Daha iyi imkanlarınız olsa doğup büyüğünüz ülkeyi terk edip başka bir yere gider miydiniz ?

Hayal edin burada yaptığınız işe değer verilmiyor insanlar üzerinize geliyor ve bunaldınız sizi burada pek bağlayan bir şey de yok sadece ülkenizi seviyoruz ve alışkanlıklarınız var fakat gideceğiniz yerde yaptığınız işe değer verilip en azından adam yerine konulacaksınız gider miydiniz ?

0|0
3228

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 31

• Adam yerine konuyorum çok şükür ama farklı sebeplerden dolayı çok düşündüm

0|1
    0|0
  • arkama bile bakmam. o kadar.

0|1
    0|0
  • Gezmek için görmek için giderim. Yerleşmek için Gitmem neden gideyim ki?

Dünyanın gıpta ile baktığı, senelerce himayelerine almak için savaşıp halen daha bu arzuyla yanıp tutuştukları için ellerinden geleni ardına koymayarak elde etmeye çalışılacak kadar istenilen bir ülkede yaşıyorum..

Ne işim var bir başkasının memleketinde...

Adam yerine konulmasam bile gene de gitmem.

elbette benim ülkemde de beni adam yerine koyacak birileri vardır..

0|0
    1|0
  • Taş yerinde ağırdır.

Kendi ülkemde kalmayı tercih ederim.

0|1
    0|0
  • hayır terketmem sadece diğer ülkeleri gezerim

0|1
    0|0
  • Giderim ben :D

0|1
    0|0
  • gidiyom zaten.

0|1
    0|0
    • Hayırlı olsun burada iş yok sömürü var,üniversite bitirsen bile iş bulman zor bulsanda az para-çok çalıştırma,artı mobbing var gelecekte atılırmısın ne olur bir sürü rezillik üniversite bitirip taksi şöfürü olanda çok,değer yok burada eli ayağı götü başı farklı oynayan adam o kadar çok ki usta,değermiş şuymuş yok torpiller çok konuşur,beş para etmez değermiş ne değeri be ben artık domuz olarak görüyorum insanların çoğunu çünkü domuzlar ondan,birde kendileri girerler işe başkalarıma laf ederler.

• 1 saniye durmam.

0|1
    0|0
  • giderim tabi ;)

0|1
    0|0
  • lan zaten biz niye uğraşıyoruz sanıyon? basıp gitcez işte

0|1
    0|0
  • biz azerbaycanlilarda bir atasozu vardir. bilmiyorum sizde de var mi. gezmeye qerib olke, olmeye veten yaxsi (gezmeye garib ulke, olmeye vatan yahsi :D ) cok imkanim olsa kendi ulkemde kalirdim ama mumkun olan her yeri gezip gormek isterdim

0|2
    0|0
  • simdi dolabi ac, giysileri cikar, valizi ac, giysileri yerlestir, valzi kapat, kapiyi ac, cik, kapiyi kapat, merdivenleri in, sokak kapisini ac, cik, yürü, köseyi dön vs uzun is.

0|0
    0|0
  • gezmek için olabilir ama yaşamak için istemem. Caaanım İzmirim!

herkese doğduğu yaşadığı yer güzeldir sanırım...

0|0
    0|0
  • Yok gözüm yok bunlar hep ütopya insan her yerde insan..

Kapitalizm her yerde kapitalizm.

Duygu her yerde duygu..

0|0
    0|0
  • uçarak giderim

0|0
    0|0
  • seni hangi ulkede kim adam yerine koyar ki? aklinda bir ulke var mi?

0|0
    0|0
  • Sanırım evet.

0|0
    0|0
  • Belki şehir değişikliği yaparım ama ülkemi terk etmem.

0|0
    0|0
  • Bir başkadır benim memleketim terk etmem ...

0|0
    0|0
  • giderim. Gidicem de inşallah :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 28

• İmkanlara bağlı, daha iyi bir imkan ve işime değer verilen bir yer yeterli değil lükslük ve gelecek kaygımın olmadığı bir ülke cennet olabilir o da bu dünya da yok.

0|1
    0|0
  • bu ülkede kendime ait bir dünya kurarım

dilini dinini bildiğim ınsanlara derdimi anlatamıyorsam yabancı ülkede nasıl başaracağım bunu

0|1
    0|0
  • Eleştiri 1

Bi sn durmam diyen k. kenarları gidin gidin o ülkelerde kırmızı halı sermiş sizi bekliyordu?

Eğer sizi adam yerine koyan yoksa bu sizin ve büyüklerinizin zamanında boyun eğmesinden ileri gelir.

Eleştiri2

Arkadaşın sorduğu soru dikkat ederseniz hayalidir, ve bir soru hayal edine başlıyorsa cevabı soruyu soran kişinin istediği cevaptır.

Düşünün burada karı kız yok olanda sana yüz vermiyor çulsuzsun yemeye ekmek zor buluyorsun...

Isssız bir adada olsan 3 tane hatun olsa ekmek elden su gölden yaşayabilsen internet bilgisayar oyun vs vs o adaya gidermiydin. Hayır demek için bir neden yokki cvbı evet olacak bir soruda niye sorulur ki?

Bu arada hayır diyen arkadaşlarıda tebrik ediyorum. :)

0|1
    0|0
  • Önemli olan zor olanı başarmak.Fazla mı idealist konuştum ne ?

0|0
    0|0
  • Bir dakika durmam kaçarım vallahi.

0|0
    0|0
  • Köprüleri yaktığım zaman tutacak bir şey yok. Düşüncem Avustralya. Çok uzak olduğu için Türkiye ile tüm bağlarımı koparabilmem lazım. O yüzden şuan sadece sabrediyorum.

0|0
    0|0
  • abd ye gidip rapçi olmak istiyom ben. burada değer verilmiyo malum. ceza, fuat, sagopa var ama onlarında yüzüne bakan yok. abd de en azından boşta olsa ayakkabı kutularım olur burada boşunu bile bulmak mümkün değil :| haritadan türkiyeye bakıp bakıp ağlarım, boynuma daş bağlarım, gıcırdayan eski kapılarımı yağlarım napam :..(

0|0
    0|0
  • valla türkiye de bir dakika durmam kusura bakmayında ne insanımız insan ne yaşadığımız hayat hayat insna hayatına saygı 0

0|0
    0|0
  • Bir saniye durmam.

Ver elini, Fransa-Paris...

0|0
    0|0
  • Gİderdim değil, gidiyorum zati. Var mı gelen kızlardan Amerika gidiyom. Güzellerden CVleri mesaj olarak atmalarını bekliyorum ;) Haydi gıymatlılarım benim :D

0|0
    0|0
  • AMERİKAAAA <3 <3

0|0
    0|0
  • t.c. gitmek imkanım olsa bir durmamm buradaaaa her türlü pislik burada demokrasi yok özgürlük yok anayasal monarşi ile yönetilen bir ülke burasııı

0|0
    0|0
  • insan sıkıntıdayken sağlıklı düşünemiyor,

ama gerçek şu,

doğduğun yer senin vatanındır

0|0
    0|0
  • Ben bu toprakları terk etmem sırf iki üç insan için hayat da gitmem dünya Türkiye ye hayran bizimkiler dünyaya

1|0
    0|0
  • Eskiden sorulsa gitmem derdim. Şimdi koşa koşa giderim. Gitmeye de çabalıyorum zaten.

0|0
    0|0
  • hıç dusunmeden

0|0
    0|0
  • Tabiki dünyayı dolasırdım, ama asla ülkemi terketmezdim.

0|0
    0|0
  • Sadece tatile giderim. Nazi döneminden kalma toplama kamplarına ve eserlerine bakmak için.

0|0
    0|0
  • İsveç vatandaşlı için başvuracağım ilk üniversitem bir bitsinde

0|0
    0|0
  • 1 saniye bile dusunmeden giderim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8
Yükleniyor...