiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dünya'da en popüler spor olmasından dolayı olabilir mi? Şimdi diğer ülkelerde bile futbol yaygınken çok daha başarılı olduğumuz basketbolu yaygınlaştırmamız hiçte kolay değil emin ol

0|0
    0|0
  • özellikle kuroko no basket i izledikten sonra bende bir basketbol aşığı oldum :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• futbol oynıyıcağımızı düşünelim. hemen 2 tane taştan kale yapabiliriz ama basket, valeybol felan oynadığımızı düşünelim? nası file yapcaz? veya nası pota yapcaz?

ayrıca maliyeti ucuz bitane futbol topuyla iş bitiyor :)

bazı ergenler twitter'da artistlik yapmak için futbol takip ediyo.

bazı ergen kızlar erkekleri etkiliyebilmek için futbol takip edebiliyo. (ciddi biçimde takip edenlerde var)

ayrıca idda felan oynarken millet çok fazla futbol takip eder oluyo :)

Playstasionda oynanıcak adam gibi bir basket veya valeybol vs. oyunu yok. Pes var. Herkez pes oynuyor :D Ordanda futbol karışıyor işin içine :)

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsunuz hayatımızın her alanına girdi ve bir parçamız oldu :) ancak diğer dallarada yönelmek gerekli diye düşünüyorum :) onlarada futbol kadar şans vermeliyiz :)

• evet bende eskiden futbol oynardım. övünmek gibi olmasın ama iyide oynadığımı düşünüyorum ama ne kadar insan varsa hepsi futbol oynuyor. artık önüne gelen ben futbolcuyum diyordu. sırf o yüzden bu spordan soğuyup fitness'a yöneldim.

• Ben de bisiklet sporunu daha çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • Dünyanın genelinde durum bu :) Türkiyede atıyorum ilk spor müsabakaları hangi spor alında başladı? Hentbolla baketbolla başlamaı herhale bununa etkisi büyük halk futbolu tanıdı benimsedi

0|0
    0|0
    • Tabiki haklısınız. Ancak bütün gençlerin ağırlıklı olarak bir tarafa yönelmesi hem sosyal açıdan hemde ekonomik birçok sıkıntı çıkartıyor şeklinde düşünüyorum. Örneğin niçin futbolda bukadar fazla para dönüyor gibi

• En popüler en çok taraftar kısacaı en çok havuz futbolda bundan olayı :) Amatörde oynayanların bile ortalama 15 bin geliri var yılda :)

• Gereksizz fazla gibi geliyor bana :)

• Futbol sadece Türkiyede değil dünyada 1 numaralı spor dalıdır

0|0
    0|0
  • Çünkü en popüler spor dalı :) maliyeti ucuz yani bir çocuk sadece bir top alıp istediği alanda futbol oynayabiliyor.yada bir kapakla bile :) ama diğer spor dalları daha zahmetli :)

0|0
    0|0
  • hacı mesela yunanistan amerika gibi toplumlardada basketbol ön plandadır bizim ülkemizde futbol tıpkı diğer çoğu ülkede olduğu gibi sanırım ülkenin en baştaki sporu benimsetmesiyle alakalı

0|0
    0|0
  • Ben çok seviyordum futbol maçı izlemeyi ama son zamanlarda yaşanılan saçmalıkları görünce soğudm iyice futboldan. Federasyon başkanı kurtlar vadisindeki iskender büyük gibi olunca artık hiç izlemiyorum.

0|0
    0|0
    • Bukadar para , bukadar şöhret girerse işin içine , spor spor olmaktan çıkıyor sanırım :) sporun ruhunu kaybediyoruz ;)

• Evet. Kaybediyoruz değil kaybettik bile.

Yükleniyor...