İnsan Mısınız ? Nasıl Anlarsınız ?

Şimdi Sorum Şu hepimizin duyguları düşünme beyni aklı herşeye sahip ama neden kötü davranıyoruz diğer insanlara ? Neden Herkesi Yargılıyorsunuz bilip bilmeden ? Şimdi Düşünün İnsan Olmak Nedemek ?

Güncellemeler:
Dalga geçen arkadaş var şuanda bile insan değilsiniz dalga geçilicek bişey sormadım ayrıca konuda yok dalgaya vurdura vurdura hayatınız saçma bir hal aldı Tecavüzcüsü şiddetcisi sapığı hepsi sizin gibi gevşek insanlar yüzünden oldu ya adam akıllı cevap atın ya da atmayın

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Mevlana ' nın çok sevdiğim bir sözü ile başlamak istiyorum. "Ne fark eder ki, kör insan için elmas da bir, cam da … Sana bakan kör ise SAKIN kendini camdan sanma! " Ne kadar derin ve güzel bir sözdür bu. İnsanın kendi değerinin farkında olmasının ne kadar önemli olduğunu çok keskin bir dille vurgulamıştır.

Farkındalık kavramı yaşamın pek çok alanında hayati önem taşır esasında. Öncelikle insanın kendi gerçeklerinin farkında olması gerekliliğinden bahsetmek istiyorum. İnsan önce kendi değerinin, yapabileceklerinin ve sahip olduklarının ne kadar değerli olduğunun farkında olmalıdır. Daha sonra ise yaşadığı çevrenin, ait olduğu ailenin ve yaşadığı ülkenin gerçeklerinin farkında olmalıdır.

Kendi gerçeklerini net bir şekilde görmeli, kendi gerçeklerinin farkında olmalıdır ki boş hayaller peşinde koşarken aslında sahip olduğu en değerli özelliğini yani insanlığını kaybetmemelidir.

Neden, nasıl ve niçin sorularının ayırdına varmalıdır. Kendisine empoze edilen dayatma öğretilerin ne kadar doğru olduğunu sorgulamalıdır.

Düşünmelidir insan, sorgulamalıdır, araştırmalıdır, sorular sormalı ve cevapları bulmak için her kaynağı incelemelidir.

Bana göre Allah'ın verdiği zekayı, aklı, iradeyi doğru kullanmakla, merhametle, şefkatle ve en önemlisi vicdanla insan olunur. Empati duygusu ne kadar gelişmiş ise insan olmaya o kadar yakındır. Kendisini diğer insanların, diğer varlıkların yerine koyabilme yetisini ne kadar arttırırsa, işte o oranda da insan olma yolunda büyük ve değerli bir adım atmış olur.

Bugüne kadar gelen dinleri ve bu dinlerin kitaplarını incelediğimizde çok net göreceğimiz bir şey vardır. Tüm dinler de Tanrı insana aynı şeyleri emreder. Öldürmeyin, çalmayın, zina etmeyin, iftira atmayın, gıybet etmeyin vs. gibi. Yani kısaca insan olmanın yolunda yapması gereken en temel kavramları öğretir, yasaklar, emreder, ceza ve mükafat vaat eder.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

• sana sadece sen insansın diyorum.

0|1
    0|0
    • Sıkıntıda bu işte şuanda sadece aşağalıyorsunuz

• senide yüceltsek yaranılmıyo aşağılasak yaranılmıyo :)) tamam neysen o ol :)

• :D:D ASDFASDF sen bana bakma :D ya kurşun

• Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine

Der giderim.

0|0
    0|0
  • İblisliğim bulaşıcı değildir korkmayınız..

0|0
    1|1
  • kendi acının farkındaysan canlısındır başkalarının acılarını hissedebiliyorsan insansındır. Böyleydi sanırım.

0|0
    0|0
  • Değilim.

Sosyal-Darwinist'im.

0|0
    0|1
  • bunların nedeni çıkar ve bencillik.bunların altında yatan sebep ise yeterli Allah korkusu olmaması.

0|0
    0|0
Yükleniyor...