Daha iyi imkanlarınız olsa doğup büyüğünüz ülkeyi terk edip başka bir yere gider miydiniz ?

Hayal edin burada yaptığınız işe değer verilmiyor insanlar üzerinize geliyor ve bunaldınız sizi burada pek bağlayan bir şey de yok sadece ülkenizi seviyoruz ve alışkanlıklarınız var fakat gideceğiniz yerde yaptığınız işe değer verilip en azından adam yerine konulacaksınız gider miydiniz ?

0|0
32|28

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 31

• Bilmem gidilebilir belki..

0|1
    0|0
  • Gezmek için görmek için giderim. Yerleşmek için Gitmem neden gideyim ki?

Dünyanın gıpta ile baktığı, senelerce himayelerine almak için savaşıp halen daha bu arzuyla yanıp tutuştukları için ellerinden geleni ardına koymayarak elde etmeye çalışılacak kadar istenilen bir ülkede yaşıyorum..

Ne işim var bir başkasının memleketinde...

Adam yerine konulmasam bile gene de gitmem.

elbette benim ülkemde de beni adam yerine koyacak birileri vardır..

0|0
    1|0
  • Adam yerine konuyorum çok şükür ama farklı sebeplerden dolayı çok düşündüm

0|1
    0|0
  • arkama bile bakmam. o kadar.

0|1
    0|0
  • Taş yerinde ağırdır.

Kendi ülkemde kalmayı tercih ederim.

0|1
    0|0
  • hayır terketmem sadece diğer ülkeleri gezerim

0|1
    0|0
  • 1 saniye durmam.

0|1
    0|0
  • giderim tabi ;)

0|1
    0|0
  • Giderim ben :D

0|1
    0|0
  • gidiyom zaten.

0|1
    0|0
    • Hayırlı olsun burada iş yok sömürü var,üniversite bitirsen bile iş bulman zor bulsanda az para-çok çalıştırma,artı mobbing var gelecekte atılırmısın ne olur bir sürü rezillik üniversite bitirip taksi şöfürü olanda çok,değer yok burada eli ayağı götü başı farklı oynayan adam o kadar çok ki usta,değermiş şuymuş yok torpiller çok konuşur,beş para etmez değermiş ne değeri be ben artık domuz olarak görüyorum insanların çoğunu çünkü domuzlar ondan,birde kendileri girerler işe başkalarıma laf ederler.

• lan zaten biz niye uğraşıyoruz sanıyon? basıp gitcez işte

0|1
    0|0
  • simdi dolabi ac, giysileri cikar, valizi ac, giysileri yerlestir, valzi kapat, kapiyi ac, cik, kapiyi kapat, merdivenleri in, sokak kapisini ac, cik, yürü, köseyi dön vs uzun is.

0|0
    0|0
  • biz azerbaycanlilarda bir atasozu vardir. bilmiyorum sizde de var mi. gezmeye qerib olke, olmeye veten yaxsi (gezmeye garib ulke, olmeye vatan yahsi :D ) cok imkanim olsa kendi ulkemde kalirdim ama mumkun olan her yeri gezip gormek isterdim

0|2
    0|0
  • gezmek için olabilir ama yaşamak için istemem. Caaanım İzmirim!

herkese doğduğu yaşadığı yer güzeldir sanırım...

0|0
    0|0
  • Yok gözüm yok bunlar hep ütopya insan her yerde insan..

Kapitalizm her yerde kapitalizm.

Duygu her yerde duygu..

0|0
    0|0
  • uçarak giderim

0|0
    0|0
  • Belki şehir değişikliği yaparım ama ülkemi terk etmem.

0|0
    0|0
  • Sanırım evet.

0|0
    0|0
  • seni hangi ulkede kim adam yerine koyar ki? aklinda bir ulke var mi?

0|0
    0|0
  • Bir başkadır benim memleketim terk etmem ...

0|0
    0|0
  • İstediğim birikimi elde edene kadar fırsatları değerlendirirdim ama temelli kalmayı düşünmezdim.

0|0
    0|0
  • giderim. Gidicem de inşallah :)

0|0
    0|0
  • Giderdim koşa koşa uça uça atla veya eşekle ama kesinlikle giderdim

0|0
    0|0
  • doğuduğun yer değil doyduğun yer

0|0
    0|0
  • Dogdugum sehire geri donmek istiyorum.

0|0
    1|0
    • garibanım bu ellerde bilinmez sularda yüzüyorum yari özledim şimdi var mı ola biri oralar. o toprak kokusu o sis gezer mi bizim oralarda,yaşamak isterdim ömrümü versem de bu ellerde yarimi görmek isterdim ben yanıyorum. Bu söz size tabi yurt dışında iseniz.

• keske o imkan zamaninda annem ve babamda olsalardi da Türkiye yi birakip Almanya ya gelmeselerdi bizde Türkiye de yasiyor olsaydik

0|0
    0|0
  • Küba'ya giderdim kesinlikle.

0|1
    0|0
  • Giderim, gitmek de istiyorum. Küçüklüğümden beri hayalini kurduğum bir şeydir, yurt dışında okuyup orada oturup çalışacağımı söylerdim. Bir de 'Türkiye'de adalet yok, saygı yok. Ben büyüyünce burada yaşamam, haberiniz olsun!' diyordum aileme ve bunu derken henüz 11 yaşımdaydım. O zaman bile farkındaymışım her şeyin.

0|1
    0|0
  • evet giderim kesinlikle

0|0
    0|0
  • burada kalırdım, gitmek neden

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 28

• bu ülkede kendime ait bir dünya kurarım

dilini dinini bildiğim ınsanlara derdimi anlatamıyorsam yabancı ülkede nasıl başaracağım bunu

0|1
    0|0
  • İmkanlara bağlı, daha iyi bir imkan ve işime değer verilen bir yer yeterli değil lükslük ve gelecek kaygımın olmadığı bir ülke cennet olabilir o da bu dünya da yok.

0|1
    0|0
  • Eleştiri 1

Bi sn durmam diyen k. kenarları gidin gidin o ülkelerde kırmızı halı sermiş sizi bekliyordu?

Eğer sizi adam yerine koyan yoksa bu sizin ve büyüklerinizin zamanında boyun eğmesinden ileri gelir.

Eleştiri2

Arkadaşın sorduğu soru dikkat ederseniz hayalidir, ve bir soru hayal edine başlıyorsa cevabı soruyu soran kişinin istediği cevaptır.

Düşünün burada karı kız yok olanda sana yüz vermiyor çulsuzsun yemeye ekmek zor buluyorsun...

Isssız bir adada olsan 3 tane hatun olsa ekmek elden su gölden yaşayabilsen internet bilgisayar oyun vs vs o adaya gidermiydin. Hayır demek için bir neden yokki cvbı evet olacak bir soruda niye sorulur ki?

Bu arada hayır diyen arkadaşlarıda tebrik ediyorum. :)

0|1
    0|0
  • Önemli olan zor olanı başarmak.Fazla mı idealist konuştum ne ?

0|0
    0|0
  • Bir dakika durmam kaçarım vallahi.

0|0
    0|0
  • Köprüleri yaktığım zaman tutacak bir şey yok. Düşüncem Avustralya. Çok uzak olduğu için Türkiye ile tüm bağlarımı koparabilmem lazım. O yüzden şuan sadece sabrediyorum.

0|0
    0|0
  • abd ye gidip rapçi olmak istiyom ben. burada değer verilmiyo malum. ceza, fuat, sagopa var ama onlarında yüzüne bakan yok. abd de en azından boşta olsa ayakkabı kutularım olur burada boşunu bile bulmak mümkün değil :| haritadan türkiyeye bakıp bakıp ağlarım, boynuma daş bağlarım, gıcırdayan eski kapılarımı yağlarım napam :..(

0|0
    0|0
  • valla türkiye de bir dakika durmam kusura bakmayında ne insanımız insan ne yaşadığımız hayat hayat insna hayatına saygı 0

0|0
    0|0
  • Bir saniye durmam.

Ver elini, Fransa-Paris...

0|0
    0|0
  • Gİderdim değil, gidiyorum zati. Var mı gelen kızlardan Amerika gidiyom. Güzellerden CVleri mesaj olarak atmalarını bekliyorum ;) Haydi gıymatlılarım benim :D

0|0
    0|0
  • AMERİKAAAA <3 <3

0|0
    0|0
  • t.c. gitmek imkanım olsa bir durmamm buradaaaa her türlü pislik burada demokrasi yok özgürlük yok anayasal monarşi ile yönetilen bir ülke burasııı

0|0
    0|0
  • Ben bu toprakları terk etmem sırf iki üç insan için hayat da gitmem dünya Türkiye ye hayran bizimkiler dünyaya

1|0
    0|0
  • Eskiden sorulsa gitmem derdim. Şimdi koşa koşa giderim. Gitmeye de çabalıyorum zaten.

0|0
    0|0
  • insan sıkıntıdayken sağlıklı düşünemiyor,

ama gerçek şu,

doğduğun yer senin vatanındır

0|0
    0|0
  • hıç dusunmeden

0|0
    0|0
  • Tabiki dünyayı dolasırdım, ama asla ülkemi terketmezdim.

0|0
    0|0
  • İsveç vatandaşlı için başvuracağım ilk üniversitem bir bitsinde

0|0
    0|0
  • Sadece tatile giderim. Nazi döneminden kalma toplama kamplarına ve eserlerine bakmak için.

0|0
    0|0
  • Kuzey ırak bekle beni...

0|0
    0|0
  • daha iyi imkanlarım var

0|0
    0|0
  • daha iyi imkan için mahallemi bile degiştirmem...

0|0
    0|0
  • 1 saniye bile dusunmeden giderim

0|0
    0|0
  • bu nickle nasıl süper moderatör oldun la:)

0|0
    0|0
  • amacim gitmek zaten

0|0
    0|1
  • Kesinlikle HAYIR

0|0
    0|0
  • Gitseydi benim atam giderdi Mustafa Kemal ATATÜRK kesinlikle gitmem ki düşünün birinci dünya savaşana girilecek ülkeden herkes kaçası geliyor ama bu adam gitmemiş gitmezdim. Aynı şekilde Cemal Paşa'da gitmemiş islamı savunan aynı şekilde turanı savunan paşa da gitmemiş. son damlasına kadar inandığı şeyi savunmuş. yanlış anlamayın ben dinimi dahi değiştirdim ve gitmeye kalktım ama gidemedim. her şeyi değiştirirsin ama Bir Türk asla ve asla vatanım dediği yeri değiştiremez.Vatan benim için bütün Turan elleridir. kimse değiştiremez. Ama Avrupaya gidip oradan en güzel şeyleri almak isterim gezmek isterim. Tarihime bakıyorum ve diyorum ki doğru yoldayım. insanlara bakıyorum diyorum ki umudum yok sizden. bu arada 5. ünivesitesini okuyan ve işsiz gezen 3 üniversite bitirmiş biriyim. asla vazgeçme yoksa kaybedişindir.

ömer doğu

0|0
    0|0
  • gıderdım tabıkı turkıye 3.sınıf dunya ulkesı kı ztn deger verılmıyo .

0|0
    0|0
Yükleniyor...