Sizce buna gerek varmı?

Desen çizerken tutulan nü modellerın karsımızda tamamen cıplak oturmasının bir geregi var mıyoksa altına bir iç çamasırı gıyse bir sorun olmazmı?Bu konuda ne dusunuyosunuz?Ben çizim hayatım boyunca nu modelın ustunun tamamen cıplak olması gerektıgını ama altının cıplak olmasınn gereksız ve sacmalık oldugunu dusundum hep hersey sanat ıcın dıyorum tabıkı ama bılmıyorum dıyorum ya olmasada sıkıntı olmaz cunku tamamen cıplak model calısan ınsanlardan bu konuda hıc gerı kalmadım sız bu konuda ne dusuyosunz?Benım fıkrımde olan cızer var mımerak edıyorum?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Zamanın başlangıcından ve sanat tarihinin ilk eserlerinden beridir bu şekilde çalışmalar hep benimsenmiş. Tabi bazı kesimler buna karşı çıksa da olayın sanatsal yönü ağır basarak ilerlemeye devam etmiş.

Adı üstünde "NÜ" ..

Bu konu göreceli lakin tarihsel başlangıca da saygı duymak gerek..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bu modele nasıl baktığınızla alakalı sanırım. çizer değilim ama olsaydım çıplaklığını cok dert etmezdim.

0|0
    0|0
    • modelın kendısı dert etsn bunu canım sonucta dakıkalarca gozler onun ustunde olucak ben nıye dert edıyımkı

• belki algıyla alakalı bir konu olabilir. giyeceği sey belki renk farkı beyinde farklı algılara yol acıyor olabilir. bilemiyorum.

• Kivrim gormek istiyorlardir bilmemm

0|0
    0|0
  • bi kere adı üstünde nü resim tamamen çıplaklık olmalı ayrıca çizen kişi yani ressam soyunuk olan kişiyi bir meta olarak gördüğünden etkilenmicektir tamamen çıplak olmasından o yüsden bence tamamen çıplak olmalı ..

1|0
    0|0
    • bana tamamen cıplak olması gerektgnn nedenını acıkla o zman

• genç yaşta nü modellik yapmak da zor oluyodur heralde ya otokontrol biraz zor olabilir yeterince tecrübe olmadığı için.eminim çok güldüğünüz anıları da olmuştur o arkadaşların :)

• Ressamin onceligine neye onem verdigine ortaya cikarmayi hayal ettigi tabloya bagli. Cizecegin resim icin tamamen ciplak olmasina grrek yoksa anadan uryan olmasina grrek yok

0|0
    0|0
  • alta çamaşır giyinilmeli.erkek nü modelde istemsiz kas hareketi olursa hangi resmi çizeceksizin?iyiki nü model değilim. öylece dururken, mutlaka aklıma birşey gelirdi, kampa çadırı dikerdim :))

0|0
    0|0
    • ıste bundan bahsedıyorum oyle bı modele rastlamadık ama boyle dusunen bı suru ınsan var

• ne için asıl ben tesekkur ederım yorum ıcın

• içimden geleni yazarım.öylede yaptım. :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...