İnsanlar katil -olarak- mı doğar? Neden? Yoksa sonradan mı katil olurlar? Neden?

sizce; İnsanlar katil -olarak- mı doğar ? , Neden ?

Yoksa , Sonradan mı katil olurlar? , Neden ?

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar katil olarak değil, her halükarda kurban olarak doğar, ne kadar maktul o kadar fail...

birilerinin de bu pis işi yapması lazım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• genelleme yaparsak aslında sonradan, başına gelenler veya hayat seçimleri nedeniyle katil olurlar gibi gözüksede, adam öldürmeyi sanat haline getiren profesyonel katiller var, işte bence onlar doğuştan o yetenekle, içgüdülerle dünyaya gelirler. bunu tıpkı bi futbolculuk, boksörlük vs... yeteneği gibi düşün.

0|0
    0|0
  • Hepimiz katiliz, gençlik yıllarında o kadar mast yaptıkki sorma.

0|0
    0|0
  • ben koyun kestiğimi bilirim babamla.ilk o zaman katil oldum.güzel bir duyguydu kafa kesmek.benim en iyi silahım bıçağımdır.bu arada dikkatli olun demeye getiriyorum anlayın şunu.(şaka yaptım şaka biber gazı taşırım)

0|0
    0|0
  • Evet kimse katil olarak doğmaz*sanırım genetik faktörlerde var kimi insanlargan kimi uysal bunun genetikle ilgis var ama.Aslında katil derken biraz da düşünmek lazım mesela evine hırsız girdi ve sana ailene zarar vercekken sen ancak öldürerek durdurabiliyorsun bu durum sizce mecburiyet değil mi

0|0
    0|0
  • doğuştan şiddet eğilimli doğuyoruz. mesela sezeryan ise annenin karnı, normal ise göbek bağı, şiddet insanın doğasında var. eğitilerek engellenebiliriz.

0|0
    0|0
  • Sonradan katil olurlar tabikide, biraz felsefe okursan eğer insanın doğuştan birşeyi bilmediğini herşeyin daha sonradan kazanılmış düşünceler birikimi olduğunu ve doğuştaki insan beyninin boş levhaya benzetildiğini göreceksin

0|0
    0|0
  • Bu link filmi hatrlattın bana :) Hayvani içgüdülerin bastırıldığı konusuna katılırım. Katillik başka bir şey.

0|0
    0|0
  • Ebeveynlerimiz azmettirici oluyor o zaman. Katli vaciptir.

0|0
    0|0
  • Sonradan olurlar elbette fakat genetik faktörün ne kadar etkili oldugu konusundada süphelerim var

0|0
    0|0
  • kim uydurdu

0|0
    0|0
  • Ben sonradan oldum valla başka da bilmem:)

0|0
    0|0
  • evet itiraf ediyorum doğuştan kurabiye katiliyim

0|0
    0|0
  • Kundaktaki bebek her şart ve koşul altında masumdur

0|0
    0|0
  • sonradan katil olurlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• insanoglu temiz dogar ama sonradan kirlenebilir,değişik seçimler veya yanlış düşünceler insanı farklı bir hayat yaşamaya,yanlışlara ve bazen de ketil olmaya sürükleyebilir bazen biliçlice yapar bunu bazen de hiç beklenilmeyen kişilerinde katil oldugu görülmüştür,bazen bir anlık bir sinir veya cinnet anı bazense bilerek ve isteyerek bu duyguları taşıyan insanlar da var adeta bundan zevk alıyorlar.

insanoglu ne karmaşıktır ki; çözülememiştir ve çözülmesi için nice işlemler gerekir bazen,ruh sistemi adeta bir bulmaca misali,hele ki bozuk bir psikoloji ise daha da karışıktır,

kimse katil doğmaz ama sonradan olur,gerek yaşadığı çevre ve kurduğu arkadaşlıklar,gerek saglıksız düşünceler,gerek bilincinin yıkanması ama ana faktör inanç ve vicdanının kuvvetsizliğidir.

1|0
    0|0
  • her insan islam dini üzerine dogar.. melek gibi olurlar saf temiz.. sonradan iyi yada kötü yolu seçerler.. cunku bu dunyaya imtihan için geldik. iyi yada kötüyü secmemizde bu sınavı olusturuyor.

0|1
    0|0
  • bilim bunun genetik olarak geçtiğini kanıtlayan araştırmalar yapmış ama doğuştan katil olmak mümkün değil

0|0
    0|0
  • öldüren değil ölen suçludur bence

0|0
    0|0
  • Akıllılıkla delililiğin arasında çok ince biz çizgi vardır,işte bu çizgiyi aştığın anlarda ya katil oluyosun ya intihar ediyosun.

0|0
    0|0
  • ınsanlar katıl olarak dogmaz kı bılakıs dogdugunda herkes gunahsızdır masumdur sonradan hayat sartları ınsanlar bu duruma getırır sanırım ve ben katıl psıkolojısını merak etmısımdır acıkcası

0|0
    0|0
  • Her insan masum doğuyor..içinde bulunduğu toplum onu değiştiriyor.

0|0
    0|0
  • Kimse katil doğmaz:S Saçma..

Hayat şartları + psikoloji insanı istemediği şeyleri yapmaya zorlar:s

0|0
    0|0
  • bu kanıya nasıl vardın bilmiyorum ama insan bu yeri geldiğinde hayvandan bile aşağı olanları var artık gerisini sen düşün...katil olarak doğmazlar tabi saçma olmuş burası..:p

0|0
    0|0
  • Kimse katil olarak dogmaz.

0|1
    0|0
  • Sonradan.

0|0
    0|0
  • ınsanlar sonradan katıl olurlar yasadıkları cevreler yasadıkları problemler onları katıl yapar

0|0
    0|0
  • bence de katıl olarak dogmaz karakterı sekıllendırenler yasadıklarımızdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...