Gerçek parfümün hammadesi hangisidir?(Google'a bakın varsa tabi :) )

Gerçek parfümün hammadesi hangisidir?(Google'a bakın varsa tabi :)

Güncellemeler:
Gerçek parfüm , yani bildiğimiz o miktarı az ama astronomik fiyatlı parfümler.

Ren geyiğinin ter bezlerinden yapılır. Kalıcılığı sağlamak içindir ve bildiğim kadarıyla kötü bir kokusu yoktur.

Balina yağı ve diğer iç yağlar alkoller ve türevleri yıllarca kalıcılığı arttırmak için denenmiştir.

Takdir edersiniz ki ter kokusu kadar kalıcı bir koku yoktur, ama istenilmeyen bir kokudur.

Parfümlerin pahalı olma sebebi de bu hayvandan üretim yapmanın zorluğudur...

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• gerçek parfümden kastın saf, sentetik olmayan maddeler kullanılması mı?

tüm parfümlerin bazı yağlardır. bildiğim kadarıyla ilk parfümlerde insan ve hayvanların yağı kullanılmış.

0|1
    0|0
  • glossary olması gerekiyor :)

0|0
    0|0
    • Ziya-ül ziyan kardeş... Adamlar oturmuş belgesel yapmış, tek tek tarihi canlandırmış vs vs vs.. sen değil dedin diye tüm belgesel ziyan şu anda... Özel görelilik kuramı na inanılmayan einstein gibi hissettim kendimi.. Doğrulamak için adamlar 12 milyar dolar harcadılar(einstein oldukten sonra).. Sen ne yaptın kanıtı olmayan bir yerde hayatımdan 15 dk çaldın.

• anlamadım ne demek istediğini

• zeytinyağı ciddiyim ;)

0|0
    0|0
    • Bizim burada bir hacı amca var.5 kilo zeytinyağı alıp içine misk denen bir karışım doldurur o minik şişlerde cami önlerinde satar.Sürenin üzerinden iki gün geçse çıkmaz bir koku yapar :)

• googla bakıp bulurum ama bakmıcam, alkolmü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bak şimdi ziya kardeş gece gece insanlarla burada oynayıp neden googleye daha fazla dolarcık kazandırıyorsun, üye olmak gibi bir niyetim yoktu.. şu soruna ayar oldum.

Herkes doğru bilgilerden yola çıkarak cevabın bir parçasını verdi ama...

İlk sabun gibi romalılar zamında bulunan parfüm tanrılara adak olarak adanmış insanların dere yatağında kalan iç yağ ve çeşitli saç ve tırnak gibi kısımlardan oluşmaktadir.

Bununla birlikte eskimolarda balina yağından bişeler yapıyordu. Ve husky diye de bilinen kızakçı köpeklerinin deri üstü yalıtım sağlayan yağıda kullandıkları bılınmekte...

Parfümün yaygın kullanımı ve popülerite artışı ise sanayı devriminden sonra gelen süreçlerde büyük şehirlerde ki su kirliliği ile yıkanırken hastalık kapma korkusuna kapılan zengin ve elit kimseler parfum kullanmışlardı... Genelde ODUNSU kokular tercih edilirdi ki bu da insan tenine en yakın kokudur ve terimsi kokular bastırsın diye..

insan kokusu doğadaki en ağır kokulardan biridir ki bloodhunt diye bilinen avcı köpekleri 35 km lik bir alanda bir insanı koklayarak bulabılır. Fakar insan iç yağ kokusu Allahın taktiridirki doğada arılar hariç hiç bir hayvan kokusunu alamaz..

Ve eyer etrafınızda şekerli bir parfum kokusu aldıysanız ( özellikle bayan ) ve koku sahibi etrafında 2 den fazla arı dolaşıyorsa bilinki bir canlının iç yağı kullanılmıştır...

Googleden link bulursan bu bilgiler hakkında bizlede paylaş ziya kardeş

0|2
    0|0
  • Alkol ve bitki esansları.

0|0
    0|0
  • Googleye bakmadan cevaplıyorum parfümün hammaddesi güldür. Bu yüzden gül bir sanayi bitkisidir. Sadece parfüm değil diğer kozmetik ürünlerinde de kullanılır. Ayrıca gül yaprağından ne kadar gül suyu elde edilip parfüm için kullanılırsa o parfümün fiyatı artar ve kokusu günlerdir çıkmaz.

0|0
    0|0
  • balina dan biliyorul misk kokusus eskiden beri kullanilir

0|0
    0|0
  • Eau de toilette : tuvalet suyu ? :D

0|0
    0|0
  • baharat ve meyve hammaddeleri diye ikiye ayrılıyor parfümler.

0|0
    0|0
  • alkol en incesi en uçucusu sonra sırasıyla ne koku isteniyorsa onun esansları gerçek parfüm 3 ana esanstan oluşur 1. hemn uçar 2. o gün kalır 3. o hafta kalır

0|0
    0|0
  • Onu bunu bilmem hepsinde alkol var :)))

0|0
    0|0
  • google'da yoksa sana kim inanır ki.d google'da bile yazmıyo demezler mi sana

0|0
    0|0
  • Nemiskii?

0|0
    0|0
  • her parfümün hammadesi farklıdır ki

0|0
    0|0
  • yag sanıyorum

bir ara insanları kacırıp öldurdukten sonra yaglarından parfum yapıyorlardı

0|0
    0|0