Bunu isyan olarak mı anlarsınız bilemem

Allah benim hiçbir ama hiçbir duamı kabul etmiyor. Ne istesem hiç olmuyor. Bana daha iyisi falan demeyin sakın ben kendimi bildim bileli böyle. Mesela kaç gündür dua kabulu için bir sure okuyorum kur-an dan işte kaç gün bilmem kaç kere okuorsun. İlginçtirki olaydan 1.5 senedir ses yok ben dua edeyimde olsun dedim ses olmayan şeyden bugün kavgalar ettik haklarımzıı haram ettik. Sanki ya allahın sevmediği kuluyum ya da üzgünümm inancım gidiyor

Güncellemeler:
Yani soru: neden kabul olmaz. Allah küfredenler, zıt olan şeyleri yapanların bir eli yağda bir eli baldayken

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'an dan sureler okumayı öğrenen allaha hakaret edenlerin bir elinin yağda bir elinin neden balda olduğunu görüp-okuyup-anlayamamışmı.? Öylelerinin cenneti dünyadır.Ahirette ise bir buğday tanesi kadar nasibi olmadığı gibi bedenleri iğne deliğinden geçemediği sürece cennete gitmeleride imkansızdır.Adına ister dua de ister büyü de kesin olarak inanmadığın taktidirde tutmaz.Ay acaba kabul olacakmı + ya kabul olmazsa + Ümitsizliğin oluşturduğu ve bilinç altında yatan senin duan kabul olmaz boşuna uğraşıyorsun sende biliyorsun yine kabul olmayacak en iyisi boş ver gibi düşünceler olduğu müddetçe gerçekleşmeyecektir duaların.Dua da tam teslimiyet şarttır.Büyü'de de öyle.Fakat dua ile büyü arasındaki farkta ataistlerin durumu gibidir.Yani büyü ile uğraşanlarında ahirette 1 adet buğday kadar bile nasibi yok ve kalıcı olarak ateşin halkıdırlar.Önce şüphelerinden arınmalısın. Eğer dilek ağacı + yılbaşı kutlamaları + piyango alışkanlıkların var ise terk et çünkü bunlar duanın önüne çekilen 40ar günlük duvarlardır.Duaların değerlendirilip neticeye bağlandığı günler pazartesi ve perşembe günleridir.Cuma gününde bir vakit vardır o vakitte denk gelen dua geri dönmez. + Ayrıca sünnet ve farz namazları arasında yapılan dualarda geri dönmez + babaların duası geri dönmez babandanda destek al + misafirin duası geri dönmez.Ne kadar çok eve misafir olur onlar için hayır hasenat duas edersen o derecede karşılık bulursun. + Mazlumun duası geri dönmez.Besmelesiz başlayan dualar kabul olmaz.Her duanın ardından amin demeden evvel peygamberimize salavat okuman gerekir.( allahümme salli ala seyyidina muhammedinin nebiyyil ümmihi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim ) Ayrıca bazende allah'a sırf allah oluşu ve sırf var oluşu nedeniyle karşılıksız şükür ikramında da bulunmak gerekir.( yok mualah'a borç veren - 1 ayet ) Allah'ı annen ve babandan daha çok sevmen ve değer vermen gerekiyor.Anne ve babayı allah kadar ya da Allahtan daha çok sevmek ve bağlanmak şirk'tir. Ve bu durumdan uzak durmak gerekir.Bilmediğin dua veya vaaz hakkında hiç olurmu öyle şey demekten kaçın ve ben o şekilde değilde böyle biliyorum - zannediyorumki böyle olsa gerek gibi söylemleri terk et ve kaçınmaya bak. İnternet ve bilgi çağında ben öyle biliyordum - zannetmiştim gibi saçmalıklar son bulmalıdır. Bunları uygularsan daha hızlı cevap alırsın dualarına.Ara sıra dualarında direnme ve inanma gücüde iste.Namaz kılınca mecburidir fakat eğer eğer namaz kılmıyorsanda ve hayız halinde değilsen abdestli olmaya gayret göster.Çünkü abdestli insanların duası daha hızlı karşılık bulmaktadır. Ve abdestli ölenler şehittir. Oruçlu insanların duasıda geri dönmemektedir. Eğer ramazandan kalma noksan oruçların varsa yaz gelmeden tut ve değerlendir derim.Yapmış olduğun ibadet ve iyiliklerin tamamının karşılığını beklemek hataların en büyüğüdür.( Sizin hayır bildiğiniz şer - şer bildiğiniz hayır olabilir. Allah bilirde siz bilemezsiniz. - 1 ayet. ) Gerisi sana kalmış.Dualarının kabul edilmesi dileğiyle hayırlı sabahlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Wuuuuuı... Olaylara bakış açından sıcak dularda yüzmeye bailamışsın.

Bi kere sanki sen pazarlığa oturmuşsun hibi bir halin var.

ikincisi edeceğin her dus için " Hayırlısıysa diyerekten niyette bulunmalısın".

Üçüncüsü , demekli o olsun diye dua ettiğin şeyin hayrı yokmuş ki, üstüne bir de kavga küfür etmişsin.

- o Bir eli yağda diğeri Balda olanların herşeyden önce çok ciddi bir eksikleri var , Huzursuzluk ve tatminsizlik. Ayrıca iki elleri de bulaşık olduğundan tuvalete de gidemezler . :-)))

Sen sadece niyet ve duanı ett, Gerisi taktir-i ilahi. Sabırlı ol ki hakkında hayırlısı oldun.

0|0
    0|0
  • boşver sen din den çık daha hayırlı böyle bir yararın yok zaten.

1|0
    2|0
  • Eğer Allah senin bir duanı kabul etmiyorsa seni birileri ya da bir şeylerden koruyordur.

hem ne diyor Allah(c.c) : bir kulum dünya nimetlerinden olan bir şeyi isterse ben ona o dünya nimetini veririm fakat öbür tarafta gideceği yer cehennemdir.

yani işin özü :

1- bir dua ederken kendin adına değil herkes adına iste (sınıfı geçeyim değilde arkadaslarımda geçsin).

2- bir dua ve istekte bulunurken hem bu dünya hem ahiret için iste (Allah'ım sen bana iyi bir üniversite nasip et ahirette ise tüm müslümanlara cenneti girilebilir kıl gibi)

3- Peygamberimiz (s.a.v) 'in de dediği gibi kendine günahsız ağızdan küfür et. yani bir başkasının senın için dua etmesi senin kendin için dua etmenden daha hayırlıdır.

0|0
    0|0
    • Duanın kabul olması ve cehennemlik olmaz? Hmm. Duayı bencilce yapmıyorum tüm insanlık adına yapar en son kendiminkini söylerdim. Olay bu ama olm dı

• olmadı diye birşey yok. sen hiç bir şeyin zamnını ve o zamnın doğrulugunu Allah'tan iyi bilemezsin. sana şöyle bir şey anlatayım:

bir gün krediye ihtiyacım oldu ve bir takım sorunlardan dolayı bankalardan kredi alamıyordum.ama almam gerekliydi hayat memat meselesiydi bu. her bankaya gittim denedim olmadı 2 3 kez gittiklerim oldu yine olmadı.sonra bir aksam dua ettim ama içten dua ettim ihtiyacım oldugunu bnden daha iyi biliyordu Yaradan. sonra ertesi gün 4. ya da 5.kez gittiğim banka verdi

• Allah'a dua edeceğine bana etseydin duan kabul olurdu.

0|0
    2|2
  • bikerede ALLAHIM hakkımda hayırlısını nasip eyle bana dünyada ve ahirette iylik ver de bakalım

1|0
    1|0
    • Yapmadıgım seyler mi

• İstediğim şeyler maddi şeyler değil, maddi olsa işimi sadece duaya bırakmazdım, çalışır alırdım

• ne istiyosun söylede bari senin için dua edelim

• Dünyevi isteklerinin olmaması belkide sana daha hayırlıdır Allah cc buyuyorki sabredelerin yanındayım sen sabret Allah isteklerini kabul eder bu yalan dünyadaki isteklerin ahiretin yanında bir hiçtir Allaha tevekkül etmekten vazgeçme bilki o Alemlerin rabbi olan Allah seni duyar ve işitir sen onun kulusun bu tarz şirke koşma bacım

0|0
    0|0
    • Bu dünyada neden mutlu olamayım ki haketmeyen insan o kadar mutluyken, öbür dünyada cennette yerimiz hazırsa dua ediyoruz diye dünyada mutsuz olunacak diye kural mı var

• Başka bir cevabında Allah'a küfür edilse öldürürüm onu demişsin. Her gün insanlar Allah'a küfür ediyor ama seni gazete küpürlerinde göremedik daha.

• Yanımda Allaha küfür ette gör seni öldürüyomuyum öldürmüyorum sanalda erkeklik yapma basküler hadi yaylan.

• Bu konuyu hayırlısı böyleymiş diyecek geçeceksin .Ayette geçen(yanlışım varsa düzeltin)evveli ve ahiri bilen bitek odur. "diyor geleceekte ne olacağını bilemezsin belki böylesi senin için daha hayırlı olacaktır.Ümidini kesme başka gidecek kapı yok bu dünyada.

0|0
    0|0
  • biz dualarımızda ne kadar içten olduğumuza -kalbimize, dua ederken dönüp bakmamız lazım.ayrıca dua ederken göz yaşı dökmek iyi olur bildiğim.. içten kalpten yalvararak,

tabi duanın içeriği de önemli -bizim için zararlı olucaksa kabul olma ihtimali çok zayıf,biz ona bilemeyizki demi, ama habire ver allahım ver dua -inancında gitmesin -dualarda hayırlısının içinden faydalısını isteyinn :)

0|0
    0|0
  • İşte o ince noktadasın dostum. inancının sınandığı noktadasın. vazgeçme devam et. insanların hayatının 1 bölümü kötü 1 bölümü iyi geçermiş. sen kötü yarısını yaşıyorsun. sabret iyi yarısı yakınlardadır..

0|0
    0|0
    • 21 senedir böyle ama nereye dayanayım?

• ilk yorumuma tekrar dön.. sonra sinirlendiriyorsun cünkü onca insan sana yazmış ama hala isyandasın :)) ben o yuzden birşey demiyorum sana sayın müridim

• Kur-an ne diyor, eline beline diline sahip ol. Sen daha iki yazma ile sinirlendin

• İnsan, hayra duâ ediyormuşçasına şerre de duâ eder ve insan, pek acelecidir. 17 / İSRÂ - 11

0|0
    0|0
    • Hangi suredehatırlamıyorum ama diyor ki; ellerini açsınlar kullarım ben her duayı kabul ederim yazıyordu ama olmuyor. Ayetle olacak iş değil

• bir kulum dünya nimetlerinden olan bir şeyi isterse ben ona o dünya nimetini veririm fakat öbür tarafta gideceği yer cehennemdir.

Yukarıdaki arkadaşta bu u demiş. Ben en iyisi uyuyam

• Sen o ayet-i yanlış anlamışsin . Allah hem bu dünyada hemde ahirette verir.

• Bazen Diyorum Ki; Allah Beni Seviyor, Ama Bazen...

1|0
    0|0
  • lambayı daha iyi parlat

0|0
    0|0
  • soru ne burada?

0|0
    0|0
  • sen kuranı büyü kit ne ile alakalı sorunların var belki yardımcı olabilirim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bu da senin sınavındır belki gizli

imanın ne kadar sağlam ne kadar çabuk vazgeçeceksin inanmaktan dua etmekten vs. dir belki

sadece dua etmekle olmaz

çabalamak lazım

bir de eğer sorunların varsa çözmeye çalış olmuyorsa akışına bırak

zorlamamak lazım

0|0
    0|0
    • 21 senedir sınanıyor muyum ben?

• Ben kabul olmuyor demye başlıyalı 10 dk oldu bu bahane olamaz. Ben namaz kılan elimden geldiğince her ibadetimi yapan insanım. Yukarıda da dediğim gibi cennette yerimiz hazırsa dua ettiğimiz için cennete gidecek olan dünyada mutsuz mu olmalı. İman vazgeçme dediğin 2 dua ile olan iş değil ki canım. 21 sene diyorum az mı? Dile kolay, ben hep mi hayrısızını istiyorum yani, olamaz :) senin gibi açık arıyorum etmeye devam etmek için olmuyor

• bazen hayat zorluyor insanı

gel gitler yaşıyor böyle

niye niye diye çırpındıkça üzülüyorsun başka da bir işe yaramıyor

en iyisi akışına bırakmak

21 sene az değil ama inan senden daha beterleri var

yaşı daha ileride olan mutlu olamayan senin gibi benzer düşünceleri olan insanlar

nasıl istiyorsan öyle düşün öyle yaşa

ama biraz akışına bırak beklentilerini azalttıkça kafan rahatlıyor

• Allah kimseyi muhtaç duruma düşürmesinde duadan medet ummak yerine emek harcasan istediğin şey için? Bu kadar mı acizsin duaya sığınıcak kadar...

0|0
    0|0
    • İstediklerim çabayla olacak şey değil, çaba isteyen şeylerde kazanıp almaısnı biliyorum

• Sağlık, sevgi, sadakat için dua edenleri anlarım da irade ve madde için dua edenleri bir türlü anlamam.

• Benım ettiklerim ilk 3 ve daha fazlası, maddi şeyler içşn değil

• Allahtan ümit kesilmez ..

0|0
    0|0
  • Her şeyin zamanı var sabret..

0|0
    0|0
    • Zaman diye diye öelceğim :) ne zamanı daha iş işten geçtikten sonra

• Sabret her zaman inancın olsun :) Allah seni sınıyordur belkide

• Sen resmen bu şekilde haşa Allah'ı sınıyorsun. Kendin için hayırlı olanı sen bilemezsin. şu kadar dua ettim şu kadar zaman oldu diyerek ettiğin duanında içine ediyorsun kusura bakma. Bu düşüncelerden dolayı Allah günahlarını affetsin -,-

1|1
    0|0
    • Buda mı günah. O zaman ben günahkar olmaya razıyım. Neye göre ölçücem duamı? Dua edicem yediğim yemeğe göre mi düşğneyim.

• sen şartlanmışsın güzelim bir kere.

• bak canım, benim ağlayarak yalvararak ettiğim dualar hep kabul oldu. imkansız gibiydi sen düşün.

0|0
    0|0
    • Benım olmıyor işte

• Bunu anlatmaya çalışıyorum cennetlik insanlar mutsuz olmalı diye bir kural mı var

• biz nereden bilelim. yaratıcımız diklenebileceğin annen,baban veya öğretmenin değil

Yükleniyor...